Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szülők miert tartják a...

A szülők miert tartják a lovat olyan nagyon nagy dolognak? 16 leszek, lassan 10 éve lovazok, apukám meg is engedné, de anyukám hallani sem akar róla. Miért (tudom, mekkora felelősség, nem fel eve csinálom, kioktató válaszokat nem kérek. )

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 15:58
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Kérdező nem rivalizálas csak itt szerintem felnőtt emberek válaszolnak akik tisztában vannak pár dologgal, amit neked lehet nem nyilvanvalló.

Én is felnőtt vagyok.

Kérdésem neked mennyi bevételed van? Mennyi az amit a lóra tudnál költeni? Azután te miből tartod el? Ha esetleg neked jön közbe valami amit szeretnél megvenni tudod e fizetni? Kitudod e termelni az állat orvosi költségeket? Ha ezekre van válaszod (remélem nekünk is megmondod) akkor ülj le a szüleiddel, és mond meg, hogy megvan a lóra a pénzed és az alap dolgokra. Neked ez és ez a terved, hogy miből tartanád el a lovat és utána csináljatok egy próba évet. Dolgozol tanulsz és ahova jársz legyen egy ló akihez minden nap kimész, hogy foglalkozz vele. Természetesen úgy, hogy a tanulás rovására nem mehet. Az az a suli az elsó. Az összes órán bent kell lenned + faktok. Ha ez mellett tudod csinálni akkor hajrá jövőre vegyél pacit. Fe mind addig amíg te magad nem tudod a lovat és saját magad eltartani addig nem lesz lovad. Mert én mint szülő azt a pénzt a későbbi életkezdésedre fordítanám. Természetes, ha mindened megvan, család, lakás munka, és kényelmesen megéltek és a ló eltartása után is marad pénzetek akkor sok szerencsét hozzá.

Nem rivarizálok veled nincs rá szükségem mert már többet letettem az asztalra. Nem lenézlek csak tapasztaltabb vagypk nálad mivel két gyereket nevelek. Ugyan lovam nem volt de rendszeresen jártam lovagolni. Képben vagyok a költségekkel. Ráadásul volt görényünk és ők sem olcsón tartható állatok közé így az állatorvosi költségekkel tisztában vagyok. Szóval várom a válaszod Kedves Kérdező.

2014. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

A lovad alapimmunizálása többe van mint 8000Ft, ha ezt nem adod meg neki, akkor veszélybe sodrod az életét, ráadásul más lovakra is veszéllyel lehet.

Nem hiába az az első, hogy egyből a ló oltásai, féreghajtása felől érdeklődnek.

Ugyebár ha 10 éve lovazol, akkor ezzel tisztában vagy. Bár mivel nagyon elrugaszkodott elképzeléseid vannak ezt a 10évet én kétségbe vonnám.

2014. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Ez nem rivalizálás volt részemről, nem érzem azt, hogy tudásomat, életszínvonalamat, és életfelfogásomat egy 16 évesével kéne összehasonlítanom. Csak arról van szó, hogy az itteni válaszolók többsége már felnőtt, és írásaik alapján tudják is, higy mi fán terem a pénz, veled ellentétben. Merthogy az a helyzet, hogy igencsak nagyzolt álomvilágban élsz, ami az anyagi javakat illeti. Az oltásokra és a ló fenntartására meg azért világítottam rá, mert lövésed nincs ezekről 10 év lovarda ide vagy oda, és nekem egy ló élete, egészsége bármilyen kislány álomvilágánál fontosabb. Előző nagyon jól megfogalmazta: A lovad alapimmunizálására sincs pénzetek,vagy neked mindegy, hogy sovány/kövér/egésszéges/beteg lovad lesz, csak ráülhess? A 8000Ft még az állatorvos kiszállási díját sem fedezi sok esetben... A csak legelőn tartás sem elég, ha mozgatni akarod, ilyenkor illik szemestakarmányt is kapnia, de te azt sem fizetnéd? Ez az, amire azt mondom, hogy a ló fizikai erejének kihasználása, de ez nem lovashoz méltó hozzáállás, már ne is haragudj.
2014. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy én fogalmaztam rosszul,vagy nem tudom. Eddig 2 valaszt kaptam,amikből hasznom is volt. Ezeket koszonom. A többieknek pedig csak annyi,hogy teljesen eltertetek a tematol. Nekem vannak terveim,nem vagyok allat kínzó,nem mondtam,hogy 8000 ft-bol akarom eltartani a lovamat,csak egy ismerősnek volt annyi kb . Fel ev. Be lehet ezt fejezni.
2014. ápr. 11. 22:53
 35/47 anonim ***** válasza:
Fáj, mi? Pedig nézz csak szembe magaddal, kicsilány. Például eszedbe se jutott megválaszolni, amit az egyik válaszoló (jogosan) kérdezett, hogy mennyi indulótőkéd van, mennyi pénzed van havonta rá. Gondolom okkal nem válaszoltál ezekre.
2014. ápr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

31-es válaszoló vagyok. Nem válaszoltál a kérdésemre. Mert ha úgy gondolod hogy a szüleid tartanak el téged is meg a csaladodat is akkor nem stimmel. Semmiről nem irsz, hogy mennyid vasn a lóra szüleidre mennyire gondoltad,hogy támogassanak.

Írtad,hogy gyűjtöttél. Itt a lehetőség győzzél meg engem meg a többieket érveljél a lóért, hogy mivel próbáltad a szüleidet meggyőzni. Nem tudjuk a háttereteket de sejtem,hogy nem vagytok miliomosak.

2014. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Figyelj, mi akik itt írunk nem ma kezdtük a lovazást, lótartást, így egy kicsivel több rálátásunk van a dolgokra mint neked. 10 éve lovazol, vagyis inkább lovagolgatsz, de csak töredékét látod annak, hogy mi van ennek a hátterében.

Hiányzik belőled az alázat, pedig enélkül nem megy.

2014. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Lovagolgatok?Igeen?:D honnan is veszed ezt? Minden nap kint vagyok,én segitek az edzomnek mindenben,kívülről fujom az oltásokat,lobetegsegeket,hogy mikor kellene jonni a kovacsnak,stbstbstb... A lovazast is magamnak fizetem,ami ha nem dolgozom le,tul megy egy tizesen. Nem fogom a világ orrára kötni,hogy eppen mennyi a spórolt pénzem. Ha ezeket tudom fizetni,nyilvan nem vagyok elveszett.. Légyszíves akerdesemre válaszoljatok. Koszonom.
2014. ápr. 12. 11:22
 39/47 anonim ***** válasza:

Válaszoltunk a kérdésedre. Azt kérdezted, miért tartják a szüleid a lovat olyan nagy dolognak. Azért, mert k>rva drága. Azért, mert ők tisztában vannak a pénz értékével, te meg nem vagy (és tudod mit? Ezek után a megnyilvánulásaid alapján a szüleid helyében egy leégett gyufaszálat se mernék rád bízni, nemhogy egy drága ajándékot, mert az értékét nyilvánvalóan nem tudod felbecsülni, és a felelősségérzeted teljesen hiányzik hozzá). Azért, mert nem akarják több milliós kiadással támogatni a hobbidat. Még valamire esetleg kíváncsi vagy?


Komolyan attól essünk hasra, hogy havi 10e magasságban képes vagy fizetni a lovaglásodat...? Van még havi 20-40 ezred a tartásra, több százezred a lóra és még több százezred tartalékban minden eshetőségre, vagy nincs?

2014. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
31 es válaszoló vagyok. Szóval nincs tartalékod és nincs is opciód, hogy miből fogod eltartani. Mivel arc és név nélküli az oldal mondhatnál tól tólig értéket. Egyet értek a szüleiddel nem vagy alkalmas rá.
2014. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!