Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek? (videó)

Mi a véleményetek? (videó)

2013. márc. 15. 15:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom hova lett a kommentem, de csak az igazat írtam. Kérdező! Először is most már teljes mértékben biztos vagyok, hogy téged nem a ló és a lovaglás érdekel, hanem, hogy lejárasd a videóban szereplő lovast. Józan paraszti ésszel is kiszűrhető, hogy erre megy ki a játék, és közhelynek tűnik, de tényleg csak az irigység beszél belőled. Mindenki annyit költ a lovára, amennyit csak akar, és neked ez ne fájjon. Nekem sem fáj, hogy itt a lovardában (Németországban) több 10ezer eurós, nagydíj szintű díjlovak vannak, és mégsem az enyémek. Csenge fejlődni akar, és mindenkinek szíve joga, hogy mit tesz fel a netre. Nekem is van fenn olyan videóm versenyről, ahol kezdőként lovagoltam, és most. Ha annyira akarod, még mutathatok is videót. Jól dokumentálható a lovas és ló fejlődése, ha megörökítik amikor bénázott, és amikor már tapasztaltabb. Ha meg te annyira jól tudod, akkor kérlek mutass magadról egy videót! Olyan nagy arcok vagytok névtelenül, akkor támasszátok is alá! Mutassátok mit tudtok!
2013. márc. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 A kérdező kommentje:
Igen, le akartam járatni mert nekem attól sokkal jobb lesz az életem, te biztosan jobban tudod, mint én.:) Hobbim mások lejáratása és fikázása. Megsúgom, hogy ez nem egy fórum, ha nem a kérdésre válaszolsz akkor semmit ne írj, köszönöm.
2013. márc. 18. 14:02
 63/87 anonim ***** válasza:
Megnéztem a videót, olvastam a kommenteket. Van pro és kontra. Látom, sokan szívükön viselnék a lónak a sorsát, mondván, rosszul lovagolják, fájhat neki stb. Viszont nem láttam, h ezt bárki is tudomására hozta volna az illetőnek, szólt volna neki, h valamit rosszul csinál. Mert a videó alatt egyetlen hozzászólást sem látok, ami konkrétan az illőtnek szólna. Csak itt megy a lány fikázása (mert ha ő nem tud róla, akkor az nem segítség, hanem a háta mögötti rágalmazása vagy ahogy mondani szeretnétek, mindegy). Akik ennyire ellene vannak, felajánlanák,h elmennek hozzá és a való életben bemutatják, h mit és hogyan kellene tennie? Vagy saját nevüket/arcukat vállalva mondjuk facebook-on elmondani a véleményüket? Mert amíg az megy, ami itt megy, addig ez csak valakinek a háta mögötti piszkálása, kibeszélése. :(
2013. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
100%

A "kis hölgy" hozzátartozója lennék ( a nővére). Érdekes kis vita alakult itt ki. Sokat feljön, h nem akar fejlődni, nem akarja mások véleményét hallani, csak a dicséret érdekli stb. Szóval: eddig dolgozott együtt ő és a ló is: ugróedzővel (kettővel is, az első adta tovább annak a bizonyos Hargitai Jánosnak, mondván, ő már nem tud ezzel a lóval mit kezdeni, szerinte menthetetlen, nem normális, de hátha János igen). János majdnem 1 éve dolgozik velük együtt, vért izzadtak, h a lovat lovagolható állapotba lehessen hozni. Csengén és az edzőkön kívül nem tudta más megülni. Csenge sokat szenvedett vele. János is úgy vélte az első hónapokban, h a ló nem lesz alkalmas sem versenysportra, sem hobbi lovaglásra, de Csenge kitartott mellette. Sokan mondták neki, h adjuk el, mert túl sok a munka vele, nem éri meg. Csenge imádja ezt a lovat és nem akart lemondani róla.

Csenge járt többféle továbbképzésen, mind díjlovas, mind ugró. Rengeteg emberrel vette fel a kapcsolatot, h hogyan tudná Szárcsát úgy lovagolni, h neki és a lónak is jó legyen. Ezek között nem egy olyan ember van, akiket ti is biztos ismertek, láttátok videóit, hallottatok a munkájukról. Volt, akit személyesen is meghívott, h nézze meg, mi az, amit rosszul csinál, min kell változtatni, mi a baj. Ezek az emberek el is jöttek, megnézték a munkájukat. Minden irányból megközelítettük a problémát. Fáj valamije? Esetleg fél valamitől? Csenge tesz valamit rosszul? A szakértők (és most nem tizenéves lovaskislányokról beszélek, hanem múlttal rendelkező, erre szakosodott emberek!) is próbáltak a végére jutni. Az derült ki, h szegény Szárcsának az élete elég szarul indult, az idegrendszere, a szervezete nem olyan rugalmasan alkalmazkodik, mint egy rendes lónak. Nincsenek fájdalmai (állatorvos is látta már, direkt megnézettük, nem-e izom/ízületi stb baj van), csak kicsit nehéz eset. 10x annyi munkát igényel, mint egy másik ló. Csenge ezt felvállalta. Ezt a lovat eredetileg én vettem kettőnknek. Hogy miért néztük évekig, h mi történik vele? Volt egy másik lány, aki szintén szerette volna megvenni, de a tulaja mindig irreális árat mondott, míg végül a lány belefáradt. Előtte ő dolgozott vele földről, hozta neki az ennivalót stb. Aztán mikor oda jutottunk, h meg engedhettük magunknak, őt választottuk. Csak úgy tudtam megvenni, h az elsőre mondott alacsonyabb árat másnap készpénzben a kezébe nyomtam, így nem tudta feljebb nyomni. Se egy papír, kiderült oltása se volt, egy csont és bőr, félelmekkel teli, lelkileg megnyomorított állatot vettem. De mi láttuk benne azt a lovat, aki ma. Ez már 6 éve volt. 6 évig tartott, h biztonságban lehessen ráülni. Na persze nem nekem, mert én ehhez kevés vagyok, ezért vettem magamnak egy másik lovat, Szárcsát pedig azzal a kikötéssel, h ha majd Csenge vissza tudja fizetni, akkor az övé lesz papíron is.


A felszerelésekhez annyit fűznék hozzá: azoknak a dolgoknak a nagy része bizony valóban Csenge pénzéből vannak. Amikor kellett rájuk a pénz, én adtam neki kölcsön, ő pedig dolgozott a nyáron, h részletekben vissza tudja nekem adni. Emellett az interneten a már nem használ dolgainktól szokott megválni és azoknak az árán vesz meg más dolgokat, de csak akkor, ha olcsóbban hozzá tud jutni. Annak a sok mindennek az eredeti árának kb a 10-ét költötte, mert ügyesen megtalálta olcsóbban azokat a dolgokat, amikre szüksége volt.

Láttam, feljött az ausztrál nyereg is. 800 ezer Forintot mondtatok, h ennyibe kerül ez a nyereg. Akkor én nagyon szerencsés vagyok, ugyanis ezt a nyerget én vettem kemény 60 ezerért a Vaterán kettőnknek, mivel egy baleset miatt ebben nagyobb biztonságban éreztem magam. Ezek szerint megtízszereztem a bevételemet, köszönöm, h ezt a tudtomra hoztátok.



A videón valóban néha a megfelelő szög mögé kerül a ló. Ezt senki nem tagadja, kár is lenne a láthatót tagadni. De ha nagyon szeretnétek, én meghívlak titeket hozzánk, h megnézzetek egy edzést, amit Csenge ezzel a lóval végez. Én minden nap látom őket dolgozni, Szárcsa ezt a tartást sokszor egy fél kézzel tartott odavetett szárral is meg szokta csinálni, fene tudja, miért. Komolyan mondom, gyertek el, szerintem Csenge még azt is felajánlja, h üljetek fel és mutassátok meg, szerintetek mit kellene ezzel a lóval csinálni. Sőt, azt is felajánlom, h meghívom Hargitai Jánost is és tart nektek ezzel a lóval egy edzést. Ezt halálosan komolyan mondom. Mit szóltok hozzá?

2013. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 Valletta ***** válasza:
46%

63-as:

A kérdező egy nyilvános videóról kért véleményt, elmondtam a véleményem és javítási lehetőséget vázoltam fel. Senkinek a munkájába nem szólok bele, ha az nem kéri. Ha a videó alatt ott lett volna, hogy hé, írjátok le, ha valami nem jó, akkor megírtam volna neki. Kérdeztem, hogy hol van a videó fenn a facebook-on, mert a nevemet és az arcomat vállalva elmondom a véleményem a lovasnak, ha kéri, de senki nem írta meg, hogy hol találom. Az pedig engedtessék meg, hogy egy nyilvános videóhoz bárki hozzászóljon, megossza és elmondja a véleményét, aminek ha utánanéz a kedves olvasóközönség és a lovas, megtudja majd, hogy helytálló-e vagy sem. Elég furcsa lenne a díjlovagló verseny is, ha a bíró, aki lepontoz, fel kellene üljön a lóra és be kellene mutassa helyesen a feladatot.


Hogy a lány mit csinál és mit nem csinál a lóval, az engem hidegen hagy. Arról kértek véleményt, ami a videón látható, így arról mondtam véleményt, ami a videón látható. Ez így korrekt. Ha egy havi teljes edzésmunkáról tesz fel 30 órás anyagot és arról kérnek véleményt, akkor arról fogok véleményt mondani, ez remélem tiszta sor.

2013. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:

63 vagyok:


Nem is lenne ezzel baj, mindenkinek szíve joga, mihez mit szól. A kezdő válaszolókkal kellene megbeszélni, h miért is nem adták meg a facebook-os linket? Hiszen ők kezdték, és látható, h onnan vannak az infóik, mivel mind az ausztrál nyereg, mind az egyéb dolgok csak egy bizonyos facebook-os csoportban voltak megtalálhatóak, így pedig nehéz lenne tagadni, h honnan jutottak el ehhez a bizonyos videóhoz. Először kezdődött a videó megítélésével és a végén eljutottak odáig, micsoda utolsó ember lehet a testvérem, mert ilyen meg olyan cuccai vannak. Ez például milyen módon kapcsolódik a felrakott videóhoz?

Ismételten kiemelném, h többen úgymond aggódnak szegény lóért, de annyira azért nem, h abban a bizonyos csoportban megjelenve kifejtsék a véleményüket és akkor széles körben látható lenne, mennyire szenved az a bizonyos ló, ahol mindenki láthatja, nem csak az, aki véletlenül idetéved ehhez a kérdéshez.

2013. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 Valletta ***** válasza:

Akkor most kér véleményt a lovas vagy nem kér véleményt a lovas?


Én nem írtam, hogy szenved a ló. Azt írtam, hogy ez a pozíció nem egészséges és nem "szép", mint ahogy azt valaki megemlítette. Mellesleg ő sem védte meg az álláspontját, de ezen nem is csodálkozom.

2013. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
Ehhez a videóhoz például nem kért. Valaki más felrakta, gondolom azért, h lehessen rajta csámcsogni, meg kilukadni oda, h kinek milye van (mert ez jön le a végén, nemigaz?). Hogy egyeseknek jobbak a körülményei, mint másoknak. Őszintén, tehet ő erről vagy arról, h másnak nincsenek ilyen lehetőségei? A hozzászólók más jobb pénzügyi lehetőségekkel megáldott lovasokat is kibeszélnek, csak mert nekik nem lehet meg az, ami nekik igen?
2013. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 Valletta ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy a youtube-ra a lovas töltötte fel a videót, nyilvánosan, így szabad a pálya, bárki véleményezheti, megoszthatja. Mivel ott nem kért a lovas véleményt, így nem írtam neki személyesen (mert ez is felmerült, mint "ellenérv"), a kérdező viszont kért, így ez nem kellene, hogy probléma legyen. Én is nyugodtan kérhetek Dallos Gyula nyilvánosan megosztott lovaglásáról véleményt, annak ellenére, hogy ehhez nem kértem az engedélyét.


A véleményeket arról, ami nincs a videón, ettől függetlenül persze nem érzem idetartozónak.

2013. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
Valletta, Lovas csoport, Facebook
2013. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!