Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen növények megrágása...

Milyen növények megrágása okoz cicáknál hasmenést?

Figyelt kérdés

Cicám előszeretettel mászkál a folyosónkon, ahol a többi lakónak vannak kitéve növények. Muskátli, büdöske. De főként konyhakerti növény, kapor, paradicsom, paprika. Ilyenek.

Mindig rágcsálja őket, sosem volt baja. viszont tegnap már étvágytalan volt, ma reggel pedig híg volt a széklete. Egyszer volt csak reggel neki, azóta alszik. Evett egy fél szelet csirkemell sonkát, többet nem kért. Inni sem nagyon akar, a kezemről nyalogatta le a kevéske vizet. Túl azon hogy orvoshoz visszük, van-e valami amire a jövőben jobban figyeljek?

Ja a cicus 7 éves.


2011. szept. 26. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
Jobbulást neki is! :)
2011. szept. 27. 12:13
 12/70 anonim ***** válasza:
70%
A muskátli tuti hogy mérgező a macskákra. Olvastam is és tapasztalatból is tudom. Egyszer a mi macskánk beleevett a muskátliba az ablakban, zöldet hányt és egy hétig ment hasa elég durván. Kivittük a muskátlit és utána semmi baja nem volt többet. Egyébként a szomszédok növényeit valóban ne engedd hogy megegye a macska, mi is figyelünk rá ha a lépcsőházban van mert nem azért ültetik, gondozzák őket hogy tönkretegye a macska. Otthonra vegyetek macskafüvet amit rágcsálhat akkor talán nem megy rá a növényekre.
2011. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:

Van macskafű itthon, de ez az egyetlen amiről nem tudom leszoktatni. Van mikor kiszökik. És ez komoly. Egyébként a szomszédok szeretik, mindig elnézést kérek ha megrág valamit.Jellemzően a kaprot és a petrezselymet rágja meg, ebből van lerakva a földre neki elérhető magasságban. amit a szomszédok fogyasztásra szánnak, az feljebb található. Virágok vannak lent még, paradicsom, de annak is a levelét rágicsálja ha olyanja van, magát a paradicsomot nem. De ha meg is nyalja, én is lemosom mielőtt fogyasztásra kerülnek.

Szóval nem kell aggódni, a szomszédok minket a macsekkal együtt elfogadtak és mivel nem sumákolok el semmit, megértőek. Ma már evett pár falat diétás tápot, de tényleg csak pár falatot, inni iszik már. De még mindig nem az igazi játékos, inkább csak fekszik. Jön ma orvos hozzá, akkor majd többet tudunk. :)

2011. szept. 27. 15:55
 14/70 hell-ikon ***** válasza:
100%

Köszike.

Remélem a tied is hamarosan rendbe jön. :)

2011. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 A kérdező kommentje:

Elment a doki.Kapott bélnyugtató szurit, holnap estig teljes kikoplalás. Kapott gyógyszereket estére hagyott is valami BOLUS ADSTRINGENS tablettát, meg Kliont írt fel még neki a doki. Ha két nap múlva nem javul, akkor vér és székletvizsgálat következik. Szegényem le kellett nyugtatózni, mert nem engedte magát vizsgálni, most már magához tért, de láthatóan kómás. Biztos gondolja magában, ezek bedrogoztak engem.

Az uram az rosszul volt szinte a látványtól.

Érdekeset mondott a doki, hogy a cicusok már az anyjuktól is hordozhatnak vírusokat, ami évekig lappang. A mi cicánk kölyökként került ide, és eddig sosem volt beteg. Talán ha kétszer volt hígabb a széklete a mostanin kívül, akkor is azért mert a tortáról megkóstolta a tejszínhabot. Azóta sem adunk neki ilyen tejterméket, mert az meghajtja. Máshogy pótoltuk a szükséges vitaminokat neki eddig.

Az orvos korrekt volt és udvarias. Mikor a nyugtató után hányt a cica, akkor megemlítettem, hogy behívom a párom, mert ettől én is rosszul vagyok, és ugrott hogy ő feltakarítja. Természetesen nem hagytam neki, de ez elég jó gesztus volt a részéről.

Szóval most gyógyulgatás van, remélem a kapott szurik segítenek neki a következő napokban.

2011. szept. 27. 20:33
 16/70 hell-ikon ***** válasza:
100%

Hm, akkor leírás alapján nagyon jó dokit fogtál ki ez már önmagában is örvendetes.


Mint ilyen számomra a leukózis ugrik be, amit az anyjától elkaphat és hasmenéssel is járhat, de vannak egyéb tünetei is. De ez tényleg a lehető legrosszabb forgatókönyv lenne. Van még pár egyéb betegség amitől hasmenése lehet (pl. fertőző gyomor- és bélgyulladás, de ennek is vannak egyéb, jellegzetes tünetei, amit nyilván te is észre vettél volna).


Kívánom, hogy mihamarabb gyógyuljon meg és régi önmaga legyen.:) (Majd írd meg ha van változás)

2011. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 A kérdező kommentje:

Szia hell-ikon!

Cicám hasa javul, a gyógyszereket ha kis harccal is, de lenyomom a torkán, próbáltam én a falatkába nyomni, de egyrészt ezek a tablettákat nem tudom olyan kicsire törni, ami a macska falatokba belefér, másrészt kiszagolja. Nem csoda egyébként, ez a Klion olyan keserű mint az epe.Már egész jól tűri, amikor lefogom és szétnyitom a kis száját, minél lentebb tudom lenyomni neki, annál kevesebbet kell neki is érezni azt a borzasztó ízt.

Közben persze a nyakán kijött egy fura folt, a dokinak elküldtem levélben a foltról egy képet, azt mondta egyelőre Betadine-nal kezeljem, küld postán egy receptet és ha nem múlik, akkor kijön vesz mintát, de szerinte ez dermatitisz, valami allergia miatt. Az érdekes az, hogy ilyenje sem volt a cicának sosem, augusztus első heteiben cseréltük le a padlószőnyeget, laminált parkettára. És rá egy hétre jött ki elsőnek. akkor azt gondoltam, hogy valami bolha vagy akármi, de ugye rendszeresen kapja a FrontLine-t, és nem kijárós macskáról van szó.

aztán pár nap alatt szépen elmúlt, a szőr is lassan kezdett ott kinőni. Erre 4 hét telt el és tegnap reggelre hirtelen megint ott a folt. Hát nem tudom.... Úgy sajnálom szegényemet, annyira meg kell kínozni mindennel.

De most ebben az időben kiemelten szeretgetem. Ne legyen megzavarodva, hogy miért "bántom" őt.

Tiéd rendben van már?

2011. szept. 30. 19:54
 18/70 hell-ikon ***** válasza:
100%

Az jó, ha már javul a poci, akkor talán tényleg nincs túl komoly baja.


Az enyém is alakulgat, de nem az igazi még...

Részben javult, részben viszont romlott az állapota. Most már nem csak apróra szedett sült halat eszi meg, hanem a tápon kívül szinte mindent. A táp az még nem nagyon csúszik, de minden más igen. Valamelyik nap bepróbálkoztam vele, szegénykém akkorát nyelt tőle, hogy a konyha másik végéből hallottam.

Tegnapelőtt már játszogatott is egy kicsit.

Üröm az örömben, hogy tegnapra megint olyan kedvetlen, aluszékony lett s mindez mellett még mindig taknyos. Kiderült, hogy összeszedett szegény egy kis tüdőgyulladást is.:( Nem igazán értem, hogyan (bár tippem van rá), mert ki nem nagyon engedem, és éjszaka is bent alszik. Maximum ide az erkélyemre engedem ki napközben, az déli fekvésű tehát délelőtt 8-tól úgy olyan délután 4-5-ig még így ősszel is ide süt a nap, tehát kellően meleg. Viszont valamelyik nap elég szeles volt a délelőtt a gyönyörű napsütés ellenére. Ő nem akart bejönni én meg nem akartam nagyon erőszakoskodni. Most már látom, hogy mégiscsak kellett volna. Van kint néhány ládányi kaktuszom ott, amik így megfogják a szelet, de úgy néz ki ez is kevés volt.:(

Mindettől függetlenül reggel, mikor megvakartam egy kicsit a füle tövét, kaptam érte cserébe egy kis szolíd dorombolást, úgyhogy talán kijön ebből is. Az mindenesetre nagyon jó, hogy eszik-iszik rendesen. Most békésen szunyókál a virágos kisasztalomon (a virágok még kint vannak az erkélyen:))

A dilibogyókkal mi is megküzdünk, ráadásul legyen bármennyire is beteg, ellenkezni még így is nagy hévvel tud. A kezem tele van karmolásokkal, képzelheted. :D


Anno az egyik cicámnak is volt hasonló tünete, mint a tiédnek. A nyakán három helyen, kör alakban kihullott szőr és eléggé vakarta azt a területet. Nálunk valami gombás bőrbetegség volt a baj, amit kullancs közvetített. (a szőr kihullását megelőzően azokról a helyekről szedtem ki egy-egy kullancsot belőle)

Akkor a doki tanácsára Lamisillal kentem naponta 1x és 1 hét alatt rendbejött. Bár figyelni kellett nagyon a macskára, hogy ne nyalja le a frissen rákent kenőcsöt.

De ez már 7-8 éve volt már.

2011. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Eltelt egy hét a doki látogatása óta. Ma harmadik napja nem adtam neki a Bolus-t, de a másikat ugye még ma kell, erre reggel nézem a piszkát és sajnos nem formált :(

Szóval ma ismét kihívom a dokit, gondolom további vizsgálatok szükségesek. (Vér meg egyéb?)Amúgy a kedélye nem rossz, a diétát is próbáltuk tartani, de olyan finnyás, hogy hihetetlen. Ha elé teszem a macskafüvet, akkor meg szinte zabálja. Láza nincs. Tegnap este kapott egy fél csirkecombot natur megfőzve, azt szépen bevágta, persze csak a kezemből fogadta el. De ma reggel már nem kérte ezt sem. Pedig frissen főztem ezt is. :(

Szóval még nem lefutott dolog ez sajnos :(

2011. okt. 5. 12:50
 20/70 hell-ikon ***** válasza:

Óh, ez nagyon nem jó hír...

Volt azóta a doki?


Nálunk sincs túl sok javulás... Max. annyi, hogy a cicám már kevésbé taknyos, nem horkolja át az éjszakákat és láthatóan javul a szaglása. Egyébként alszik egész nap, többnyire csak enni meg dolgát végezni kel fel. Délután azért már volt kint egy kicsit az erkélyen is, de ennyi.

2011. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!