Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szülők miert tartják a...

A szülők miert tartják a lovat olyan nagyon nagy dolognak? 16 leszek, lassan 10 éve lovazok, apukám meg is engedné, de anyukám hallani sem akar róla. Miért (tudom, mekkora felelősség, nem fel eve csinálom, kioktató válaszokat nem kérek. )

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 15:58
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Itt már semmin sem kell meglepődni. :(
2014. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Orom olvasni... Honnan veszed ,hogy mekkora lovas tudással rendelkezek? Teljesen szabadban igenis eleg az az összeg.a szüleimmel közvetlenek vagyunk egymással,tisztaban vagyok a helyzetünkkel. En se ugy gondoltam ,hogy majd apuci meg anyuci vesz egy lovacskat. Reg ota gyujtok mar ra. Csak az engedelyukre lenne szükségem.
2014. ápr. 11. 18:58
 23/47 A kérdező kommentje:
Azt hozza tennem,hogy az edzommel nagyon jo ,baráti viszonyban vagyok es most készülünk rev-re. Tehat nem ver at,nem gebere ültet,mert csak 3lo van,nem luxus lovardaba jarok... Ha kitakaritom az istállót,vagy lefutoszarazok par kicsit,ugyan olyan komoly edzést kapok.
2014. ápr. 11. 19:05
 24/47 anonim ***** válasza:
Persze,mert ha te ott takarítasz neki,ugyanolyan edzést tart ,mint más ,aki megkéri az árát..:D Ez a világ erről híres :xd Lehet ,hogy szerinted komoly edzés tart,aztán majd később rájössz,hogy mégse mikor kifogsz egy komoly edzőt.
2014. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Hulye azert meg nem vagyok
2014. ápr. 11. 19:14
 26/47 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye ,csak kiskorú ,akit könnyebb megvezetni ,mint egy felnőtt embert..
2014. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
teljesen szabadban sem elég az összeg, mert ha van egy végtelen méretű területed, amin egy patak csorog át és már eleve körbe van kerítve fa karámmal (tehát áram sem kell a villanypásztorhoz) akkor is, ha patkolni nem is, körmölni kell a lovat 6-8 hetente, ami 4-5000 ft, ott az oltás, féreghajtás és télen a hóban én nem nézném, ahogy a ló kaparja ki a fagyos füvet a hó alól, szóval télen mindenképpen kell széna és akkor még nem abrakoltál, mert feltételezzük, hogy a lovad nincs használatban. márpedig gondolom te lovagolni szeretnéd.
2014. ápr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
59%

Már nem azért, de az én lovam ridegben van télen nyáron, és így is havi 30-40rugó (25nél még tanyákon sem jön ki olcsóbban). Persze ha spórolsz a körmölésen, az oltáson, a féreghajtáson és a zab, táp, csemege meg télen a széna árán, akkor lehet kijön 8000ből, de azt tudod minek hívják? Állatkínzásnak. Ha az aktuális lóárakat nézzük, 700 000 alatt nem talász olyan lovat, ami támaszkodni is tud, gondolom a nagy lovastudásoddal tisztában vagy azzal, hogy ez mit jelent, és ha egy kicsit is vagy olyan jó lovas, mint amilyennek mondod magad, akkor ez a minimum, amit a leendő lovadtól el is vársz. Mire hazaviszed a kiválasztott lovad, állatdokival csináltatsz egy állapotfelmérést, és beszerzed neki a felszereléseket, az már durván egy milka, amihez jön onnantól kezdve a bértartás, a plusz tápok, oltások ára (nem csak veszettség, hanem herpesz, tetanusz, lóinfluenza-egyenként kb 5-7000 Ft, jah hoppá, nem durva kicsit, hogy 1 darab oltás megközelíti a bértartásod árát???) akkor 6 hetente a körmölések, ha kell patkolás (egy láb körmölés-patkolás az én kovácsomnál szintén egy 10es) és még meg sincs említve a sürgősségi beavatkozás, és megnyugtatlak, minden évben lesz ilyen-vágások, rúgások, esések, szemgyulladások, a durvább esetekről, mint mondjuk a kólika itt még csak szó sem esett.


Még ha jó lovas is vagy, illene időnként edzővel lovagolnod, hogy korrigálhasd a lovad, vagy a te kialakulófélben lévő rossz szokásaidat, ami ugye megint nem lesz ingyen, pláne, hogy itt nem a Béla bácsira gondolok edzőként, hanem rendes, okleveles szakemberre.


Mit is mondtál? Nem vagytok kőgazdagok? Akkor miért várod el a szüleidtől, hogy egy alsóhangon másfélmilkás tőkével támogassák a hobbidat? Dolgozz egy nyarat, és majd meglátjuk, hogy mennyit ér neked a pénz, amit vértizzadva megkerestél.

Egyetem közben is lesz időd lovazni? Mert én azt erősen kétlem, ha meg mégis, akkor lovazás helyett inkább dolgozz, hogy ifjú felnőttként már a saját pénzedből megvehesd a lovadat.

Nem tudom miért várja el itt minden kicsilány, hogy a szüleitől lovat kapjon, a lóhobbi anyagi bukás, ez tény, és ha valaki milliárdos családba született bele, akkor áldásom rájuk és a lóra, de nem gondoljátok, hogyha a szülők nem engedik meg, akkor annak oka is van?

2014. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Ráadasul, ha nem most veszed meg a lovat hanem télen és istállóban élt idáig akkor rögtön ki sem viheted ridegbe, mert neki is alkalmazkodnia kell az időjáráshoz.
2014. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
A lovasok kozotti rivalizálás.ki nem maradhatna. Mar leirtam,hogy nem profi lovat szeretnek,nem a szüleimmel akarom megvetetni. Attol meg hogy valaki fiatal,meg tudhat banni a lovakkal.
2014. ápr. 11. 20:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!