Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szülők miert tartják a...

A szülők miert tartják a lovat olyan nagyon nagy dolognak? 16 leszek, lassan 10 éve lovazok, apukám meg is engedné, de anyukám hallani sem akar róla. Miért (tudom, mekkora felelősség, nem fel eve csinálom, kioktató válaszokat nem kérek. )

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 15:58
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Pont ez az...arc es nev nélküli,tehat nem tudom,mi alapján itelkeztek
2014. ápr. 12. 12:18
 42/47 anonim ***** válasza:

A kommentjeidből azért elég sok minden kiderül. Nekem már az is elég, hogy 5 oldalon keresztül ecseteljük a lótartás anyagi oldalát, és te még mindig nem bírod vagy akarod felfogni a lényeget.

Addig nem leszel jó lovas kicsilány, amíg ezeket be nem látod, és amíg hiszel a fél év 8000 Ft/ló mesében, addig esélyed sincs a javulásra. Ha csak gyk-n kérdezgetés helyett egyszer utánanéztél volna a lovardai áraknak, meg a körmöléseknek, akkor már előrébb tartanánk (És az átlag lovardai áraknak nézz utána, nem a szomszéd tanyának, mert mivan, ha mégsem lesznek megfelelőek a körülmények a lovad számára? Mivan, ha nem bírja a rideget? Ha nem kap elég takarmányt? Ha nem oltatják rendsesen? Végignézed, ahogy szenved? Én csak az elmúlt 5 évben 3szor váltottam lovardát, mert a megyében egyszerűen képtelenség normális helyet találni, nyilván ilyenkor rögtön felejtős lesz az az álomszülte 8000). Papolhatsz itt az oltásokról, meg körmölésekről, ha halvány dunsztod lenne az egészről, akkor nem hinnéd, hogy ezt havi max. 10 000ből megúszod. Tudod mikor leszek lenyűgzve? Ha ezek után kijelented, hogy van havi 50 000red a lóra, saját zsebből. Mert ebben az esetben mindent visszaszívok, és habár szerintem mindenki leírta már, a könyebb érthetőség végett akkor leírom ismét a kérdésedre a választ: A lovaglás piszok drága hobbi, és ha nem milliomos a családod (te mondtad, hogy nem az!), akkor ne várd el a szüleidtől, hogy pénzeljék. Mellesleg az eddigi hozzászólásaid alapján sem hinném, hogy megérdemelnéd.

2014. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Nem ítélkeznek , inkább csak magyaráznak ,csak te már felvettél egy védekező állást és mindenre támadással reagálsz. Nincs kereseted,de te megspórolsz lovét .... Hát úgy könnyű,hogy nem kell számlákat fizessél :D Ezt utálom ebbe a nyomorék lovastársadalomba. Minden jött-ment csitri (most nem csak rád értve) azt hiszi mindent jobban tud azoknál,akik jópár éve benne vannak a lovazásban,mindenki mindenhol pálcát tör a másik feje felett ,mindegyik jobban ért a másiknál hozzá az ilyen oldalakon meg lentről a földről,de amikor fel kell ülni a lóra ,akkor már egyiknek sem nagy a pofája. Ha kívülről fújsz minden oltásos meg patkolásos dolgot ,akkor az szerinted jelent valamit? De végül is mindegy milyen minőségben lovagolsz,egy biztos 16 évesen nem te állsz a ranglétra tetején ,és ha szüleid nem vesznek lovat vagy nem segítenek benne ,akkor kiírhatsz még ide pár kérdést, jól elbohóckodunk itt de lovad akkor sem lesz.. 4-5 év múlva elkezdesz dolgozni és tudsz venni magadnak, hamar elmegy az idő.
2014. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Én leírom neked havi bontásban az egészet, hátha meggyőz...

Bértartás, ridegben: 10 000Ft (ez csak a helyfoglalás)

Egy lóra havi kb 30 db kisbála széna 20 000 Ft (ezt normálisabb helyeken a bértartás árába veszik bele, szóval az összesen 30 ezer)

körmölés/patkolás: 10-20 000Ft (nekem mondjuk MAPE-s kovácsom van, ez nyilván drágább, de ezt sem érdemes valami falusi suttyóval végeztetni, mert több kárt csinál, mint hasznot)

Szemes takarmány, ha kell: 1 mázsa zab 7000 Ft

Én tavaszra tápot is veszek neki, hogy könnyebben visszanyerje a versenykondit: 10 000 Ft (mondjuk ez évi 1* kiadás, de rossz alaptakarmány esetében havi is lehet)

oltások: egyenként 5-7000 Ft (de ugye az influenzát, meg a herperszt évente többször kell beadatni!)

Féreghajtás: 500-1000 Ft

Ez már meghaladja a 70 ezer forintot, és még a ló megvétele, szállítása, felszerelés megvétele és a sürgős egészségügyi esetek meg sincsenek említve. Vágjam magam hanyatt,amiért van havi 10 000-ed lóra? És melyik lótartáshoz elengedhetetlen feltételt hagynád ki? Az állatorvost? A takarmányt? Szóval megvennéd a lovad, aztán nézed, ahogy sínylódik, és végül elpusztul? Vagy mindez nem érdekel, csak vegyék meg anyáék? Hát tudod... eleget láttam a kommentjeidből ahhoz, hogy elképzeljem, milyen ember is lehetsz, merthogy lovasnak én nem neveznélek, az biztos...

2014. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Amiket írtál arra válaszoltunk. Ütöd az egyik válaszoddal a másikat. Egyikbe azt írod évi 8 ezerről írsz a másikban már csak félévről. Azt mondod, hogy tudod milyen oltásokat, gyógyszereket kapni, mikor kell körmölni patkoltatni. Tehát utána tudsz nézni a reális áraknak. Akkor megtudnád, hogy reális a fölvetéseink. De legalább arra választ adhatnál miből tervezted eltartani. Mikor a redek anyagiakat kérdezem te semmire nem vagy hajlandó válaszólni. Mert ha reális lenne az elképzelésed tudnánk segíteni hogyan érvelhetnél a szüleidnek. Ja, hogy nincsen terved erre csak lovat szetetnél es a szüleidre akarsz támaszkodni. Ez elmondottak szerint nem éltek rosszúl, de meg kell fogni a pénzt. Ergó nem engedhetitek meg magatoknak a lovat.

Ugyan négy évve lovagoltam csak de felnőtt emberként tudom, hogy mennyit kell gürozni,hogy fent tartani a családot.

Úgyhogy Kedves kérdező még tapasztaljál.

2014. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Talán azért nem engedi anyud, mert ismer téged, és tudja, hogy nem lesz meg benned az erő meg a kitartás, ami a lótartással jár.

Ha veszel egy 8-10 éves lovat, akkor az 10 év múlva is meglesz, ez alatt a 10 év alatt pedig veled történhet bármi, szerelmes leszel, továbbtanulsz, lebetegedsz, dolgozni kezdesz, lehet az ország másik végén. Akkor hogy oldod meg ezeket a dolgokat? Hogy fogod összeegyeztetni ezeket a dolgokat, főleg időben?

Most suli mellett még viszonylag könnyen vagy, hamar végzel kiugrasz a lóval és tudsz vele foglalkozni.

Amúgy bértartásban is illik hetente legalább 3-4 alkalommal kinézni hozzá és mozgatni.

Mondom anyud jobban ismer és szerintem nem látja meg benned ehhez a képességeket.

2014. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonymus111111111 válasza:
Hallgass anyádra! Teljes mértékig igaza van. A ló veszélyes, leköti az összes idődet(Karácsonykor is kér enni)költséges és állandóan büdös vagy tőle. Ha van 120 ezer Ft-od arra, hogy kidobd az ablakon csak nyugodtan csináld. Amúgy meg 16 éves vagy,ha jól tanulsz gondolom felsőoktatásba mész, ez kb. 2-3 év. Tedd fel magadnak azt a kérdést: Ki fogja ellátni a lovat,ha én nem érek rá?
2014. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!