Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglást hogy lehet sportna...

A lovaglást hogy lehet sportnak/sportolásnak nevezni?

Figyelt kérdés

Most nem fikázni akarom a lovasokat, csak megörülök amikor kérdezi valaki, hogy sportolsz. A válasz, igen lovaglom.

-.-'

De, ezt hgy lehet sportnak nevezni???

Ha azt mondja valaki "futok úszok, brignázok, kajakozom" akkor oké, te végezed a testmozgást, te adod az energiát ami hajt előre.

DSe, könyörgöm, egy ló hátán ki fut, Te, vagy a ló?

Te csak ülsz a hátán, és irányítod.

Vagy az benne a sport, hogy ahogy szalad, vágtat, mozogsz fel-le?

Hát az igen kemény sport.


Szóval hogy lehet sportnak nevezni, amikor nem te mozgasz, nem te ugrasz, nem te futsz....


Kb úgy érzem, mintha sportnak neveznék az autósversenyzést, mert tekergeted a kormányt...


2011. okt. 25. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
85%

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:12


Sajna nem szokták ebből sem megérteni. de azért kösz az elismerést, a próbálkozásom pedig végül is megvolt. ha nagyon ellenkezik továbbra is, írok még egy litániát. vagy hagyom a francba, kedv kérdése. :)

2011. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
85%
Vagy írhatnál könyvet :) és egyet dobhatnál belőle nekem is :D
2011. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
82%

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.



Könyvet? A lovaglásról olyan rengeteg könyv van már, nem hinném, hogy túl sok újat tudnék mondani...

2011. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:21


igen ez igaz .. na majd még remélem jut eszembe lehetőség hogy miként olvashatnám a többi véleményedet is;) mert nagyon tetszett és teljesen egyet értek

2011. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
69%

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.


Sztem sok mód nincs rá, de ilyesmi kérdéseknél mindig van véleményem, szal úgyis összefutsz majd velük ilyen lovas témakörökben :)

2011. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
76%

rendben jól van de örülök hogy vannak még normális gondolkodású emberek !

Csak így tovább

2011. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
83%
hát ez olyan szintű vita mikor a paraszt gyereket győzködi az idióta városi ,hogy a ló kérődző állat!!!
2011. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
81%

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:39


Vannak normális gondolkodásúak, csak kevesen. És viszont kirázna a hideg, ha tudnád, más témában milyen morbid tudok lenni. Viszont lovaglás téren sosem változott a véleményem. :)


utsó, milyen szép hasonlatot gyúrtál erre az esetre :P

2011. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
74%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:56


Annyira nem vagyok gyenge idegzetű ( bár most nem tudom milyen értelemben mondod hogy kiráz a hideg ) .

Viszont azon tényleg pontosítanom kell mert tényleg vannak ilyen emberek és nekem van szerencsém ilyen közösségbe járni szóval szavam sem lehet :)

2011. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 94%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:28


Most én is pont olyan társaságban vagyok, ahol teljesen elismerik és tisztelik a lovasokat, mint sportolókat, de voltam olyanban is ahol konkrétan megvetettek azért, hogy én sportnak merem hívni a lovaglást. Érdekes, de idővel az ember már rá se bagózik ezekre, szinte már-már elfogadja ezt, de aztán néha mégis kijön belőle, hogy de basszus, ti nem tudtok semmit, laikusok, kívülállók vagytok, és olyankor jönnek a litániák.


Egyébként még eszembe jutott valami. A kedves kérdező elgondolkozott-e már azon, hogy mégis, ki tanítja meg és veszi rá a lovat arra, hogy mi "csak ülhessünk a hátán, és csak irányíthassuk"? Vagy hogy van ez? Felülünk rájuk 3 éves korukban - jelzem, ekkor még mindig félénk, tapasztalatlan kiscsikók, csak fizikailag fejlettek a lovaglásra - és ők rögtön tudják, hogy milyen jelzésre mit kell csinálniuk? Ki tanítja meg nekik a kezességet, a lovagol6óságot? Ki lovagolja be őket? Hm?

Mert jelzem aki nem "csak" hobbyzgatni szeretne, az sportolni fog, és az egyik célja az, hogy képes legyen belovagolni magának a lovakat. Bármilyen lovat. Gondolod, olyan könnyű egy nyers csikóra a te akaratodat átvetíteni, és rábírni, hogy nyugodt maradjon, és pusztánn a te kedvedért győzze le évszázados, ŐSI ÖSZTÖNEIT?

2011. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!