Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglást hogy lehet sportna...

A lovaglást hogy lehet sportnak/sportolásnak nevezni?

Figyelt kérdés

Most nem fikázni akarom a lovasokat, csak megörülök amikor kérdezi valaki, hogy sportolsz. A válasz, igen lovaglom.

-.-'

De, ezt hgy lehet sportnak nevezni???

Ha azt mondja valaki "futok úszok, brignázok, kajakozom" akkor oké, te végezed a testmozgást, te adod az energiát ami hajt előre.

DSe, könyörgöm, egy ló hátán ki fut, Te, vagy a ló?

Te csak ülsz a hátán, és irányítod.

Vagy az benne a sport, hogy ahogy szalad, vágtat, mozogsz fel-le?

Hát az igen kemény sport.


Szóval hogy lehet sportnak nevezni, amikor nem te mozgasz, nem te ugrasz, nem te futsz....


Kb úgy érzem, mintha sportnak neveznék az autósversenyzést, mert tekergeted a kormányt...


2011. okt. 25. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
93%
Én 7 éve lovagolok,de még soha senkitől nem hallottam olyat,hogy ezt nem tartja sportnak.Állítom,hogy az egyik legnehezebb sport.
2011. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
92%
Ha-ha, próbáld ki.. ülj csak egyszer egy órát lovon, nem is 6-7 órát...
2011. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
93%
Ne vegyük a fejét mert tudatlan. (na jó, tájékozatlan) Szerintem mostmár nagyon megjegyezte. Hívjuk el egy lovaglásra, utána kérdezzük meg mi tőle ugyanezt.
2011. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
79%

Te most csak provokálni jöttél kedves kérdező????


Ülj fel egy órára aztán megtudod, hogy mitől sport a lovaglás. Másnap olyan izmaid fognak sajogni, aminek még a létezését sem tudod, az izomláz garantált.

Ismerősöm is szájaskodott, hogy én csak ülök a lovon, erre felültettem egy órára, másnap felkelni alig bírt.

Mellesleg a lovaglás nem csak az, hogy ülsz a lovon, hanem azt a lovat meg is kell pucolni, főleg egy sárosabb egyednél ez komoly izommunka a kezeidnek.

Persze az ilyen kanapélakóknak mint te, lehet magyarázni, sose fogja megérteni.


A sakk is sport, pedig aztán azok is csak emelgetik a bábukat. A lovas sport (ilynek az ugratás, díjlovi stb) nem csak ülök a lovon és megyek, hanem taktika is, ismerni kell a saját és lovam határait, meg kell tanulni beosztani és fejleszteni a lovat. Szóval sokkal több vana háttérben, mint ami látszik.

Létezik lósport is, az a galopp és az ügető, ahol a tényleges érdem a lóé, viszont a lovasnak is van beleszólása, újfent jelentkezik a taktika, az edzés.


A hobby lovaglás is sport, mert ha jól csinálod megdolgoztatja az izmaidat, jobban mint a futás.

2011. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
85%
Drága kérdező! Elhívnálak egy FÉL órás lovaglásra, aminek nagyrésze ügetés. :) Benne vagy?:D
2011. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocs de a lovaglás minden izmot megmozgat, arról is amirő nemm tudsz... Az autóban ülsz, a lóva együtt MOZOGSZ! Biztos azért van izomláza több ismerősömnek is miután ült a lovon mer nem mozog.... Ha felültetnének egy lóra tudnád írányítíni? megállítani? vagy bármi. fogadom pár kör futószára ügetés,vágta után is meggondolnád magad.. na és akkor már a belovaglásról ne is beszéljünk arról megpláne ne h mien egy rohanós rakoncátlan lovat lovagolni... Megugrik le is esnél. Nem értem minek teszel fel ilyen kérdést amikor azt se tudod mien lovagolni.. látod a tv-ben vagy versenyen h h lovagolnak és azt hiszed hönnyű majdnem olyan mintha széken ülnél ami mozog, csak h ez totál nem igaz. És szerinted mitől izzad le a lovas?...Ezt a videót nézs meg az olyanoknak szól min,te akik azt se tudják milyen a lovaglás.

http://www.youtube.com/watch?v=32YTWKf4TQI&feature=BFa&list=..

2011. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
91%

http://www.youtube.com/watch?v=32YTWKf4TQI&feature=BFa&list=.. Bízom benne, hogy van egy kis angol tudásod...

Amúgy meg, én sem mondom az autóversenyzőre azt, hogy ő nem sportol, pedig nem tudom, hogy mit csinál, de én legalább tiszteletben tartom azt amit ő szeret, és elfogadom az ő SPORT-ját.

2011. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
2%
Hát figyelj évek óta lovagolok,de én is melletted állok. A lovaglás nem neked sport hanem a lónak. sport annak aki emellett nem sportol semmit, vagy előtte nem sportolt mást. Hiszen ezeknek az embereknek ez komoly fizikai megterhelés. Tény hogy izomlázad lesz a combodba az első pár lovaglás után hiszen valamennyire megterheli a combizmaid pláne ha tanügetsz vagy szőrén ülöd meg. És persze kell hozzá valamennyi fizikai alap erőnlét is. Az a másik hog ahogy mondod nem a legkeményebb sportok közé tartozik. Éppen ezért sportolok mellé mert a lovaglástól ha napi szinten végzed akkor se várj tőle csodát. A lovaglás feszesíti az izmot nem pedig égeti a zsírt! Ha formába akarod hozni magad ne ezt a sportot válaszd, hanem az általad felsoroltakat mondjuk. Én is kajakozok, a lovaglás mellett mert így van az egésznek hatása is. A lovaglás szabadidős tevékenység. Másrészt a sakk is sport és a "sport" szó nem csak a megizzadást jelenti.
2011. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező! Nincs semmi reakciód a leírtakra?
2011. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom még közelről se láttál lovat, nem hogy ültél volna rajta...

Egy ló kb 500 kg, nagyrészt izom. Ezt az izomtömeget kell neked irányítanod.

Úgy, hogy évek óta lovaglok, heti többször kb 1 órát futok, ha tehetem úszok és kerékpározok is, úgy is szokott igen szép izomlázam lenni 1-2 edzéstől.

Legszívesebben egy jó szivatós kengyelnélkülkönnyítős futószáras órára nevezném be az ilyen rettentően értelmes, okos embereket mint te. Kár hogy olyan sokan vagytok, így nincs mindenkire elég pénzem...

(karban, hátban, belsőcombban, fenékben...elég sok helyen lehet izomlázad)

2011. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!