Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglást hogy lehet sportna...

A lovaglást hogy lehet sportnak/sportolásnak nevezni?

Figyelt kérdés

Most nem fikázni akarom a lovasokat, csak megörülök amikor kérdezi valaki, hogy sportolsz. A válasz, igen lovaglom.

-.-'

De, ezt hgy lehet sportnak nevezni???

Ha azt mondja valaki "futok úszok, brignázok, kajakozom" akkor oké, te végezed a testmozgást, te adod az energiát ami hajt előre.

DSe, könyörgöm, egy ló hátán ki fut, Te, vagy a ló?

Te csak ülsz a hátán, és irányítod.

Vagy az benne a sport, hogy ahogy szalad, vágtat, mozogsz fel-le?

Hát az igen kemény sport.


Szóval hogy lehet sportnak nevezni, amikor nem te mozgasz, nem te ugrasz, nem te futsz....


Kb úgy érzem, mintha sportnak neveznék az autósversenyzést, mert tekergeted a kormányt...


2011. okt. 25. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
90%

Szívesen elhívnálak egy csikós bemutatóra (patracban)vagy szüreti felvonulásra, de szerintem 14 perc ügetéstől is ledőlnél a lóról!!

amúgy légyszives menj el egy edzésre a közeli loviba és utána gyere vissza és írd le a tapasztalataidat!!

2011. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező!

Ennyi erővel megkérdezhetem miért sport a sakk és a biliárd??

2011. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
88%
Nem semmi olyan SPORTot lenézni amihez még lövésed sincs
2011. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 A kérdező kommentje:

Nem arról van a szó, hogy én nem tudnám a lovat irányítani...

Kit érdekel, hogy tudnám-e vagy sem. Hanem azon van a hangsúly,m hogy ki ugorja át az akadályt? a ÉÓ! Ki fut 30-40 km-es sebességgel? a LÓ!

Ki éget el több kalóriát a futások és az ugrások idején? a LÓ!

Minden mozgást, ami megterhelőbb, azt a LÓ végzi, lehet, hogy neked is mozognak az izmaid, de akkor is... A mozgás 90%-ét a LÓ végzi!


A biliárdot sportnak nevezni, se komoly dolog, de legalább ott TE fogod az ütőt, és te lököd el a golyókat, nem egy másik állat, akit te irányítasz!

A sakkról nem nyilatkoznék...

2011. okt. 25. 15:55
 25/86 anonim ***** válasza:
81%
Senki nem mondta hogy a lo nem sportol, viszont nem o iranyit ahogy a biliardban sem a golyo.
2011. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
81%
Hmm... a kommentedet olvasva, bennem már csak egy kérdés merül fel: miért bosszantod fel magad azon agyvérzésig, hogy lovaglásban a ló is részt vesz? :DD
2011. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 A kérdező kommentje:

"miért bosszantod fel magad azon agyvérzésig, hogy lovaglásban a ló is részt vesz? :DD


Ezt nem én mondtam.

Engem csak az akaszt ki, amikor valaki azzal jön, hogy milyen nagy sportoló, hogy heti 1-2x felül egy ló hátára, és lovagol 2-3 órát, és milyen nagy testmozgás ez neki...

Mintha olyan sportoló lenne, aki lefut hetente több mert, vagy leevezne a dunán, és milyen jól sportolna...

Szóval szerintem nem kéne azt sportolásnak nevezni, hogy a ló megcsinál minden mozgást helyettünk!

"

2011. okt. 25. 16:20
 28/86 anonim ***** válasza:
84%

Előttem írták, hogy igen, egy menősebb lónak megse kottyan az a tegyükfel 15 perc ügetés egyhuzamban. Velem volt, hogy menős lovon ültem, 15 perc ügetés, (gyorsan, majdnem vágtában), utána 10 perc vágta, kicsi séta (1-2 kör), 10 perc ügetés, és a végére 15 perc vágta. meg persze a leléptetés 3-4 kör. Nem izzadt meg, én viszont úgy megizzadtam, hogy örültem, hogy megszabadulok végre a kobaktól.


Lehet, hogy eltudnál irányítani egy lovat. De nem a ló irányít téged! Nekem utolsó lovaglásomnál olyan izomlázam volt, hogy hüh. Azért, mert nem csak a megszokott kézen mentünk, hanem másikon is (a ló a bal kézen való( bal kéz van befelé ) szokott hozzá, átmentünk másik kézre), ahol western lónak hitte magát, és forgott egy helyben a kijárat előtt. A 8-as alakzat se a kedvence .. És ezt az 5-600 kg IZMOT (jobb esetben), vissza kell fognod..


Nem cseszlek le, mert abban igazad van, hogy nem sport (azoknak, akik havonta 1-2× mennek el, akkor is csak egy fél órára). Azért kérlek, menj el a legközelebbi lovardába, csak egy fél óra futószárra. Nem mondom, hogy utána is járj, csak kérlek, menj el. Aztán mondd el, milyen volt, és hogy volt-e izomlázad, és hogy a lóról leszálltál, vagy le "estél". És az izomláz nem rögtön lóról leszállás után alakul ki, hanem akár 2-3 nap múlva. Nekem pl., terepen igen menős (versenyló volt)-al mentem, betegség miatt régen nem volt terepen, így ment volna. De az edzőt ugye nem hagyhatom le. Közben meg hajoljak el, nehogy a fa szemenvágjon, stb.És még a lovat is fogjam vissza..


Bevallom, 1,5 éve, mikor még nem lovagoltam, én is azt hittem, hogy ez de könnyű, mert csak megy a ló, te meg fennmaradsz. Aztán elmentem lovagolni, első alkalom után (pucolás,bemelegítés,tan-,könnyűügetés) izomlázam volt 3 napig.

2011. okt. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
6%
És én a lovaglást HOBBY-mnak vallom, nem SPORT-nak. :)
2011. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
58%

Ez a kérdés már meg sem lepett, testvérem sem gondolja másként..szerinte csak megyek felülök a lóra, nem csinálok semmit... de ő persze konditerembe jár, edz, az viszont sokkal nagyobb sport, mint ez, mert, mint mondja: a ló visz, fut, stb. én csak ülök. Elismerem, vannak alaptermészetében nehezebb sportok, mint pl. futás, box, bicikli ..,ahol a fizikai erő jobban számít, inkább elfogadottabb, mint a lovaglás, de könyörgöm, mi nem testépítéssel foglalkozunk, mégsem vagyunk 100kg-sok, igenis sport, izmokat épít, lefáraszt-- mi nem csak ülünk, tényleg, ülj fel egy lóra, csináld azt amit az edző mond, vagy, csak maradj fenn rajta, de ne lépésben...

Másrészt vannak olyanok, akik csak utaznak, felülnek azt kész, azt én sem nevezném sportnak, de , hogy érzékelhető legyen, nézz meg egy magasabb szintű edzést neten. Elfáradnak és miért, mert mozgást végez. Van aki ezt szereti csinálni, van aki mást...

Én pl. 8 éven keresztül futottam, duatlonra jártam, röplabdáztam, focizok még most is, atletizálok most is... és igen sportolok. Pl a combizmot sokkal hamarabb, jobban fejleszti, mint bármilyen sport, amikor elkezdtem lovagolni, kb. az első hónap után jelentős javulás volt a futásomban, ugrásaimban, pedig előtte sem voltak éppen rossz eredményeim, szóval mielőtt bárki ítélkezne, javaslom, hogy próbálja ki...

2011. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!