Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mi a helyzet? Köteles...

Ilyenkor mi a helyzet? Köteles vagyok visszaadni a cicát a "gazdijának"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából 2 hete találtam egy fiatal, sziámi jellegű cicust az utcán. Se nyakörv nem volt rajta, se semmi. Kifejezetten barátságos, bújós cicának tűnt, olyan kis kétségbeesett nyávogással jött oda hozzám, hogy megesett rajta a szívem. Igyekeztem kideríteni, hogy a környéken lakik-e, ezért sorra becsöngettem a környező házakba, megérdeklődtem, hogy nem tőlük veszett-e el a cica, de senki nem ismerte... Így hát végül hazavittem, mert elég forgalmas helyen akadtam rá, sok volt arrafelé az autó, egyszerűen nem hagyhattam ott az utcán. Másnap elvittem állatorvoshoz is, a dokival néztünk benne chipet, hátha mégis kiderül, hogy kié, de a cicának chipje sem volt.


Úgy döntöttem, hogy megtartom. Beszereztem neki mindent, és 2 hete szépen éldegélünk így együtt.

Erre tegnap délután jelentkezett egy pasas, hogy a cica az övé. Kértem, hogy igazolja valamivel. Lobogtatott előttem egy oltási könyvet, de az nem bizonyít semmit és mivel a cicában se chip nem volt, se egy nyakörv a nyakán, így nem tudom, vissza kell-e neki adnom. Még azt se tudom, hogy egyáltalán az övé-e...


Mondtam neki, hogy mutasson valami papírt, bármit, egy adásvételi szerződést, hogy hol vette a cicát (ha már fajtatiszta sziámi, gondoltam, van ilyenje), de nincs semmije, csak az oltási kiskönyv. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de amíg nem tudja minden kétséget kizárólag igazolni, hogy a cica valóban az övé, addig nem adom oda. Ezen a pasi kiakadt, először csak kérlelt, majd követelőzni és kiabálni kezdett, lopással vádolt és rendőrséggel fenyegetőzött.


Kérdezném, hogy ilyenkor mi a helyzet? Valóban köteles vagyok neki visszaadni a cicát, ha semmi perdöntő bizonyítékkal nem tudta eddig igazolni, hogy valóban ő a tulajdonos? Tényleg tehet ellenem feljelentést a rendőrségen, vagy ez csak üres fenyegetőzés volt a részéről? Van bármi félnivalóm, ha megpróbálja jogi útra terelni az ügyet?

Vagy megtarthatom a cicát? Nagyon a szívemhez nőtt, és nem fogom bárkinek csak úgy odaadni, aki azt állítja, hogy az övé, de igazolni nem tudja...


Milyen lépéseket tehet a pasi ellenem, ha megtagadom a cica visszaadását?



2016. szept. 29. 08:20
 21/92 anonim ***** válasza:
97%
Nemrég fogadtam örökbe egy kiscicát. Az oltási könyv kiállításakor kötelező volt kitalálnom neki egy nevet, pedig én se tudtam még mi legyen, mivel addig nem voltak hajlandóak regisztrálni. Összesen egy hónapja van nálam, de csomó képpel tudnám igazolni, hogy az enyém, de ha nem, akkor is meg tudom mondani, hogy speciális színű a szeme, van egy pici vágás féle a fülén, amit még korábban szerzett és úgy maradt, tudom, hogy milyen színű az állat körme, ami speckó, mert valamelyik fehér, valamelyik fekete, illetve ilyen apróságok, amikkel szerintem tudnám igazolni, hogy jó párszor a kezemben volt már a macsek... Bemondásra én se hinném el, hogy az az enyém, főleg egy fajta tiszta állatnál. Ha pedig az égvilágon semmivel nem tudja igazolni, csak egy kiskönyvvel, akkor ne add vissza, pereljen be. Valószínűleg csak fenyegetett, különben szerintem tök egyszerűen bizonyíthatta volna bármivel, hogy valóban ő gondoskodott róla. És ehhez tényleg nem kellenek évek, hogy tudj apróságokat a macskádról.
2016. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim válasza:
1%

Jezus isten, te aztan egy szorszalhasogato vagy!!!


Mert nem mondja meg kitol hallotta hogy nalad a cica. Na es? Most ha azt mondja hogy Ronto Janesne mondta neki attol te ismerni fogod? Fogsz emlekezni hogy melyik hazba csengettel be?!


Bazmeeeg megmutatta neked a cica adatai. Neked ez is keves? Szerinted valaki hamisitani fog egy papirt hogy egy 10 ezer forintos macskat ellopjon toledd?? Add neki vissza a cicajat

2016. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim válasza:
1%
En ferfi vagyok es soha eletembe nem fotoztam se macskat se kutyat!! Ez semmit nem jelent.
2016. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim válasza:
7%
Add neki vissza es vegyel magadnak ha akarsz egyet, ne mastol lopj!!
2016. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
100%
Valami tényleg sántít itt. Még én is meg tudom mondani, hogy egy macska fiú e vagy lány, már akkor amikor még szinte ugyan úgy néznek ki hátulról. Oké, 16 éve macskák között élek, szóval van némi tapasztalatom, de akkor is, egy állatorvostól ez fura. A nyilvántartáshoz meg kizárólag fajta alapján nem hiszem, hogy hozzá lehet adni. Szerintem amit tehetsz az, hogy megmondod neki, hogy írja le neked a pontos címét és nevét az állatorvosnak akivel oltatta a cicát. Ha vonakodik akkor kamu, ha meg mondd valamit menj el oda, és járj az ügy végére, hogy ismeri e a cicát vagy sem. Tekintve, hogy nagy eséllyel fajtatiszta, ráadásul hiányos az oltási könyv kitöltése nagy eséllyel emlékeznie kéne rá.
2016. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha legközelebb megjelenik nálatok egy huszast ropogtass a kezedbe finoman.Aztàn kiderül mire megy ki a jàték
2016. szept. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 A kérdező kommentje:

Engem elsősorban az érdekelne, hogy jogilag tehet-e ellenem lépéseket. Úgy gondolom, hogy ha ez tényleg az ő cicája és valóban vissza is szeretné kapni, akkor elsősorban neki kell ezt bizonyítania vagy igazolnia valamivel. Persze, szaladgálhatok én is az után a bizonyos állatorvos után, de úgy vélem, ez inkább a "gazdi" dolga lenne, semmint az enyém. Én tegnap megmondtam neki, hogy a cica nálam marad mindaddig, amíg nem tud valamit felmutatni, amitől elhiszem, hogy valóban ő a tulajdonos. Ezek után kezdett el rendőrséggel és feljelentéssel fenyegetőzni, lopással vádolni és minősíthetetlen stílusban követelőzni.


Csupán arra lennék kíváncsi, hogy van-e ezeknek a fenyegetéseknek valami tényleges alapja, vagy a pasas csak dühében pattogott. Van rá esély, hogy ha rendőrségre megy, megüthetem a bokámat? Csak szeretném tudni, hogy mire számíthatok, mire kell készülnöm.

2016. szept. 29. 10:03
 28/92 anonim ***** válasza:
100%

Három lehetőség van. Az egyik, hogy elmegy a rendőrségre, tudja bizonyítani, hogy az övé a macska, és neked vissza kell azt adnod. Börtönbe emiatt szerintem nem kerülhetsz.


A másik, hogy elmegy a rendőrségre, de nem mutat elég bizonyítékot, így nem tud mit tenni a továbbiakban.


A harmadik az, hogy elmegy a rendőrségre, és kiröhögik.

2016. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
14%
A negyedik: Ügyvédet fogad dühében, bebizonyítja hogy övé a macska, aztán mindenféle indokokkal fizethetsz mint a kisangyal. Komolyan... Ér ez neked Ennyit? Miért kéne lefotóznia? Min aggódsz, hogy rossz sora lesz, megeszi vagy mit csinál vele??? Add vissza a macskáját!!! Senki nem hamisít oltási könyvet egy kismacskáért, hacsaknem milliókba kerül, de olyat az utcán nem találsz. Öcsém, hihetetlen vagy...
2016. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
9%
Igenis tud mit csinálni, bajba is kerülhetsz ez miatt. Amúgy meg nem tudom, hogy hogy reagálnál rá, ha valaki nem adná vissza a macskádat, te nem akadnál ki? Nem fenyegetőznél? Jaaaaa, te biztos olyan vagy, aki megpróbálná észérvekkel, higgadtan kezelni a helyzetet... Biztosan... Gondolom a fészbukod is tele van a lopott macskáddal...
2016. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!