Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglást hogy lehet sportna...

A lovaglást hogy lehet sportnak/sportolásnak nevezni?

Figyelt kérdés

Most nem fikázni akarom a lovasokat, csak megörülök amikor kérdezi valaki, hogy sportolsz. A válasz, igen lovaglom.

-.-'

De, ezt hgy lehet sportnak nevezni???

Ha azt mondja valaki "futok úszok, brignázok, kajakozom" akkor oké, te végezed a testmozgást, te adod az energiát ami hajt előre.

DSe, könyörgöm, egy ló hátán ki fut, Te, vagy a ló?

Te csak ülsz a hátán, és irányítod.

Vagy az benne a sport, hogy ahogy szalad, vágtat, mozogsz fel-le?

Hát az igen kemény sport.


Szóval hogy lehet sportnak nevezni, amikor nem te mozgasz, nem te ugrasz, nem te futsz....


Kb úgy érzem, mintha sportnak neveznék az autósversenyzést, mert tekergeted a kormányt...


2011. okt. 25. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
52%
Hát, az tényleg nem sport, amit néhányan csinálnak, hogy hetente egyszer elmenek fél órára lovagolni. mikor megérkeznek már ott várja őket a felnyergelt ló, nekik csak fel kell rá ülni. Beállnak a többi ló mögé a sorba, és eldöcögnek fél órán át. aztán leszáll a lóról, és hazamegy.
2011. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszomat kiegészíteném, hogy sokan kitrágyáznak, lepucolják a lovat, egyedül lovagolnak és ott ugyebár irányítani is kell. É sezt napi x lóval megcsinálják.
2011. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
Az csak lovagolGATás. A kettő nagyon-nagyon távol áll egymástól.
2011. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:

A heti 1×-i, fél órás lovaglástól is el lehet fáradni..!

Ültetek ti úgy befásult iskolalovon, aki hozzávan szokva az egyik kézhez, hogy ... ;

-csutakolás

-felszerelés

-felülés

-bemelegítés

-lépésben 8-as, kígyóvonal, stb...

-ugyanez ügetésben...

-ugyanez vágtában...

majd vidd át másik kézre, amitől szintén messze áll aló, mert ált. 1 kézen mennek vele, körbe-körbe, nem raknak bele alakzatokat.. Én legútóbb fél órát mentem csak, de azt kihasználtam! Átvittem másik kézre, kígyóvonal, 8-as, kiskör, az a tempósabb ügetés, de még nem vágta, ahol minden mp-ben emelkedned kell! És akkor még ugrasd be a lovat vágtába..Az a könyebbik rész.Aztán vágtában csinálj alakzatokat, ugrassatok! :) És ezt fél óra alatt, hogy utána csúszol le a lóról..

2011. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
100%
2013. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim válasza:
fhuu...baszi ásd el magas jó mélyre
2016. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!