Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen növények megrágása...

Milyen növények megrágása okoz cicáknál hasmenést?

Figyelt kérdés

Cicám előszeretettel mászkál a folyosónkon, ahol a többi lakónak vannak kitéve növények. Muskátli, büdöske. De főként konyhakerti növény, kapor, paradicsom, paprika. Ilyenek.

Mindig rágcsálja őket, sosem volt baja. viszont tegnap már étvágytalan volt, ma reggel pedig híg volt a széklete. Egyszer volt csak reggel neki, azóta alszik. Evett egy fél szelet csirkemell sonkát, többet nem kért. Inni sem nagyon akar, a kezemről nyalogatta le a kevéske vizet. Túl azon hogy orvoshoz visszük, van-e valami amire a jövőben jobban figyeljek?

Ja a cicus 7 éves.


2011. szept. 26. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 hell-ikon ***** válasza:

Ez az IBD olyan X-akta betegség lehet, ahogy olvasom.

Legalábbis mi itthon az ilyen megmagyarázhatatlan dolgokat így jellemezzük: X-akta.


Kicsit utánaolvastam én is, de semmi konkrétumot nem találtam, nyilván valami még ki nem kutatott betegségről lehet szó. (embernél is milyen sokáig tartott mire rájöttek, hogy szimpla megfázást is okozhatja egy bizonyos vírus).


Remélem nem lesz tartósan rosszabbul a cicus.

2011. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:
Sajnos csak fel kellett hívni a dokit, mert nem javult neki. Így most visszaállunk Prednisolonra és a Klionra. :(
2011. dec. 7. 10:52
 53/70 hell-ikon ***** válasza:

Ó szegény, nagyon sajnálom... :(


Minap eszembe jutottatok.

Az öreg cicámra rájött nagyon csúnyán a hasmenés. Hajnal 4-től délelőtt 10 óráig gyakorlatilag óránként ment az alomra. Furcsálltam a dolgot, mert egyébként nem volt levert és étvágya is volt, de kénytelen voltam böjtöltetni aznap, pedig nagyon evett volna. Másnap is csak diétás kaját kapott.

Aznap délután viszont kiderült a turpisság...


Csináltam a madaraknak házi cinkegombócot és elfelejtettem visszatenni a hűtőbe a csirkezsírt. Ez a lökött macska meg jól benyalt belőle. Csak az a fura mintázat tűnt fel a zsírban, amit a macska érdes nyelve hagyott.


De rám hozta a frászt nagyon a lüke... lelki szemeim előtt már láttam a kálváriát amit be kell járnom majd, ismerve a te tapasztalataidat. A böjt meg diéta szerencsére meg hozta a kívánt hatást, el kerülhettük az orvost.

2011. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 A kérdező kommentje:

Annyira lükék tudnak lenni, az már fix :)

Nem tudom mitévő legyek, ma rendeset piszkított. Egyelőre nem sokkolom a gyógyszerrel, egyedül a Pro-kolin pasztát kapja. Kutyáknál tudom, hogy van aki ad nekik Normaflort, nem tudom neki hogyan lehet beadni esetleg?


Mióta az enyémnél ez a nyavaja van, annyira figyelek, hogy a konyhaajtó csukott legyen, a wc deszka lehajtva. Mindenre.

2011. dec. 8. 20:12
 55/70 hell-ikon ***** válasza:

Akárhogy is, előbb kérd a doki véleményét a Norma flore-t illetően, az a biztos. Meg így a dózis meghatározásában is tud segíteni, ha úgy látja, hogy használhat.


Nálunk ez a zsír nyalás új dolog, soha nem csinált ekkora lükeséget a 10 éve alatt, hogy belenyalt volna az asztalon hagyott bármilyen zsiradékba. Azt gondolom, hogy az állhat a dolog hátterében, hogy új fajta tápra álltunk át, ennek meg alacsonyabb a zsír és fehérje tartalma, mint az eddig használtnak. Talán ez vihette rá szegénykémet, pedig kap mellette mást is, többek között színhúst is.

No de most már én is jobban oda figyelek erre, meg akkor igyekszem kicsit máshogy alakítani az étrendjét.

2011. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 hell-ikon ***** válasza:
izé, Normaflort illetően. Nem tudom miért rémlett, hogy amúgy írják, ahogy az előbb írtam:D
2011. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:
Eteted nyerssel is? Enyém még sosem kapott olyat. Nem merek adni neki.
2011. dec. 9. 19:47
 58/70 hell-ikon ***** válasza:

Nyersen maximum csak halat kap. Attól nem kap el semmit.

Csirkét, sertést csak főzve vagy sütve.

2011. dec. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 hell-ikon ***** válasza:
Ja igen a nyers halat úgy kell érteni, hogy friss, még élő halról van szó. Még a kupán vágással sem szoktam bajlódni, elintézi ő azt magának:D
2011. dec. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 A kérdező kommentje:

Ez komoly? :)


Milyen halat adsz neki? És mi van a szálkával?

Én is szoktam neki párolt halat adni, de sejted hogyan, ugye? Falatonként, mert kiszálkázom:))))

2011. dec. 10. 14:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!