Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kötelezhet a tenyésztő...

Miért kötelezhet a tenyésztő arra, hogy ivartalaníttassam az örökbefogadott macskát, és hogy tudnám ezt kikerülni?

Figyelt kérdés
Tudok az ivartalanítást támogató összes észérvről, elismerem azok igazságát, és én is szoktam javasolni másoknak, tehát nem kell győzködni. Egyszerűen az a gondom, hogy én magam a saját macskámmal megtenni képtelen vagyok (hogy az érzelmi aggályaim csak a fejemben léteznek, és őt ez nem viseli meg, arról sem kell győzködni, de ettől még kínoznak ezek az aggályok). Egyébként lakásban lakom, panelban, a 9. emeleten, úgyhogy teljesen lehetetlen, hogy a leendő nőstény cicám valaha szüljön vagy hogy kandúrok szállják meg a kertet. Csak a tüzelés és az egészségügyi aggályok okoznak még problémát, de volt már (szép kort megért) ivaros lány cicám, akinél ezek sem merültek fel. A kérdésem: miért nem várhatom ki, hogy problémás-e a cica tüzelése, és dönthetek én az ivartalanításról, mint gazdája? Nem az enyém a cica? Szeretnék hozzájutni egy birman cicához, de minden tenyésztő szerződéssel árulja csak, és ebben ivartalanítási kötelezettséget kéne vállalnom.
2011. júl. 30. 16:00
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Tudom írtad hogy ne mondjuk, de komolyan nem tudom elképzelni hogy leszel így állatorvos.
2011. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Hát erre 3 lehetőség van.

1.) Mivel mégcsak az egyetem elején járok, addigra megszokom, hogy ez van (más macskáknál egyébként is sokkal kevésbé zavar, mint a sajátomnál).

2.) Majd szakosodom valamire, pl húsevők fogászatára, és akkor nem kell ilyen műtétet végeznem.

3.) Az ilyen igénnyel érkezőket elküldöm egy általam ismert kollégához, aki meg pl. direkt erre van szakosodva.

2011. júl. 31. 20:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!