Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen növények megrágása...

Milyen növények megrágása okoz cicáknál hasmenést?

Figyelt kérdés

Cicám előszeretettel mászkál a folyosónkon, ahol a többi lakónak vannak kitéve növények. Muskátli, büdöske. De főként konyhakerti növény, kapor, paradicsom, paprika. Ilyenek.

Mindig rágcsálja őket, sosem volt baja. viszont tegnap már étvágytalan volt, ma reggel pedig híg volt a széklete. Egyszer volt csak reggel neki, azóta alszik. Evett egy fél szelet csirkemell sonkát, többet nem kért. Inni sem nagyon akar, a kezemről nyalogatta le a kevéske vizet. Túl azon hogy orvoshoz visszük, van-e valami amire a jövőben jobban figyeljek?

Ja a cicus 7 éves.


2011. szept. 26. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 hell-ikon ***** válasza:

Ó szegény... már nem is tudok mit mondani. :(

De legalább étvágya van, ez az egy pozitívum a dologban.

2011. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 A kérdező kommentje:

csütörtökre kaptunk időpontot uh-ra. Közben ma reggel produkált egy igen keményet, olyan igazit, csak úgy koppant a wc ben mikor beledobtam.

Ami változott. Már csak a Pro-kolin pasztát kapja. És visszaálltunk a normál étkezésre, diétásból csak a szárazat kapja. A kaki eleje a kemény, azért utána még van hígabb is.

Sokat pisil nagyon, és agresszív. étvágya mint egy farkasé, viszont 4kiló 20ra fogyott ezalatt a 6 hét alatt.

Lehet már rendbe jött, de ha már van időpontunk akkor csináljuk meg, ki tudja mit lát a doki. No meg a pajzsmirigy tesztre is kíváncsi vagyok.

Felétek? Alakultok már?

2011. nov. 8. 12:03
 43/70 hell-ikon ***** válasza:

Jajj, ez annyira jó hír, nagyon örülök!:D Persze, érdemes ettől függetlenül a vizsgálatot megcsinálni, biztos ami biztos.

Ilyet az én cicáim is szoktak néha produkálni, hogy az eleje normál a vége meg valamelyest lágy. Szerencsére ritka, viszont fogalmam nincs mitől szokott ez így előjönni.


Öreg cicám immár végleg visszatért "naccsasszonyi" mivoltához.:D Vissza jöttek a régi szokásai egytől-egyig mind a jó mind a rossz. Csak egy példa: A betegség előtt kutyább volt a kutyánál. Csontot nem lehetett öt percre elől hagyni úgy, hogy ne lopja el, teljesen mindegy hol volt, konyha asztalon vagy a kutyatálban. Most ezen szokása is visszatért már. Persze nem eszi meg, hanem a porcos végét szedi le és nyalja ki a velőt például a csirke combcsontból. Engem ennek ellenére a frász tud kiverni tőle. Ismét vadászik, valamelyik nap például a csirkeólban lesett zsákmányra. Így ősz tájékán mindig megajándékoz napi 1-2-3 egérrel. Úri mivolta is visszatért, azaz csak akkor lehet egyáltalán a közlében tartózkodni ha ő úgy látja jónak. Ha nem, akkor morgás hegyeket kap bárki, legyen kutya, macska vagy ember. Az étvágya is tökéletes.

Mindezek ellenére azt hiszem fellépett nála valami ásványi anyag hiány is. Ma reggel azon kaptam, hogy nyalja az alomban a homokot.:S Holnap megyek a patikába és kérek valami spéci táplálék kiegészítőt neki.


A másik cicus -aki mindent megjelölt- ahogy sejtettem tényleg felfázott. Kapott a dokitól injekciót, meg adott két tablettányi antibiotikumot, amit negyedelve kellett neki beadnom naponta 1x. Holnapra még van egy adag, bár már nem jelölt vagy 2 napja, szóval úgy néz ki ő is gatyába rázódik.

2011. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:

Minden negatív. Szerencsére. De akkor miért fosott 6 héten át??

Most jól van, kicsit kába még, de a kaki már tegnap is kemény volt :)

2011. nov. 10. 17:54
 45/70 hell-ikon ***** válasza:

Ez fantasztikus!

Nagyon örülök, hogy most már ő jól is van és a teszteredmények sem mutatnak semmit.:D


Arra, hogy miért arra nem tudok válaszolni, csak remélem nem a gyógyszerek okozták a visszaesését... A lényeg az, hogy jól van immár ő is és ti is fellélegezhettek végre.

2011. nov. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 A kérdező kommentje:

Hát lehet igaza van a dokinak és stresszes a macska. Ma reggel egy jó adag híg széklet fogadott.

Azt mondta a doki, hogy ha a stressz okozza, akkor bizony az uh után kicsit visszaeshet. És tessék. Örüljön az ember egy kicsit, máris van oka bosszankodni.

Viszont ha stressz, akkor egy macskánál hogyan deríted ezt ki?

Tegnap beszéltem a főnökömmel és Ő mondta, hogy lehet összefüggés az itthonlétemmel is. Szeptember 7-óta itthonról dolgozom. Ki tudja? Beszélni nem tud. Szóval bármi lehet. Most adok neki pasztát, mást nem, ez bélflóra javító, ártani nem árt. És várunk. Reméljük tényleg csak stresszel.

Ja igen. Akartam írni pár szót arról a helyről, ahol az uh-t csinálták. Sajnos ez is olyan mint az emberkórház. Futószalag szerű. A vérvételnél tűnt fel, hogy le sem ragasztotta a lábát, le sem fertőtlenítette, csak borotva és szúr. Most én szóljak rá az orvosra?

Szóban említette, hogy a méhfal meg van vastagodva, ha ivartalanításra szánjuk magunkat, akkor számoljunk a méh kivételével is. De ezt az eredményre nem írta fel. Ja és 11re volt időpontunk, 11:40kor ránk is került a sor.Oké, hogy a cica bódítva volt, de ott volt 8 kutya, aki mind uh-ra várt. Az meg a gazdik baromsága szerintem, hogy egyiken sem volt szájkosár. Bevallom én féltem. Főleg mert a többségük nagytestű kutya és idősebb gazdával. Ha egyik megindul vissza sem tudja fogni. Szóval a stresszfaktor megvolt. Még szerencse hogy nem ment a hasam ;-))

Úgyhogy ilyen tapasztalataim voltak az állatkórházban.

Mindegy, elmúlt. Túl vagyunk rajta.

2011. nov. 11. 08:09
 47/70 hell-ikon ***** válasza:

Ah so, nem semmi amit leírtál.

Remélem azóta megnyugodott a cicus is és most már keményet produkál.


A stresszel, mint lehetőséggel eszembe sem jutott volna számolni, ilyet még nem tapasztaltam, hogy ilyen formán jött volna ki. De hát ők sem egyformák ahogy mi sem.


Tényleg bunkó dolog volt a kutyák gazdáitól, hogy legalább oda nem tettek rájuk szájkosarat. Nyilván ha megkérdezte volna őket valaki, hogy miért nincs rajtuk, akkor biztos az lett volna a válasz, hogy világ legbékésebb kutyája és tudja kezelni... aztán ilyenekből szokott a baj lenni... Általában ilyen jellegű a hírekben is megjelenő kutyatámadások többsége. Ez oltári nagy felelőtlenség. Nekem is van egy német juhászom, a legjószándékúbb kutyám aki valaha is volt, de ilyen közegbe ha mennünk kellene, nem volna vita tárgya, hogy rá tegyem a szájkosárt. (csak példaként: ha a befogadott macskám kint ragad az udvaron napközben és hideg is van mellé, s nincs aki beengedje, akkor szorosan hozzábújhat a kutyámhoz melegedni. Vagy a másik, hogy szórólapost, újságost, postást kifejezetten barátként üdvözöl:D) Annyiszor látom egyébként az utcán is, hogy borjú nagyságú, bulldog pofájú kutyát (nem tudom milyen fajta lehet, de nálunk tuti új) a gazdája teljesen szabadon, póráz nélkül "sétáltatja" és még szájkosár sincs rajta. Engem ez annyira fel tud bosszantani. Legalább szájkosarat tenne rá, ha már pórázt nem. Vagy venné pórázra ha már szájkosarat nem tesz rá. Eh... bunkó, nem törődöm gazdák mindenhol vannak, sajnos.


Az uh-n történteket nem kommentálom, túlságosan. Sajnos az állatorvosi szakmát sem kerülik el a bevételt inkább szem előtt tartó egyének. A jó és jószándékú orvosokat is szinte vadászni kell.

2011. nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:

Azóta szerencsére visszaállt minden a rendes kerékvágásba. A pajzsmirigy vizsgálat is normál eredménnyel zárult.

Köszönöm, hogy az elmúlt hetekben tartottad bennem a lelket, jó volt megosztani sok dolgot. Remélem a cicusaid neked is rendbe jönnek teljesen :)

A végleges diagnózis amúgy IBD, de ez már csak szerintem "legyen neve a gyereknek" diagnózis :)

2011. nov. 21. 08:13
 49/70 hell-ikon ***** válasza:

Igazán nincs mit. :)

Örülök, hogy újra a régi a cicusotok. :)

Nálunk is minden rendben van szerencsére, nincs senkinél vissza esés. Híznak mintha muszáj lenne és napközben nagyokat alszanak a konvektor előtt.:)

2011. nov. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 A kérdező kommentje:
Naplót fogok vezetni lassan. Ma reggel a cica egy adag híg széklettel fogadott, de aztán délelőtt volt egy formált is. Az étrendjét nem változtattuk, megint csak a diétás kosztot kapja. Most adtam neki Pro-kolin pasztát. Kíváncsi vagyok mi lesz. Kerestem ezt az IBD- betegséget macskák esetében, de nem sok konkrétumot találtam róla.
2011. nov. 30. 10:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!