Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ha ennyit költök a...

Normális ha ennyit költök a cicáimra?

Figyelt kérdés

Ugye kezdő felszerelésre ott hagytam anno 130ezer Ft-ot.

Vettem 2db szállítóboxot, 1db kaparóbútort, 4db fekhelyet, 2db alomtálca, 2db kilépőszőnyeg, 1db alomlapátot, 2db fésűt, 6db tálat és 2db tálalátétet.

+ 10db játékot.

Egyébként 2db törzskönyves Brit Rövidszőrű kandúr cica.

Azt hiszem 300000 Ft-ért vettem a kettőt.

Ugye vannak a pótolandó dolgok.

Alomzacskót, alomszagtalanítót, lazacolajat és fogkrémet 3 havonta veszek általában és ilyenkor körömvágásra megyünk kozmetikushoz.

Ez kb. összesen: 10000 Ft.

Általában 2 havonta veszek száraztápot (Wild Freedom) az 15000Ft.

Havonta veszek almot (2000Ft), nedves eledel (Wild Freedom) ez 15000Ft.

Szoktam venni jutalomfalatot az egyik játékhoz 1500Ft és ez is a Wild Freedom.

+ maláta pasztát veszek hozzá ami 1000 Ft körül van.

3 havonta féreghajtózunk és bolha elleni cseppet is akkor kap.

Ez kb. 5000Ft.

Ezt nem felvágásból írom ki, csak sokan már betegesnek tartanak ez miatt.

Szerintetek ez normális vagy tényleg vissza kellene venni?


2020. nov. 18. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
74%
Én is minden szart megveszek nekik amit még én magam is soknak találok, de nem bírok leállni. Az állataim a hobbim, többszázezer rámegy havonta két mentett macskára, egy mentett kutyára, és két kéz alól hozzám került, senkinek nem kellő tengerimalacra.
2020. nov. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
16%
Nem kicsit van baj nálad...
2020. nov. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
79%
Hű de irigy valaki hogy nem mindenki minimálbérért gürizik valami gyártósoron :)
2020. nov. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:

10es, sok dolgot nem értesz miért veszem és most ezzel a válaszommal nem szeretnék beléd kötni mivel te is kulturáltan válaszoltál a kérdésemre.

Tálakból azért vettem 6ot mert vizes-száraz-nedves tápnak külön van, így kevesebbet kell mosogatni.

Fekhelyből azért vettem ennyit mivel olvastam hogy a cicák válogatósak így többre ruháztam be hogy valamelyket használják. De egyébként ez a 4 fekhely mind más mert van a radiátoron is, az ablakpárkányon is és 2 a hálóba.(Szerencsére használják is.)

Fésűből van egy Furminator és egy sima sörtés fésű, azt mondta a tenyésztő hogy a sörtétől szép és fényes bundájuk lesz. (Az is van).

Játékot én például nem igazán szeretek vásárolni így ebből a 10ből 4 db úgymond interaktiv (jutalomfalatos, világítós stb).

A többi sima labda, egerek, pálcák.

De nagyon jó állapotban vannak ahoz képest hogy már 1 éve megvannak.

A fogmosást azt egy kiskori berögződés miatt kezdem el.

A történet annyi hogy volt egy kutyusom mikor még 10-12 éves voltam és szörnyű állapotban voltak a fogai pedig nem volt több 6 évesnél.

Azóta nekem az állatok szájszaga illetve rossz fogazata "rémisztő".

Lazacolajat azért kapnak mivel tömött bundájuk van, sűrű és vastag is hogy ez az állapot meg is maradjon.

És igen én sem szivesen kocsikáztatom őket de én otthon nagyon félek levágni a körmüket, pedig már kozmetikus is magyarázta hogyan kell de végül nem mertem így biztonságosabnak érzem a kozmetikust.

Anyagilag belefér szerencsére, csak azért merült fel bennem ez a kérdés mert sokan macskás néninek tartanak.

Pedig családom is van és a gyerekek is megkapnak mindent ami kell.

De mégis terjeng rólam a "pletyka".

2020. nov. 19. 00:45
 15/76 anonim ***** válasza:
86%

A kezdo felszerelesen kivul teljesen normalis, hogy ennyit koltesz rajuk, szerintem nem sok 2 macskara. Viszont ezt a fogkremes dolgot nem ertem, az minek? :D

Amugy en sem vagom a macskam kormet (benti), de csak azert nem, mert hasznalja a kaparofat, ezen kivul nem karmol szet semmit.

2020. nov. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem rendben van, én is sokat költök rájuk, minden új játékot kipróbálunk, sok fekhelyet vettem már, hogy lássam melyik a kedvenc, ugyanez tapbol. A feleslegeset, vagy amit nem szeretett úgy menhelynek adtam, így nem ment a kukába, és nagyon örültek ők is neki. :)

Engem is hülyének szoktak nézni, mert sajnos itt még a kinti, havi 0 költséges macska az alap..

2020. nov. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
A fogkrémen sokat gondolkodtam én is. Jó? Megéri?
2020. nov. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
80%

Ha megteheted miért ne.

Nekem is beszólnak hogy mennyit költök, foglalkozok a macskáimmal. Külön főzök is nekik.

2020. nov. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
5%
Ha jót teszel velük, akkor normális, nincs ezzel gond.Kérdés, hogy csak macskákról gondolkodsz-e igy vagy más állatokról is ? Mert ugye az elmúlt évtized legnagyobb kérdése állatbaráti körben, hogy igazi állatbarát-e az, aki nem vegán, sokan meg vannak rajta lepődve, ha felteszik nekik a kérdést, hogy ha kutya-macskabarát, miért fogyaszt haszonállatokat, miért hord bőrt, szőrmét, gyapjút.Ez egy nagyon jó kérdés.
2020. nov. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó: komolyan ide kell hozni a vegánságot? mi köze ennek ahhoz, hogy szereted a macskádat? szerintem az a legnagyobb állatbarát, aki igazi hússal eteti a macskáját, mivel ragadozó. de akkor az nem is igazi állatbarát? legyilkolt állatokat vásárol a macskájának, nem?

hagyjuk már.

2020. nov. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!