Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szülők miert tartják a...

A szülők miert tartják a lovat olyan nagyon nagy dolognak? 16 leszek, lassan 10 éve lovazok, apukám meg is engedné, de anyukám hallani sem akar róla. Miért (tudom, mekkora felelősség, nem fel eve csinálom, kioktató válaszokat nem kérek. )

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 15:58
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
83%
Mások még lovagolni sem tudnak,sőt továbbmegyek még enni se mindig.. Kotródj el napi 8-10 órát dolgozzál le kőkeményen a minimálbérért és utána kérdezd meg magadtól,hogy nagyon nagy dolog-e . Persze a rezsit,a hiteleket előbb fizesd be és még próbálj meg enni is,utazásra is költeni (bérlet vagy benzin) ..
2014. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Honnan veszitek,hogy k.va gazdagok vagyunk??! Es mibol gondolod,hogy nem értek a lovakhoz?azert azt elmondanám,hogy lovardában dolgozok lovaglasert cserébe..ugy imádom az ilyet,hogy nem tud rólam semmit es egybol beleszól..
2014. ápr. 11. 07:15
 13/47 A kérdező kommentje:
Aki írta,hogy tobb100ezres ajándék:ha te is annyira okos lennel,tudnad,hogy a lovat nem megvenni draga...es nem ,nem vagyunk gazdagok,nincs kinyalva a seggem. Mellesleg ismerosomek eddig 8000 ft-ot költöttek 1evre a lovaikrA ridegbe.es nem soványak,nem betegek...
2014. ápr. 11. 07:19
 14/47 anonim ***** válasza:
8000 Ft-ot??
2014. ápr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
90%

8000Ft egy évre???? Csak az oltás 7000Ft + ugye 3-4 féreghajtás az 2500Ft/alkalom, az rég nem 8000, meg ugye körmölni is kell, az kb 4-6000/alkalom.


Ha többet dolgozik a ló, akkor a fű és a széna mellé kell szemes takarmány is, egy mázsa zab 6000-7000Ft.

És akkor ez nagyon a minimális költség. Mert ha aszályos az év, akkor nem nagyon nő a legelőn fű és akkor nyáron is szénát kell etetned, ami megint megnyomja a költségeket.

Ennél kevesebből nem tudod megúszni.

2014. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

hogy miért? mert a ló igen is nagy felelősség! mind anyagilag, mind érzelmileg. majd úgy 10 év múlva, amikor felnőtt leszel, saját keresettel és veszel magadnak lovat, akkor rájössz, hogy igenis nagy dolog.

valóban eltartani sokkal többe kerül, mint megvenni, de mégis akkor adsz ki egyszerre a legtöbb pénzt, amikor megveszed. nem mondom, hogy nem érdemled meg, vagy nem tehetitek meg, de azért egy 3-4-500.000-es ajándék az azért nagy ajándék, és hidd el majd amikor magadnak keresed meg rá a pénzt és átszámolod, hogy hány órát güriztél ezért meg fogsz lepődni! és majd még jobban értékeled.

Nem tudom hogy zajlanak nálatok ezek a beszélgetések, és ezt most nem is feltétlen rád írom, de itt több kamasz tett már fel ilyen kérdést és úgy csináltok, mintha alap lenne, hogy a szülő vesz a gyerekének lovat, mert az neki jár! Te is úgy csinálsz kicsit, miért tartják nagy dolognak... hát mert az!

A másik meg, hogy nem biztos, hogy pontosan tisztában vagy az anyagi helyzetükkel, azt látod, hogy milyen házban éltek, milyen kocsitok van és miket vesznek egy nagy bevásárláson, vagy hogy hova mentek nyaralni, de hogy emögött mi van azt nem látod, nem tudod, hogy van-e hiteletek, stb.

A szülő szuverén joga eldönteni, hogy belevág-e egy ilyen költséges dologba, de ha a válasza NEM, mert úgy érzi mindent megad neked, amire szükséged van és ez már egy olyan plusz, ami szerinte nem jár, te majd megteremted magadnak felnőttként, akkor nem haragudhatsz rá!


Esetleg beszélj velük, hogy ha te nyáron összegyűjtenéd a pénzt egy lóra, vállalnák-e a tartását és ha nem miért nem. Talán olyan választ adnak, amiből mindent megértesz majd.

2014. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

"Honnan veszitek,hogy k.va gazdagok vagyunk??! Es mibol gondolod,hogy nem értek a lovakhoz?azert azt elmondanám,hogy lovardában dolgozok lovaglasert cserébe.."


Na,pont ez az ,ha nem vagytok qurva gazdagok,akkor lehetne annyi eszed ,hogy felfogd azt a tényt hogy egy ló tartását /finanszírozását jogosan tartják nagy dolognak,ha egy átlag keresetet veszünk alapul.


Lovaglásért cserébe dolgozol,igen ez jó ,azt csinálod amit szeretnél,viszont az efajta oktatás,ahol cselédkedni kell,cserébe felraknak egy gebére ,hogy körözgess,ez hosszútávon nem jövedelmeződő tudásilag. Az ilyen helyeken kutya vacsorája az egész,csak te lehet ezt nem látod át,elcsavarták a fejed. azt senki nem mondta ,hogy nem értesz a lovakhoz,de 16 évesen nincs neked akkora nagy tapasztalatod még,hogy világsztár legyél.. De ha annyira képben vagy,akkor felesleges a kérdésed,tudhatnád ezeket.


Amúgy meg van előnye is ,hogy nincs saját lovad,pl mindig más-más lóra tesznek fel-több lesz a tapasztalatod ,így tanulsz meg lovagolni minél több lovon ülsz. Aki 10 évig elkörözget 1 db lovon ,annak fele annyi tapasztalata nem lesz,mint neked ,aki már több lóval dolgozott. A saját ló csábító,lehet vele rongyotrázni meg van egy papír róla a kezedben,de nem mindig előny másokkal szemben hidd el.

2014. ápr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

"Aki írta,hogy tobb100ezres ajándék:ha te is annyira okos lennel,tudnad,hogy a lovat nem megvenni draga...es nem ,nem vagyunk gazdagok,nincs kinyalva a seggem. Mellesleg ismerosomek eddig 8000 ft-ot költöttek 1evre a lovaikrA ridegbe.es nem soványak,nem betegek..."


Na, most már röhögtem is egy jót, köszönöm szépen. "Aki írta,hogy tobb100ezres ajándék:ha te is annyira okos lennel,tudnad,hogy a lovat nem megvenni draga" Ezzel érvelsz az ellen, hogy a ló többszázezres ajándék???!!?? :D

Kicsim, a ló igenis többszázezres ajándék, és a tartása MÉG EHHEZ KÉPEST IS sokkal többe kerül, mert az évek során folyamatosan fizetni kell, és vészhelyzetben még külön fizetni kell. Ha te úgy vennél lovat, hogy nem akarsz mindent megadni neki, és nincs néhány százezred biztonságosan félretéve tartalékban is bármely pillanatra, akkor te NEM vagy lovas, és neked NEM való ló.


Semmit se tudsz te a lótartásról kicsilány, semmit, de semmit, de semmit.

2014. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
Nekem nincs saját lovam, de csak a rideg tartás is többe kerül. Én lovardákat néztem ahol bértartani lehet de 25-30 ezernél nem láttam olcsóbban. Erre jön az állatorvosi költségek plusz a kovács. Én annyit értek a lovakhoz, amit 4 évnyi lovaglással összeszedtem. Nem tudom,hogy mindent tudok de hogy 8 ezerért nem lehet kihozni az tuti.
2014. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Na ki volt az a nagytudású, aki lepontozta azt a válaszom, hogy évi 8000-ből nem lehet lovat tartani?
2014. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!