Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglást hogy lehet sportna...

A lovaglást hogy lehet sportnak/sportolásnak nevezni?

Figyelt kérdés

Most nem fikázni akarom a lovasokat, csak megörülök amikor kérdezi valaki, hogy sportolsz. A válasz, igen lovaglom.

-.-'

De, ezt hgy lehet sportnak nevezni???

Ha azt mondja valaki "futok úszok, brignázok, kajakozom" akkor oké, te végezed a testmozgást, te adod az energiát ami hajt előre.

DSe, könyörgöm, egy ló hátán ki fut, Te, vagy a ló?

Te csak ülsz a hátán, és irányítod.

Vagy az benne a sport, hogy ahogy szalad, vágtat, mozogsz fel-le?

Hát az igen kemény sport.


Szóval hogy lehet sportnak nevezni, amikor nem te mozgasz, nem te ugrasz, nem te futsz....


Kb úgy érzem, mintha sportnak neveznék az autósversenyzést, mert tekergeted a kormányt...


2011. okt. 25. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
65%

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.


Semmi gond, csak azért írtam, mert azok is elég bonyolultak amiket írtál, hát még a magasabb szintű lovaglás. :)

2011. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, hogy kijavítottál! :))
2011. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
100%
És még nem írtátok le a takarítást, mikor egy villányi merítés a pisigödörből van vagy 8 kiló, amit ugye a villa végén kell tartani, szóval még nem is olyan, mintha egy szatyrot emelnél fel... A múltkor nyolc talicskával toltam ki a lovam alól, szóval... És még nem írtunk a mekkora pálya összegereblyézéséről, sepregetésről, stb...
2011. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
75%
Megint a kezdő vagyok, igen, ezt is kifelejtettem. Pedig milyen igazad van! Az sem gyenge dolog, mind más mellett.
2011. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
96%
és figyelj kedves kérdező,ha nem zúgsz le egyből és fent tudsz maradni az óra végéig a lovon,alig bírsz utána menni úgy fáj a combizmod! majd akkor beszélj ilyen marhaságokat összevissza.-.--.-
2011. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
94%

Istenem...hogy lehetnek ilyen emberek?

Egyszer egy osztálytársam (fiú) is megkérdzete hogy sportolok e , mert fikáztam a focit.... én erre (büszkén : p) rávágtam hogy lovagolok, ő meg csak röhögött rajtam, és megkérdezte hogy az tényleg sport e . Majdnem bevertem a képébe! Mindenki azt hiszi, hogy jajj, a lovasok csak terpeszkednek a ló hátán, és szegény pára már menni sem tud, miközben mi üdülünk a hátán! Hát elárulom, legalább annyit mozgunk mint a ló alattunk! Ha felülnél egy lóra 10 percre, fogadjunk egy árva szót nem szólnál, mert úgy fájna mindened mint a sicc!

2011. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
52%
Ez egy csapat sport. Egy kényelmes lovon, még fentmaradsz futószáron, de úgy pattogsz, hogy csak na. És ez nem jó a lónak. Az irányítás meg csak nem annyiból áll, hogy jön egy jobb kanyar te meghúzod a jobb szárat, és a ló elfordul alattad jobra. Van néhány ló, amin csak ülni kell, olyan kényemes a háta, hogy nem pattogsz(majó ilyen nem nagyon van), elfordul automatikusan. De ez még nem lovaglás. A lovaglás az, amikor fogyelsz a lovadra, érted a jelzéseit, és a mozgásoddal próbálod neki minéll kellemesebbé tenni a lovaglást. A legtöb lovan, ha felülsz rá szorítani kell, csizmával kell irányítani és nem szárral, stb.
2011. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
85%

Merre laksz? Szívesen befizetlek egy lovagló órára! De tényleg! Ezer örömmel szánok rád ennyit! És el is kísérnélek.

Utána meg is beszélhetjük, a lovaglás-sport témát.

2011. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a zsokékat sem tartod sportolónak?

Próbálj ki valamit dölj előre és félig gugolj le és vissza de ne teljesen,csináld ezt mondjuk 10 percig.Ez csak egy töredéke annak amit a zsoké csinál egy lóval.A versenyló nem egy hintaló,van hogy ugrál,ágaskodik,tör jobbra-balra,tekereg,hisztizik, van hogy úgy fog hogy azt érzed soha nem álsz meg vele,és ha visszahúzod mintha egy betontömböt húzgálnál. De egy zsoké van hogy 10 ilyen lovat lelovagol nap mint nap,Dacol az időjárás viszontagságaival.Ja és ha még mindez nem lenne elég folyton koplal hogy tartsa a súlyát!!!

2011. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
34%

Ahhoz hogy spotnak tud nevezni a lovaglást legalább heti 3-szor el kellene mened lovagolni.Egyébként a lovaglás is sport,mert te is egy csomó energiát fektetsz bele(például a könnyű/egyszerű ügetésnél).

Az autóvarsenyzéssel össze sem lehet ezt hasonlítani,mert az tényleg nem sport(míg a lovaglás az).

2011. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!