Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kötelezhet a tenyésztő...

Miért kötelezhet a tenyésztő arra, hogy ivartalaníttassam az örökbefogadott macskát, és hogy tudnám ezt kikerülni?

Figyelt kérdés
Tudok az ivartalanítást támogató összes észérvről, elismerem azok igazságát, és én is szoktam javasolni másoknak, tehát nem kell győzködni. Egyszerűen az a gondom, hogy én magam a saját macskámmal megtenni képtelen vagyok (hogy az érzelmi aggályaim csak a fejemben léteznek, és őt ez nem viseli meg, arról sem kell győzködni, de ettől még kínoznak ezek az aggályok). Egyébként lakásban lakom, panelban, a 9. emeleten, úgyhogy teljesen lehetetlen, hogy a leendő nőstény cicám valaha szüljön vagy hogy kandúrok szállják meg a kertet. Csak a tüzelés és az egészségügyi aggályok okoznak még problémát, de volt már (szép kort megért) ivaros lány cicám, akinél ezek sem merültek fel. A kérdésem: miért nem várhatom ki, hogy problémás-e a cica tüzelése, és dönthetek én az ivartalanításról, mint gazdája? Nem az enyém a cica? Szeretnék hozzájutni egy birman cicához, de minden tenyésztő szerződéssel árulja csak, és ebben ivartalanítási kötelezettséget kéne vállalnom.
2011. júl. 30. 16:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Kicsit túlságosan félsz, hogy irányítanak. A legtöbb macskásnál és kutyásnál ez így van és még egyik gazda sem halt bele. Inkább a saját gyengeséged kéne legyőzni, az sokkal egyszerűbb lenne.

Hogy döntöd el, hogy a macska nem problémás? Az oké, hogy nem nyervog (bár nehezen hiszem hogy létezik nőstény macska aki nem tüzel állandóan és szenved amíg meg nem termékenyül), de beteg bármikor lehet, nem úgy van ha x ideig nem lesz beteg akkor ez már problémamentes.

2011. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Na, sejtettem, hogy nem úszom meg a kioktatást. Nem vagyok hülye. Természetesen tudom, hogy bármikor lehet beteg, sőt, minél idősebb, annál nagyobb ennek a valószínűsége. Ettől még nem tudom megtenni, és gyengeségei minden embernek vannak. Ha én ettől rosszul érzem magam, akkor már nem olyan jó kedvvel fizetek ki 100 ezreket az állatért, nem érthető?
2011. júl. 30. 19:21
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak kioktatni de a tenyésztő csak jobban tudja. Nekem is volt lánymacskám de csak kinti-benti, és el nem tudom képzelni hogy lehet ivaros benti lánymacska mellett élni. Hisz gyakorlatilag egész életében tüzelhetne szerencsétlen...
2011. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nem akartam leírni, hogy állatorvosira járok, mert most jönnek majd a "hogy lehetsz leendő állatorvos létedre ilyen hülye", a "mit fogsz csinálni, ha majd neked kell ivartalanítani" és a "dehogy jársz oda, fake", típusú kommentek, de most mégis leírom annak alátámasztására, hogy azért valamennyivel tájékozottabb vagyok a macskákat érintő egészségügyi kérdésekben, mint az átlag. Ennek ellenére valószínű, hogy a macskákra specializálódott, tapasztalt tenyésztő tényleg jobban tudja, de kérlek, próbáljatok a kérdés második felében is segíteni!
2011. júl. 30. 19:33
 15/32 A kérdező kommentje:
...egyébként vannak lánymacskák, akiknél állandósul a tüzelés, de az előző nőstény cicám pl kb. évente, nyáron tüzelt 1 hétig. Slussz.
2011. júl. 30. 19:36
 16/32 anonim ***** válasza:

állandósul a tüzelés?:S

enyém 1 éves, eddig háromszor tüzelt. május végén, július elején, meg múlt héten. vagyis az utolsó kettő között 1 hét szünet volt. elég elviselhetetlen olyankor. lehet, hogy folyton ezt fogja csinálni, ha nem ivartalaníttatom? :S

2011. júl. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tényleg mindegy, de ne egy lánymacskából vonj le következtetést. Ha én tenyésztő lennék, nem engedék a szerződésemből és nem azért, hogy kicsesszek másokkal, hanem mert jót akarok az állataimnak. Lehet hogy találsz valakit aki a kedvedre tesz de ezekben már sokat nem tudunk segíteni. Neked kell keresgélni őket meg írogatni nekik.
2011. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Utolsó, ebben igazad van.

Utolsó előtti: állandósulhat a tüzelés, és ha ez megtörténik, az méh- ill. petefészekgyulladást okozhat. De hogy ez be fog következni, az nem törvényszerű. Állatorvosilag javallottnak számít, hogy ivartalaníttasd őt, ha nem szeretnéd tenyésztésbe vonni.

2011. júl. 30. 20:21
 19/32 anonim ***** válasza:
uhh, köszi a választ! ezt nem is tudtam. bocs az offért.:)
2011. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
De ha nagyon jól tudod hogy az ivartalanítás az ésszerű megoldás akkor miért nem mész bele? Szerintem pont neked nem kell magyarázni hogy milyen előnyei vannak. Komolyan nem értelek.
2011. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!