Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ha ennyit költök a...

Normális ha ennyit költök a cicáimra?

Figyelt kérdés

Ugye kezdő felszerelésre ott hagytam anno 130ezer Ft-ot.

Vettem 2db szállítóboxot, 1db kaparóbútort, 4db fekhelyet, 2db alomtálca, 2db kilépőszőnyeg, 1db alomlapátot, 2db fésűt, 6db tálat és 2db tálalátétet.

+ 10db játékot.

Egyébként 2db törzskönyves Brit Rövidszőrű kandúr cica.

Azt hiszem 300000 Ft-ért vettem a kettőt.

Ugye vannak a pótolandó dolgok.

Alomzacskót, alomszagtalanítót, lazacolajat és fogkrémet 3 havonta veszek általában és ilyenkor körömvágásra megyünk kozmetikushoz.

Ez kb. összesen: 10000 Ft.

Általában 2 havonta veszek száraztápot (Wild Freedom) az 15000Ft.

Havonta veszek almot (2000Ft), nedves eledel (Wild Freedom) ez 15000Ft.

Szoktam venni jutalomfalatot az egyik játékhoz 1500Ft és ez is a Wild Freedom.

+ maláta pasztát veszek hozzá ami 1000 Ft körül van.

3 havonta féreghajtózunk és bolha elleni cseppet is akkor kap.

Ez kb. 5000Ft.

Ezt nem felvágásból írom ki, csak sokan már betegesnek tartanak ez miatt.

Szerintetek ez normális vagy tényleg vissza kellene venni?


2020. nov. 18. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:

40es igen teljesen egyetértek.

A csirke, tehén, sertés, kecske, stb. haszonállat, őket azért gondozzák hogy haszon legyen belőle.

A macska, kutya, papagáj, tengerimalac pedig hobbi állat, ők nem a haszonért vannak hanem hogy társra leljünk benne.

2020. nov. 23. 17:31
 42/76 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elírtam, a csirkéhez haszonállatot akartam írni, csak félrenyomtam :)

40es voltam.

2020. nov. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
18%
A kutyások, macskások nagyobbik fele küztudottan képtelen elfogadni, hogy más állatok is léteznek a Földön vagy azokra is lehetne tekintettel lenni. A múltkor egy lovas csaj röhögött Tibi atya oldalán azon, hogy ő imádja a szalonnát és nem érdekli a sertés lelkivilága, és erre kimondottan büszke is volt. Egy bizonyos szintű érzelmi intelligencia kell ahhoz, hogy megértse valaki, nem csak a paci állat, hanem a malacka is. Neki nem volt ilyen jellegű intelligenciája. Talán pár évtized múlva megérnek rá az emberek.
2020. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
61%
Remélem nem. Én nem akarom úgy nevelni a gyerekem, hogy csak zöldség és gyümölcs, meg a sok mesterséges húsutánzat. Utálom azokat a vérvegánokat, akik nem képesek elfogadni, hogy más akar enni jóízűen, és máshogy gondolja ezt. Felesleges erről vitázni, szerencsére a mai emberek többsége nem vérvegán. Vegán ismerősöm nekem is van, csak ő az a kategória, aki normális, és elfogadja, hogy más nem akar vegán lenni, nem erőlteti rá a nézetét és a véleményét senkire.
2020. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
25%
Ki volt itt vérvega, te ... ???? Mert valaki rá mer mutatni, hogy egy képmutató kultúrában élünk, ahol röhögcsélnek az emberek a csirkepörköltjükön meg ünnepnek számít a disznótor, de mindenki osztogatja a menhelyi kutyás, kóbor cicás posztokat a neten ? Az mindenkinek az egyéni ostobasága, ha nme képes megérteni, hogy a sertés, szarvasmarha, baromfi semmivel sem kevésbé állat és semmivel sem kevésbé értéktelen, mint egy macska. Erről volt szó, akkor ne hazudja már azt senki, hogy mindenki ,aki ezt ki meri mondani, az egy +vérvegán+. Még csak arról sem volt szó, hogy növényen kell élnie minden macskásnak meg kutyásnak, arról viszont igen, hogy magába nézhetne, hogy ugyan miért tesz különbséget egyik és másik állat között. Most láttam egy posztot, állatvédők szólaltak fel a magyar sertések védelméért, mikor vitték őket a vágóhidra. Egy kutyás csaj (a profilja tele van kutyákkal) beszólt, hogy a disznó az úgyis erre van tenésztve, hogy levágják a vágóhidon. Újabb példa arra, milyen csőlátásúak egyes kutya-macska tartók is. TE vagy az, kedves előző, aki nem képes felfogni, hogy a sertés is állat, nem csak a macska.És KI erőltetett rád bármit ,??? Mindenki leirhatja a szuverén véleményét. TE vagy az, aki nem tudod elfogadni, hogy valaki nem tesz különbséget állat és állat között. Miért kell hazudni, blöffölni ? (Mert értelmes érvek nincsenek a tarsolyban, gondolom azért.)
2020. nov. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
22%
És te miért nem tudod elfogadni a vegánokat ? (Én pl nem is vagyok az, de mér kapom is az osztást, hogy "vérvegán" vagyok .Szánalmas...)És te miért nem tudod elfogadni, hogy másnak más a véleménye a témáról, mint neked ? (az, hogy a haszonállat pontosan ugyanolyan értékes állat, mint a macska és a kutya) . Te miért nem vagy képes elfogadni, ha valaki ezen véleményét leirja ? Te miért hazudsz a kommentedben valós érvelés helyett ?(A vérvegánozás nettó hazugság).
2020. nov. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
0%

#46: A macska és kutya is "haszonállat" normál esetben. A kutya őrzi és védi az embert, vagy tereli a nyájat, hajtja a vadat, keres, stb.. a macska meg megfogja az egeret a padláson és a kamrában. Emiatt vannak ezek az állatok háziasítva.

Az már csak ilyen progresszív fasság, hogy emberek a kutyával macskával nyalakodnak és egy ágyban alszanak, gyerekpótlék gyanánt. Szánalmas.

2020. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
0%
Én például sosem szerettem a macskákat (természetesen nem bántanám egyiket sem, ha találnék bajba jutott macskát, tudom, mi a kötelességem, de nem szimpatizálok velük). Voltak utcáról, menhelyről befogadott kutyáink, mai napig imádon őket, pedig már eltávoztak, ugyanakkor a kutyák közül is a szelídebb , kistestűeket szeretem, a nagytestűek, élénkebbek nem az én világom. A kedvenc haszonállatom pedig a sertés. Számomra a vaddisznók, házisertések ezerszer aranyosabbak, mint a macskák. Mégsem mondom a macskásoknak, hogy nesze nektek, a kínaiak sült macskát esznek. (A csirkepörkölt analógiájára). A teheneket is sokkal szebb, nemesebb állatnak látom, mint a macskákat. Háziasított állataink közül legkevésbé a macskák tetszenek. Arról egyébként nem a sertés tehet, hogy mi őt szemeltük ki élelemnek. Ez csak egz emberiség és egy kultúra által kreált gondolat, hogy az egyik haszonállat, a másik a barátunk. Előbb barátkoznék össze egy vadmalac családdal, mint egy macskával.
2020. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
33%

"40es igen teljesen egyetértek.


A csirke, tehén, sertés, kecske, stb. haszonállat, őket azért gondozzák hogy haszon legyen belőle."


Ugyanolyan fejlett idegrendszerrel, érzésekkel, tudati szinttel rendelkeznek a tehenek, sertések, kecskék...stb., tisztelt kérdező, mint a te macskáid. Az más kérdés, hogy ha te ezt nem tudod belátni, elfogadni. Nem kell itt veganizmusról beszélni sem, puszta tények ezek. Csak az emberek nem gondolnak ebbe bele, rosszabb esetben hárítják. Remélem, akkor azon sem voltál még sosem felháborodva, hogy Ázsiában megeszik őket. Ott ők is haszonállatok. A te macskáidat is ugyanúgy megennék.

2020. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
33%
Az éppenséggel lehet normális, hogy ennzit költesz a cicáidra. Az viszont nem normális, hogy utána melléírod, hogy a tehénre, kecsékére és társaira nem vonatkozik ugyanaz, mint a te macskáidra. Ők valami egyéb kategória . A kettős mércés gondolkodást én mindenben utálom, ebben a kérdésben is.
2020. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!