Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen növények megrágása...

Milyen növények megrágása okoz cicáknál hasmenést?

Figyelt kérdés

Cicám előszeretettel mászkál a folyosónkon, ahol a többi lakónak vannak kitéve növények. Muskátli, büdöske. De főként konyhakerti növény, kapor, paradicsom, paprika. Ilyenek.

Mindig rágcsálja őket, sosem volt baja. viszont tegnap már étvágytalan volt, ma reggel pedig híg volt a széklete. Egyszer volt csak reggel neki, azóta alszik. Evett egy fél szelet csirkemell sonkát, többet nem kért. Inni sem nagyon akar, a kezemről nyalogatta le a kevéske vizet. Túl azon hogy orvoshoz visszük, van-e valami amire a jövőben jobban figyeljek?

Ja a cicus 7 éves.


2011. szept. 26. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért gondolják sokan de a macskának nem kell főzni!! Az emésztőrendszere arra van kitalálva hogy a nyers eledelt megeméssze, ezt tudja hasznosítani leginkább. Ha főzve adod neki a húst akkor az olyan mintha nem is adnál mert kifőzöd belőle azokat az ásványi anyagokat, nyomelemeket amik a nyersben megtalálhatóak. Kérdező! Lehet hogy simán megoldódna a ti problémátok is ha a főtt ételek és a tápok helyett átállnál a nyers kosztra. A rejtély kulcsa talán az hogy nem minden macska tudja megszokni a mesterséges kajákat, tápokat, lehet ezért vannak nála emésztőszervi problémák.
2011. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 hell-ikon ***** válasza:

Kárászt szoktam neki nyersen adni, azzal jól elboldogul és a szálka sem okoz neki gondot, elropogtatja.

Egyszer cidrizve adtam neki törpeharcsát (cidrizve, mert szálkásabb, mint húsosabb), de azzal sem volt gondja még soha.


A méretes pontyokból egy-egy mikrózott szeletet kap.



Kedves utolsó.

Részben el tudom fogadni az érvelésed a nyers hús etetése mellett. Ugyanakkor remélem nem volt még egy jó kiadós szalmonella fertőzésed, amit valamilyen tojásos v. rosszul átsült baromfi étel okozott. Többünk ugyanis ezért nem mer nyers baromfit adni a macskájának. Sertésnél meg ott a veszélye az Aujeszki kórnak. Igen, tudom, nem kell leírni, hogy az elmúlt x évben nem mutatták ki a kórokozót a sertésekben, de nyilván nem vizsgálnak meg minden egyes egyedet, hanem csak szúrópróba szerűen.

Így ez nem garancia arra, hogy esetleg nem fertőzött az adott disznóhús.

Én inkább nem vállalom be a legkisebb esélyét sem, hogy ez a dög megbetegítse bármelyik macskámat.

2011. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
A disznóhúst magától értetődőnek vettem hogy kihagyjuk mert azt tényleg nem szabad nyersen adni, viszont a csirkét minden további nélkül. A macskának is azzal a gondossággal kell beszerezni a húst mintha magunknak vásárolnánk, csak frisset és jó minőségűt. Nem lehet az ember táplálkozását összehasonlítani egy ragadozóéval, egy macskáéval, a macska emésztőrendszerét a nyers hús feldolgozására "találták ki". Nem véletlen hogy a macskáknál is vannak "civilizációs" betegségek (daganatok, vese-májelégtelenség, fogproblémák stb.) ami a tápokkal való etetéssel van összefüggésben. A nyerskoszton tartott macskáknál csak nagyon kis %-ban fordulnak ezek a betegségek elő, nem véletlen! Én sem kizárólag nyers koszttal etetek egyébként de 50%-ban igen és azóta nálunk a hasmenéses, emésztőszervi problémák megszűntek.
2011. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:
7 éves a cica és még sosem kapott nyers kosztot semmiből. Hogy mernék átállni most? :( Főleg, hogy ennyi ideje szenvedünk ezzel a nyavajával. De köszi a tanácsot azért :)
2011. dec. 10. 17:56
 65/70 A kérdező kommentje:
Ember szokott menni pecázni, hozatok legközelebb egy élő halat, megnézem mit csinál vele :)
2011. dec. 10. 18:23
 66/70 hell-ikon ***** válasza:
Első körben meglepett pofozást tudok elképzelni :D
2011. dec. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 A kérdező kommentje:
Hasija rendben van, a nyakán jött ki megint egy folt. Ahol már kétszer is volt neki. Most levágtam a szőrt onnan és bekentem Betadine-nel. Még gondolkodom rajta erősen, de lehet januárban felkeresek egy másik dokit. Így mondjuk kidobtam az ablakon közel 120ezret, de nem hiszem el, hogy ennyi idő alatt egy cica nem gyógyul meg attól, hogy a doki szerint semmi baja. Most vagy van neki valami baja és nincs kezelve, vagy ...nem is tudom mit gondoljak.
2011. dec. 21. 13:48
 68/70 hell-ikon ***** válasza:

Szia, boldog karácsonyt!


Tanácsot adni sajnos nem tudok. De baj csak nem lesz belőle, ha egy másik doki is megvizsgálja... fene tudja.


Valakinek -rajtam kívül- pocsék karácsonya lehet...

Csütörtökön hajnalban betévedt hozzánk egy kandúr, a kutyámnak meg sikerült elkapnia. Eltudott volna menekülni a szerencsétlen, ha nincs rajta bolhanyakörv, vagy ha lett volna rajta biztonsági kapocs, vagy ha nem lett volna olyan szorosan a nyakán, hogy a fejét ne tudta volna kihúzni. A kerítés előtti nyomokból ugyanis az látszik, hogy az alatt akart kimenekülni az udvarból a macska, de a nyakörv nyilván felakadhatott benne, s innen esélye sem volt már a távozásra.


Szerencsére mostanában már hajnal 3-kor fent vagyok, így hallottam, hogy a kutyám fájdalmasan felvonyít 2x. (ezen kívül semmi mást nem hallottam). Kimentem először az erkélyre és hátrahívtam a kutyát, nyüszítve jött is. Azt hittem valami matt részeg idegen bánthatta a kerítésen keresztül ezért lementem, hogy kinézzek az utcára. Erre ott fekszik ez a szerencsétlen macska iszonyatosan rémülten, fúj és morog rám, de el nem menekül.

Bezártam a kutyát a verandára és próbáltam egy kicsit jobban szemügyre venni a macskát, bár nem engedett közel magához, de már eleve az furcsa volt, hogy nem fut el. Ezért magára hagytam, hogy megnyugodhasson egy kicsit.


Később újra kinéztem a macska sehol, azt hittem, hogy mégis haza tudott menni, de nem így volt. Az utcai vízelvezető csatornában találtam meg, ekkor már engedte, hogy hozzáérjek. Házba be, ládát felkap, rongyot az aljába s behoztam a szerencsétlent. Már akkor éreztem, hogy a hátával nincs rendben valami.


Doki, ödémák a gerinc mentén, törött bordák, és csípő. Szerencsére nem tört el a gerince, de egy darabig még nem fog mászkálni, hazamenni meg végképp nem mostanában, a gazdi meg nem jelentkezik.


A kutyának kutya baja, annyi, hogy kicsipkézte a fülét a macska. De ahogy vonyított, azt hittem neki van komolyabb baja. Ráadásul ha egy macska támadólag lép fel vele szemben, akkor inkább elbújik, minthogy felvegye a harcot (fiatalkori rossz tapasztalat öreg cicám okán). Biztos vagyok benne, hogy ennek a szerencsétlennek is azért mert neki menni, mert bepánikolt s miután felakadt a nyakörve, nem tudott védekezni.



Haragszom ennek a pórul járt macskának a gazdájára, nagyon!

Azt még meg tudom érteni, ha kevés pénz okán bolha nyakörvet vesz neki csepp helyett, de az már a nem törődömség csúcsa, hogy olyat tett rá amin nincs biztonsági kapocs (van egy erős gyanúm, hogy ez inkább kutyáknak szánt nyakörv lehetett). Ráadásul olyan keményen fogta az a kapcsos izé az egészet, hogy széthúzni sem tudtam, úgy kellett szegényről levágnom, mert máshogy nem jött le.


Remélem a ti karácsonyotok jobban telt/telik.

2011. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 A kérdező kommentje:

Jaj, látom te is olyan vagy mint a szüleim :) Minden kis sérül állatot befogadnak :)

Bár a párom is most jár egy cicához, oda ahol dolgoztak, mert valaki kirakta. Csinált neki helyet, de azért két naponta felnéz és tesz ki neki bőven enni és inni is.

Eltelt a karácsony, sajnos megint volt hasmenés. Aztán pár napja azon gondolkodom, egyáltalán milyennek kell lenni egy normál egészséges macska székletnek? Nem nevetni, tényleg nem tudom. Ugye nekünk évekig a kemény kategória volt. De mostanában van, mikor lazább még, de láthatóan formált. Mihez hasonlítható a normális?

Most kapja megint a gyógyszereket. Jobbat nem tudok.

2011. dec. 28. 08:16
 70/70 hell-ikon ***** válasza:

Ott nem hagyhattam, mert a hátsó lábait még mindig nem tudja terhelni, tehát a csatornánál melegebb, szárazabb, védettebb helyre nem tudott volna bújni szegény. A hétvégi időjárás gyorsan elintézte volna. Az is rejtély számomra, hogy odáig, hogy tudott eljutni.


A doki múlt héten mondta, hogy készüljek fel, mert 1-2 napig a fájdalom miatt nem fog enni. Ettől függetlenül átaggódtam a karácsonyt, hogy egyáltalán megmarad-e, mert annyira el volt anyátlanodva. 2 napig még inni sem ivott. Tegnap mutatkozott meg igazán, hogy kezd jobban lenni, mert megmosdott, amennyire tudott és a kaja iránt is elkezdett érdeklődni, bár akkor még nem evett. Az elmúlt napokban pedig elég sok mindennel kínáltam, a táptól kezdve a főtt sertéshúsig mindennel, amit el tudsz képzelni. Most, olyan 5 perce már végre evett egy kis konzervet. Úgy néz ki, az év utolsó napja talán jobban telik majd, mint a karácsony. (kop-kop-kop, gyorsan lekopogom, még mielőtt elkiabálom).

A gazda még mindig nem jelentkezett és úgy tűnik nem is keresi senki, mert a helyi lapban és a közeli boltnál is néztem a hirdetőfát, hogy nem hiányzik-e valakinek. Múltkor még én hívtam fel az ebrendészetet meg a helyi menhelyet, hogy nálam van ez a cicus, ha valaki keresné. Tegnapelőtt este férget hányt a szerencsétlen, így aztán már tényleg nem várom a gazda jelentkezését. Ha ennyire nem foglalkozott a macskával, akkor már nem is csodálom, hogy nem keresi senki. Én meg kezeltethetem ki ezt is. Egyébként nagyon hálás, minden apró simogatásért legalább félóra dorombolást kapok.:D


Ja, ilyen vagyok kiskorom óta, minden kóbor, sérült (esetenként döglött) jószágot hazahoztam, tökmindegy volt, hogy kutya, macska, sikló, varjú, galamb vagy béka:D (A döglött a vízisikló volt:)). A szüleim meg "örültek" nekem. Értelmes magyarázatot erre nem tudok adni.


No a lényeg.

Milyennek is kellene lennie az egészséges macska kakinak?

Valahol olvastam -nem tudom már, hogy hol- de ott azt írták, hogy alap esetben a színhússal etetett macskák széklete lágy, de formált és sötétbarna. (bár a színben most nem vagyok teljesen biztos).

Nyilván az eledel függvényében ez is pont olyan változékony, mint nekünk embereknek, így pontos recept erre nincs.

2011. dec. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!