Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kötelezhet a tenyésztő...

Miért kötelezhet a tenyésztő arra, hogy ivartalaníttassam az örökbefogadott macskát, és hogy tudnám ezt kikerülni?

Figyelt kérdés
Tudok az ivartalanítást támogató összes észérvről, elismerem azok igazságát, és én is szoktam javasolni másoknak, tehát nem kell győzködni. Egyszerűen az a gondom, hogy én magam a saját macskámmal megtenni képtelen vagyok (hogy az érzelmi aggályaim csak a fejemben léteznek, és őt ez nem viseli meg, arról sem kell győzködni, de ettől még kínoznak ezek az aggályok). Egyébként lakásban lakom, panelban, a 9. emeleten, úgyhogy teljesen lehetetlen, hogy a leendő nőstény cicám valaha szüljön vagy hogy kandúrok szállják meg a kertet. Csak a tüzelés és az egészségügyi aggályok okoznak még problémát, de volt már (szép kort megért) ivaros lány cicám, akinél ezek sem merültek fel. A kérdésem: miért nem várhatom ki, hogy problémás-e a cica tüzelése, és dönthetek én az ivartalanításról, mint gazdája? Nem az enyém a cica? Szeretnék hozzájutni egy birman cicához, de minden tenyésztő szerződéssel árulja csak, és ebben ivartalanítási kötelezettséget kéne vállalnom.
2011. júl. 30. 16:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Kedves válaszolók!


Én is szeretnék egy fajtatiszta cicát, hozzáteszem nem vet fel a pénz, de ennek ellenére mégis elhatároztam, hogy csakis tenyésztőtől fogok vásárolni. Miért érdekes ez? Mert vehetnék szaporítótól töredékéért, ahogyan már írtátok is előttem és az nem is kötelezne arra, hogy ivartalaníttassam, sőt, az se érdekelné, mit csinálok vele.

Csakhogy én rengeteg tenyésztő oldalát elolvastam, sőt , gyermekkoromban mi magunk is tenyésztők voltunk, azonkívül a nagy keresgélés, tájékozódás során összeismerkedtem egy tenyésztővel, aki megírt egy csomó olyan dolgot, amiről a laikusoknak fogalmuk sincs (pl. egy szülés során milyen bonyodalmak léphetnek fel, mibe kerül egy császármetszés, majd az injekcióra és az infúzióra hordás, TUDOM mibe kerül egy tenyészállat beszerzési ára, miért fontos az, hogy egy kiscica milyen felmenőkkel rendelkezik...stb)


A válaszom a fő kérdésre: két oka van hogy ivartalanításra köteleznek:

1. Egy tenyészállat legkevesebb 2x annyiba kerül, mint egy hobbi célra vásárolt

2. Egyáltalán nem mindegy, hogy melyik egyedet mivel párosítják össze, nagyon fontos, hogy megőrizzék a fajtára valonatkozó legjobb tulajdonságokat, nem lehet ész nélkül pároztatni, szakértelmet igényel.


Mindezek tudatában és a sok keresgélés folyamán kiszúrom, ki a tenyésztő, ki a szaporító. Egy tenyésztő egyedei mérföldekkel gyönyörűbbek, mint egy, a barátnő macskájával pároztatott cica utódja, ami mellé még besikeredhet egy-két házicica példány is:(

Azonkívül a tenyésztő 2x oltja, sokszor féregtelenítteti a cicáit + tesztjei vannak ilyen-olyan betegségekre negatív, minőségi tápon neveli, FELELŐSSÉGGEL.

Mindezeket felismerve igényeim lettek és már nem is jó akármilyen példány.

Tök jó lenne, ha mások is egyetértenének, bár itt jön akkor CD-t se másoljunk, ugye?

Bocs, hogy hosszú voltam...

2011. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, ment a privi:)
2011. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Amúgy azzal teljesen egyetértek, hogy ne szaporítsuk a háziállatnak szánt macskát. Csakhogy mindenki abból indul ki, hogy nem ivartalanítás = szaporodni hagyás, pedig pl. jelen esetben egyáltalán nem. És ez nem az a kategória, hogy "én majd vigyázok, hogy be ne pározzon" (amúgy milyen szó az, hogy bepárzik? :D), hanem a mi lakáskörülményeink között a párzás egy az egyben lehetetlen lenne.
2011. júl. 30. 23:10
 24/32 A kérdező kommentje:
Az értetlenkedőknek magyarázat: az ivartalanítás valóban elengedhetetlen, ha valós szaporulatot előzünk meg vele. Az egészségügyi gondok és a tüzelés miatt más esetben is érdees elvégezni. Ezek az észérvek. Az érzésem pedig az, hogy ha a saját lánymacskám ivartalanítására gondolok, hogy émelyegni kezdek és megfájdul a saját petefészkem. Ez természetesen irracionális, de a szerződés tartalmát ezért egy kényszernek élem meg. Én elviselem, ha egy nőstény állat tüzel, biztos, hogy párosodni nem lesz alkalma, és márcsak a hátteremből adódóan is, ismerek olyan állatorvost, aki rendszeresen ellenőrizné a macskám egészségét (nincsen petefészekgyulladása, cisztái, bár elismerem, ezutóbbit nagyon nehéz szűrni és szinte nincs kórjelző tünet). Ha egy ilyen vizsgálaton az derülne ki, hogy az állatomnak szüksége van rá, azonnal megműttetném és nem éreznék lelkifurdalást. De mivel egyébként enélkül is tudom felelősen tartani (szaporulat elkerülése) és biztosítani a jólétét (rendszeres vizsgálat), ezért nem értem, miért kéne az ellenérzésemmel szemben azonnal megműttetnem.
2011. júl. 30. 23:25
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Te elviseled, de jóó. Az nem baj hogy a macska szenved? Én elhiszem hogy nem fogod szaporítani. De azt nem, hogy a macska nem fog szenvedni a tüzelés alatt. Ha kutyád lenne, megérteném. Én sem ivartalanítom a kutyáim ha nincs bajuk, de ők nem szenvednek, nem akarnak megszökni és ugyanúgy szót fogadnak mert erős kézzel fogom őket. De egy macska nem ilyen jellemileg és működésügyileg sem.
2011. júl. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! A választ már leírtam:)

Röviden: Azért, mert x ezer FT-ért Te hobbi célra vásárolod az állatot. Vehetsz olyat is, amit nem kell ivartalanítani, az kétszer annyiba kerül.


Egyébként értem a problémád, ezért is írok privit:)

2011. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, válaszoltam. :) Egyébként tenyészállatot venni sem olyan "egyszerű", hogy akkor kipengetek 2x annyit, mert azt csak akkor adnak el a tenyésztők, ha a vásárló megfelelő referenciával rendelkező tenyésztő vagy éppen akkor kezd tenyésztésbe, de akkor igazolnia kell, hogy megfelelő végzettsége van és regisztráltatta magát tenyésztőként. Egyébként nem vagyok állatkínzó, tekintélyes állatorvosok (akik egyébként javasolják az ivartalanítást, pl Graf doktor) mondják, hogy nem szenved a macska a tüzeléstől.
2011. júl. 31. 12:31
 28/32 anonim ***** válasza:

Hát akkor Te többet tudsz:))

Ebbe bele sem gondoltam:)

2011. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

az a gond, h a SAJÁT rossz érzéseid miatt hagyod a macskádat is kvázi "szenvedni". mert sztem a tüzelés sokszor, majd sosem teherbe esés nem egy leányálom.

gondolj a macskára, és tedd már félre a saját félelmeidet, nem a te petefészkeidet veszik ki...

2011. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Ha sokat tüzelne, akkor egyébként valószínűleg ivartalaníttatnám. De mondom, előző lánycicám évente egyszer ha tüzelt, és 21 éves volt, mikor itthagyott minket!
2011. júl. 31. 18:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!