Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ha ennyit költök a...

Normális ha ennyit költök a cicáimra?

Figyelt kérdés

Ugye kezdő felszerelésre ott hagytam anno 130ezer Ft-ot.

Vettem 2db szállítóboxot, 1db kaparóbútort, 4db fekhelyet, 2db alomtálca, 2db kilépőszőnyeg, 1db alomlapátot, 2db fésűt, 6db tálat és 2db tálalátétet.

+ 10db játékot.

Egyébként 2db törzskönyves Brit Rövidszőrű kandúr cica.

Azt hiszem 300000 Ft-ért vettem a kettőt.

Ugye vannak a pótolandó dolgok.

Alomzacskót, alomszagtalanítót, lazacolajat és fogkrémet 3 havonta veszek általában és ilyenkor körömvágásra megyünk kozmetikushoz.

Ez kb. összesen: 10000 Ft.

Általában 2 havonta veszek száraztápot (Wild Freedom) az 15000Ft.

Havonta veszek almot (2000Ft), nedves eledel (Wild Freedom) ez 15000Ft.

Szoktam venni jutalomfalatot az egyik játékhoz 1500Ft és ez is a Wild Freedom.

+ maláta pasztát veszek hozzá ami 1000 Ft körül van.

3 havonta féreghajtózunk és bolha elleni cseppet is akkor kap.

Ez kb. 5000Ft.

Ezt nem felvágásból írom ki, csak sokan már betegesnek tartanak ez miatt.

Szerintetek ez normális vagy tényleg vissza kellene venni?


2020. nov. 18. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
20%

44 : "Utálom azokat a vérvegánokat, akik nem képesek elfogadni, hogy más akar enni jóízűen, és máshogy gondolja ezt"


Akkor remélem, te sem akarod ráerőltetni a nézeteidet a kínaiakra, és támogatod, hogy továbbra is fogyasszanak macskát, kutyát, ne hagyják abba, hisz náluk az a normális, kultúrálisan elfogadott évezredek óta. Tüntess mindenki ellen, aki a kínai kutya-macskaevés ellen fellép ! Indíts petíciókat, hogy a kínai macskaevés normális, utálod azokat, akik nem képesek elfogadni, hogy csóri kínaiak csak jóízűen akarnak enni.

2020. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
20%

A gyakorin mindenki vérvegánnak számít, aki felveti a veganizmust témaként, aki egyetért akár egy dologban is az elveikkal,még az is , aki eszik húst, de elvi síkon igazat ad nekik bármiben. Nevetséges. Aki ilyenkor vérvegánozik, annak nyilván nincs más érv a tarsolyában. Végigolvasva a topikot kiakadtam. A kérdező többszázezer forintokért vesz cicákat, havi többtízezret költ rájuk, de nem érti, miért gond, hogy a haszonállatokat leölik, kasztrálják, programozott tojásra, ellésre fejésre kényszerítik, haszonszerzési céllal kihasználják, amennyire csak lehet.


Nem vagyok vegán, de ez a no comment gondolkodásmód számomra.

2020. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az a no comment, hogy egy ilyen kérdést is sikerül a vegánság irányába elvinni...
2020. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
0%
Pont azt írták, hogy ez nem vegánság kérdése, hanem egy racionális hozzáállás, hogy mi a pékért különböztetik meg az emberek ennyire a gerinces állatokat és aggatják fel címkékkel. De ha értelmes érved van a témában, azt is leírhattad volna.
2020. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
40%

Eszemben sincs belemenni a témába, mert nem erről szólt a kérdező kérdése.

Segítek: az oldal lényege az, hogy a feltett kérdésre válaszolj. Rohadtul semmi köze a cicára költött pénznek ahhoz, hogy mit gondol a kérdező a haszonállatokról.


Mondom ezt vegánként.

2020. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
25%
Irreális és abszurd 4oezer forintokat költeni két macskára. Nem, nem sajnálom tőlük, nem én keresem rá a pénzt, de too much. A gyakori ayért van, hogy egy témát a mellékes kérdésekkel, más szemszögből is meg lehessen vitatni, ennyi erővel elég lenne egy szóval, eldöntendő kérdésként válszolni rá (igen, normális vs. nem , nem normális)... onnantól kezdve, hogy beindul az érvelés, pro és kontra, már felmerülnek más kérdések is. Akkor keressen mindenki olyan oldalt, ahol elég igennel és nemmel reagálni, sőt, tilos bővebb eszmefuttatást végezni.
2020. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
33%
Nem, hiszem ,hogy ennyire jó közel félmillió forinttal indítani a cicatartást és abban sem hiszek, hogy ők annyira díjazzák a luxust, kacatokat, mint amennyire a gazdi gondolja. Sok boldog állat él tizedennyi ráfordított összegből (az odafigyelést, törődést, együtt töltött időt ezerszer jobban díjazzák) és állatkák lévén nem fogják fel, hogy ez előnyt akarna jelenteni számukra. Azt, hogy a topikban mindenki le lett pontozva, aki túlzásnak tartja a felsoroltakat, elég kontraproduktívnak érzem, mert nem a macskák jóléte ellen szólt a kommentjük, hanem amiatt, hogy felesleges, nem lesznek tőle boldogabbak (és sok más állatra is lehetne ekkora összegbők pénzt költeni). Egyébként rengeteg ember is összevásárolgat magának ezernyi felesleges kacatot, úgyhogy az már nem oszt-szoroz, hogy a kisállat is kap-e.
2020. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 A kérdező kommentje:

Ezt a buta vegán témát befejezhetnétek már!!!

Azért egy kiskedvencet ne hasonlítsunk egy haszonállathoz.

Illetve egy idegen állatra senki nem költ annyit mint a sajátjára.

2020. nov. 29. 14:37
 59/76 anonim ***** válasza:
82%

37. vagyok, kicsit benéztem újra!

Sokaknak nagyon nagy zűrzavar van a fejében!

Attól, hogy nem moslékon él nálam a cica, adok neki szőroldót, hogy ne haljon meg bélcsavarodásban a saját bundájától mert elvileg ösztönösen kellene ennie a füvet mégsem teszi meg és vannak játékai még nem érzem azt, hogy gyerek helyett tartom vagy hogy most akkor pl. tehenet, csirkét vagy lovat kellene tartanom itthon és soha nem enni húst..

Egyes haszonállatok rossz életéről most így szerintetek én tehetek, mert van itthon egy cicám? Adjak neki én is olcsó moslékot, mert más állatoknak rossz, nem jutnak elegendő taplálékhoz? Vagy tartsak itthon pulykát és nyércet is, hogy meglegyen az egyenjogúság?? Hozzak fel egy szarvast a panelba, nehogy kilője részegen egy vadász?

Én genetikailag mindenevőnek teremtve mondjak le az állati eredetű élelmiszerről, holott az ember onnantól kezdett fejlődni, okosodni, hogy húst is evett, mert a valóban okos, érzelmes és igazán aranyos teheneket is sokan sanyarú körülmények közt tartják? Attól jobb lesz annak az állatnak az élete, ha én és más nem fogyasztja el fajtársait? Nem. Mert a másik, akinek a bankók lebegnek a szeme előtt az ugyanúgy élve darálja be, rugdossa, nyitva tartja az oldalát, mert megteheti, nincs felelősségre vonva. Ez pedig nem az én hibám. Vagy én kérem, én mondom, hogy tegye? Az én állatom kapjon azért ehetetlen maradékot, szemetet, mert egy másiknak rossz?


Többtízmillió fát vágnak ki évente, hogy rizs és tofu teremjen nektek, akik azért nem esznek állatot, mert nem érdemlik meg azt az életet, amit megengedünk együtt, hogy adjanak nekik egyesek. Éltető oxigént adó, több millió éves ősi erdőségeket pusztítanak ki porig. Én is kezdjek el mutogatni, hogy miattad, miattatok halt ki több millió állatfaj, növények, bogarak mert a ti zabálnivalótokat az állatok otthonára ültették.. hogy a te növényeidet műtrágyázzák, aminek a melléktermékei évszázadok alatt bomlanak le, így nekem és másnak ezért születik beteg gyereke?

Kicsit szerintem mindenki maradjon csendben, mielőtt 1-1 réteget kiutál és gondolkodjon el rajta, hogy melyik másik réteget kellene valós bűnei miatt így támadni... együtt!

2020. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, nem mintha vegán lennék, de szerintem akkor butázz le bárkit, ha egy épkézláb érvet fel tudsz hozni amellett, hogy a te kiskedvenced mitől ér többet bármelyik haszonállatnál. Én meg soha nem kedveltem a macskákat (nyilván nem bántanám őket, csak nem tetszenek),mégsem okosítom a környezetemet, hogy szerintem mennyivel aranyosabb egy kisbárány egy macskától. Te se tedd.
2020. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!