Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen növények megrágása...

Milyen növények megrágása okoz cicáknál hasmenést?

Figyelt kérdés

Cicám előszeretettel mászkál a folyosónkon, ahol a többi lakónak vannak kitéve növények. Muskátli, büdöske. De főként konyhakerti növény, kapor, paradicsom, paprika. Ilyenek.

Mindig rágcsálja őket, sosem volt baja. viszont tegnap már étvágytalan volt, ma reggel pedig híg volt a széklete. Egyszer volt csak reggel neki, azóta alszik. Evett egy fél szelet csirkemell sonkát, többet nem kért. Inni sem nagyon akar, a kezemről nyalogatta le a kevéske vizet. Túl azon hogy orvoshoz visszük, van-e valami amire a jövőben jobban figyeljek?

Ja a cicus 7 éves.


2011. szept. 26. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 A kérdező kommentje:

Szia!

Ma volt doki, vett vért meg székletmintát, hétfőre lesz eredmény. Addig marad a diéta :(

2011. okt. 7. 17:59
 22/70 hell-ikon ***** válasza:

Remélem semmi végzetes nem lesz az eredményt illetően.

Szorítok.

2011. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 A kérdező kommentje:

A vér eredmény megvan, mindenre negatív, ma nem lett a székletre semmi, holnap felhívja a labort, azután engem. Cicus ma 3szor piszkított, mindhárom híg volt. Adtam neki egy Bolust, doki is mondta, azt lehet adni neki napi 2 szemet büntetlenül,a többi eredménytől függően pedig kaphatja majd a célirányos kezelést. :(

Sajnos itt tartunk, már egy körmöm sincs. Aggódom nagyon.

2011. okt. 10. 17:10
 24/70 anonim ***** válasza:
100%
Nem férhet hozzá a cica esetleg valamihez amihez nem kéne? Kinn hagyott olaj esetleg? Mert ha más tünet nincs, eszik iszik akkor valószínű azzal van a gond amit megeszik. Esetleg valamilyen ételallergia? Most miket kap enni?
2011. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:
Mióta megy a hasa, nagyon figyelek arra, mit hagyok elöl a konyhában. Enni a Royal Canin diétás alutasakosat kapja, illetve főtt csirkemellet. Párom ma rendelte meg neki a Trovet hasmenéses tápot, holnapra érkezik meg. Ezt a doki írta fel. Nem tudom mitől lehet. Holnap remélem okosabbal leszünk.
2011. okt. 10. 21:05
 26/70 A kérdező kommentje:
A bélsár is negatív. Holnap kijön megint a doki, vesz megint mintát, azt mondta a biztonság kedvéért kellene megint szalmonellára tenyészteni, merthogy az szakaszosan ürül. Bélféreg nincs, a bélflóra mutat eltérést. Holnapra összeállít egy bélflóra regenerálót és ír másik antibiotikumot. Ma kétszer volt piszkítani, mindkettő híg volt. A Bolustól ráadásul fekete. Megérkezett ma a Trovet táp is, abból végre adtam neki jó szívvel, de csak 25 grammot. Abból evett. Holnapig most már koplaltatva lesz, csóri macska már biztos utál, hogy ennyit éheztetem:(
2011. okt. 11. 14:54
 27/70 hell-ikon ***** válasza:
100%

Szegényke...:(

Jól megszenvedi ezt a nyavalyát, bármi is legyen ez.


Remélem csak a diétás Royal Canin keveri a keverhetőt... valahol olvastam, hogy vannak kutyák és macskák amik érzékenyek rá és meghajtja őket.

2011. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:

Pokoli éjszaka van mögöttünk :(

5 alkalommal ment a hasa, hajnal 5kor pedig hányt is. Nem levert, enne (de már nem merek neki adni)iszik, a lábamat a sötétben megtámadta(ez megszokott, hiszen a takaró alatt mozog, azt hiszi játék) Fél hat körül, mikor mindent elrendeztünk, beült az ágyára, majd hamarosan elaludt.

Lemértük ma reggel, 50 dkg a fogyás. :(

Nekem már rongyokban az idegeim.

Most alszik. Feladta a kajakunyerálást. :(

Ha esetleg szalmonella, abból hogy kecmereg ki? Hiszen az székletről terjed. Mondd meg egy macskának, hogy ne tisztogassa ott magát. Én hiába törlöm ki nedves kendővel, hypoval nem öblíthetem le neki.

2011. okt. 12. 08:49
 29/70 A kérdező kommentje:

Újabb mintavételek megtörténtek, mondtam, hogy ha már vizsgálja, akkor szűrjön rá a komolyabb dolgokra is, ( aids, leukózis). A mostani tünetei alapján valami bélgyulladás lehet, most kapja megint a Kliont és írt egy másik gyógyit is, annak nem jut eszembe a neve, most váltja ki ember a patikában.

Ma a sok kínzásért cserébe a dokit megkarmolta a macsek, rendesen vérzett a keze.

Gondolta magában: engem kínzol kiscsávó? Na ez a tiéd.

Még kába egyébként, kétszer kapta meg a bódítóját mire az hatott.

2011. okt. 12. 15:46
 30/70 hell-ikon ***** válasza:

No ha a sok szenvedés ellenére még van kedve verekedni, akkor talán nincs túl nagy baj.

50 deka fogyás... nem semmi... nem tudom mennyiről indult, de pl. egy 4 kilós macska esetében soknak érezném.

Szegényke, annyira sajnálom. :(


Ha szalmonella, akkor, hogy kaphatta el? Mert általában rosszul átsült v. átfőtt esetleg nyers baromfi alkatrészektől esélyes, ha kapott olyat. A széklet meg már csak hab a tortán.

Ha bélgyulladás akkor esélyes a fertőző bélgyulladás, amit vírus okoz...:( Nagyon ocsmány betegség... sajnos tapasztaltam, nem is olyan rég:(

Remélem nem lesz ennyire komoly a baj és, hogy hamarosan kiderül, mi okozza ezt.



Nálunk is akadnak hírek... Kiderült, hogy cicámnak valami vese problémája van, azért volt ilyen taknyos, göthös az elmúlt időszakban... A dolog már azért is érdekes, mert a tipikus tünetekkel jelentkezett. Nem ment többször alomra, mint normál esetben (naponta 2x max. 3x. pisilt) nem volt jellegzetesen félre tartott fej, stb. Az tűnt fel, hogy a gerinc mentén kétoldalt, mintha kissé meg lenne duzzadva a macska oldala és tapintásra is olyan furcsa volt.

A hét elején kaptunk a dokitól valami gyógyszert rá és spéci diétás táppal kellene etetnem a macskát... ha enné, de nem eszi amit nem is csodálok mert irtózatosan rossz szaga van. Jobb híján halat kap, mikrózva a doki áldásával. Ha nem eszi a tápot akkor (a már eltelt 3 hetet követően) újabb 6 hét "haldiéta" vár rá, az omega 3, 6 miatt ami állítólag vesevédő tulajdonsággal bír.

(mondjuk nem nagyon bánom, mert a hal olcsóbb, mint a táp viszont attól félek, hogy hosszú távon mégiscsak a táp lenne áldásosabb az egyéb összetevők miatt).


A javulás mára már tényleg látványos. Reggel lejön a konyhába kajáért (eddig "ágyba" kapta), kiosztja a másik két macskámat ha nem tetszik neki valami, és baromi jót napozik kint az erkélyen. Játszani azért még nem játszik, de remélem nincs már messze az sem.

2011. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!