Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen növények megrágása...

Milyen növények megrágása okoz cicáknál hasmenést?

Figyelt kérdés

Cicám előszeretettel mászkál a folyosónkon, ahol a többi lakónak vannak kitéve növények. Muskátli, büdöske. De főként konyhakerti növény, kapor, paradicsom, paprika. Ilyenek.

Mindig rágcsálja őket, sosem volt baja. viszont tegnap már étvágytalan volt, ma reggel pedig híg volt a széklete. Egyszer volt csak reggel neki, azóta alszik. Evett egy fél szelet csirkemell sonkát, többet nem kért. Inni sem nagyon akar, a kezemről nyalogatta le a kevéske vizet. Túl azon hogy orvoshoz visszük, van-e valami amire a jövőben jobban figyeljek?

Ja a cicus 7 éves.


2011. szept. 26. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 hell-ikon ***** válasza:

"...mert a tipikus tünetekkel..."

+nem, tehát nem a tipikus tünetekkel....

2011. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 A kérdező kommentje:
Ugy tunik, a gyogyszerek segitenek. A leukozis,aids negativ szerencsere. Cicus jobban van hatarozottan, kedden beszelunk megint dokival, hatha addig kiderul mi volt a gond. Remelem ti is javultok mar!
2011. okt. 15. 13:56
 33/70 A kérdező kommentje:

Tegnap este beszéltem a dokival, minden negatív lett. Közben tegnapig elég normális volt m inden, erre ma reggel bukott egyet. Nem tudom rendes hányásnak mondani, mert inkább egy büfi volt, aminek volt egy kis mellékese. Kb egy órával előtte kapta meg a gyógyszerét, (Kliont) néztem, az nem volt benne. Szóval nem tudom. Pénteken megint egyeztetünk a dokival, ha bármit tapasztalok, akkor tovább vizsgáltatom, ekkor már ultrahang jöhet szóba. Étvágya lenne, de az állatpatikus is és az orvos is erősen ajánlja, hogy a szárazra álljunk át, ő viszont igényelné az alutasakosokat is. Így szoktunk neki abból is adni, napi egy tasakkal és természetesen csökkentve a száraz mennyiségét ezáltal. Annyi helyen lehet olvasni a száraz tápok okozta húgykövességről, de a szakemberek nekünk azt mondták a mostani száraz tápok megoldások lehetnek erre is, hiszen vannak benne olyan anyagok, amik ezt megelőzik.

Mi itt tartunk jelenleg.

Veletek mi van? Javultok? Írtad, hogy több cica van. Ők nem kaptak el semmit a betegecskétől? Egyáltalán hogy viselik ha egy társuk beteg?

2011. okt. 19. 09:17
 34/70 hell-ikon ***** válasza:

Szia!


Nos, nálunk ha lassan is de alakulnak a dolgok... Szerdán délután nagyon jó idő volt, így a betegeskedőm kihisztizte magát az udvarra.:) A magasföldszinti járdára éppen oda sütött a nap és van ott egy műanyag rekesz, amibe előszeretettel fekszik bele, így volt ez akkor is. Délután mikor jöttem haza a boltból akkor szabályosan elém rohant, mint mindig mikor hazaérek valahonnan.:) Ennek nagyon megörültem mert vagy 1 hónapja nem volt ilyen.


Vettünk másik vesediétás tápot, nem olcsóbb és szagra sem sokkal jobb, mint az előző de azért hellyel-közzel eszegeti, pluszban még persze kapja azért a halat és a gyógyszereket.

A játék hiányát leszámítva most már tényleg a régi önmaga... ugyanaz a hepciás, mogorva tyúk aki a betegség előtt is volt. :D Csak híznia kellene mert azért őt is megviselte a betegség és eléggé lefogyott.


A másik két macskám (az egyik a lánya, a másik egy 2 éve az utcáról befogadott) egész jól viselte /viseli az öreg betegségét, bár a lánya el nem mozdult mellőle mikor rosszabbul volt. Mindig ott feküdt valahol a közelében.

Összességében ők jól jártak azzal, hogy szegény öreg cicám beteg, mert így nekik is jut napi szinten 1-2 falat hal az eddigi heti 1 alkalom helyett. Ők szerencsére jól vannak. Kiskosztos (ő a befogadott) most is a monitoromon melegszik, nagyon kinézte magának ezt a helyet.:D


A dolog talán legnagyobb hátulütője az, hogy a beteg veséje kihatással van keringésére is, ezáltal fázékonyabb lett (a súlyvesztés miatti zsírhiányról már nem is beszélve), ennek köszönhető a szeptemberi felső légúti bajok is. Így nagyon oda kell figyelnem, hogy mikor és hova engedem ki. Nem egyszerű, mert mikor látja, hogy kint süt a nap menne, mint az őrült, pedig odakint sokszor hideg van a verőfényes napsütés ellenére.


Múlt héten bepakoltam a fagyérzékeny virágaimat, kisebb dzsungel van most a szobámban, így valamivel kevésbé akar kimenni, mert a természet költözött be hozzá:D De azért igényli a friss levegőt. Remélem, hogy decemberig lesz még bőven jó idő, hogy kimehessen, mert nincs a huzamosabb bezártsághoz hozzászokva. Télen tuti nem fogom kiengedni egy pillanatra sem, így attól már előre félek, hogy akkor mi lesz.


Remélem a te cicádnál az a kis mellékessel járó büfiszerűség nem valami komolyabb vissza esés első jele. Néha nálunk is előszokott ilyesmi fordulni, de tényleg ritka. Általában akkor van ha új tápra állunk át és az valamiben nagyon különbözik az előzőtől. Remélem a gyógyulás útjára lép most már ő is ténylegesen, mert azok alapján amiket leírtál, jól megszenvedtétek mindannyian ezt a kórt. Rátok is rátok férne egy kis felszabadulás, főleg szegény cicára.


Én is a szerdai események hatására (mikor jött üdvözölni a cicám) teljesen úgy érzem magam, mintha egy 10 tonnás szikla gurult volna le a mellkasomról. Most már csak egy 10 kilós van rajta, de már ez is nagy megkönnyebbülés.

2011. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy javultok már!


Nálunk ismét a kezdeti stádium van.

Reggel egy adag széklet, ami híg. Doki azt mondta, álljunk vissza az egy szem Prednisolonra, ha arra javulna, akkor autoimmun betegség. Na persze ma kapta a 3. egész szemet és nem javul.

Ráadásul elkezdett tüzelni is.

Az egészben az a vicc, hogy eleve idén ősszel akartunk átesni az ivartalanításon, na most ezt megint el kell halasztani, mert így nem lehet műteni.

Két napja meg azt veszem észre, hogy könnyezik. Reggel néztem, nem volt csipás, tehát nem tudom hogy ez gyulladás lenne, vagy esetleg száraz a levegő. De 5 éve lakunk ebben a lakásban, még sosem zavarta a fűtés, no meg persze párásítunk is mellé.

Már mindent bebeszélek magamnak az is lehet. Kedden lesz megint dokival egyeztetés, meglátom mit mond arra, hogy csak nem javul.

Étvágya van, iszik rendesen. Marad a tanácstalanság. :(

2011. okt. 23. 19:28
 36/70 hell-ikon ***** válasza:

Van azóta valami változás?

S ha autoimmun lenne a betegség azt tudják kezelni egyáltalán? Annyira nem jó, hogy nem tud meggyógyulni...:(


Nálunk most olyan "állóvíz" van. Megint betaknyosodott szegényem. Csütörtök reggel 5:45-kor kikéredzkedett Vacak (a betegeskedőm lánya), én kómás fejjel engedtem ki s nem vettem észre, hogy Cicmic (a beteg) is kilógott vele együtt. Csak jó 15 perccel később tűnt fel, hogy nem stimmel a létszám. Megnéztem minden létező bejáratot, ahol beszokott kéredzkedni, de persze nem várt sehol, hogy engedjem már be végre. Kimentem kicsit jobban körbenéztem az udvaron, de a vak sötétben nem láttam semmit, kiabálni meg nem akartam, sok a környéken a pici gyerek és a nyugdíjas. Végül valamikor 6:45-kor sikerült megtalálnom, mikor másodszor mentem ki megkeresni. A szomszédból jött haza. De ez az 1 óra kint a hajnali hűvösben már betett neki.

De legalább étvágya van, meg azért baromi jót napozott ma délben kint az erkélyen is -egész délelőtt azt leste hol lóghat ki egyébként, ha nyílt valahol az ajtó már rohant:)- csak szörcsög. Remélem ennél jobban nem esik már vissza.

2011. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:

Valtozatlan minden. Ma ketszer volt hig szeklet. Elkezdtem merni, mennyit iszik, mert feltunt, hogy tobbszor megy a talkahoz. Holnap konzultalok megint a dokival. Elhagytuk a Kliont most a Prednisolon melle egy Pro-kolin+ nevu pasztat kap, ezt is a doki adta.

Vigyazzatom magatokra ti is!

2011. okt. 28. 19:49
 38/70 A kérdező kommentje:

Hát nem lettünk okosabbak ma sem. Beszéltem a dokival, azt mondta itt állt meg a tudománya. ( legalább beismerte)

Hétfőn konzultál az egyetemen belgyógyásszal és megnézi milyen vizsgálatok jöhetnek szóba.

2011. okt. 29. 18:52
 39/70 hell-ikon ***** válasza:

Ó istenkém...:(

Én már attól félek, hogy a sok gyógyszerezés ártott meg neki, ez lenne még talán a jobb forgató könyv, mert azon talán könnyebben tudnának segíteni. Remélem eredményes lesz / volt a konzultáció. Szegény cicu. :(


Na nálunk változás van annyiban,hogy az öreg betegeskedőm már játszogat, de nagyon sovány. Nem igazán kultiválja ezeket a diétás tápokat. Felkeresem holnap a dokit és kifaggatom részletesen, hogy mit adhatok neki a tápon meg halon kívűl, mert hosszú távon ez így nem állapot.


S ha ez még nem lenne elég, úgy néz ki a másik cicám meg felfázott. Minden létező helyet megjelöl, pedig nem szokása bent a házban jelölgetni. Először még territóriumi vitának gondoltam a befogadott macska miatt (igaz 2 éve meg van, de amikor jó idő van, akkor 99,99%-ban kinti macska, csak azóta van bent huzamosabban, mióta hideg van), de feltűnt, hogy nincs az a jellegzetesen erős szaga a jelölésnek sőt alig érezni valamit.. Ráadásul a színe is furcsa.

Szóval holnap doki, aztán a többi majd kiderül.

2011. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 A kérdező kommentje:

Semmi változás. Jövőhét elején ultrahangra megyünk, és ott helyben akkor néznek egy pajzsmirigy működést is, ez utóbbihoz megint vérvétel :(

Most felsorolt nekem a doki pár dolgot, IBD, meg daganat. Ezeket kell kizárni.

Közben a cicus eszik rendesen, persze diétás étrenden van, de a széklet az bizony híg, sokszor vízszerű.

2011. nov. 3. 16:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!