Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mi a helyzet? Köteles...

Ilyenkor mi a helyzet? Köteles vagyok visszaadni a cicát a "gazdijának"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából 2 hete találtam egy fiatal, sziámi jellegű cicust az utcán. Se nyakörv nem volt rajta, se semmi. Kifejezetten barátságos, bújós cicának tűnt, olyan kis kétségbeesett nyávogással jött oda hozzám, hogy megesett rajta a szívem. Igyekeztem kideríteni, hogy a környéken lakik-e, ezért sorra becsöngettem a környező házakba, megérdeklődtem, hogy nem tőlük veszett-e el a cica, de senki nem ismerte... Így hát végül hazavittem, mert elég forgalmas helyen akadtam rá, sok volt arrafelé az autó, egyszerűen nem hagyhattam ott az utcán. Másnap elvittem állatorvoshoz is, a dokival néztünk benne chipet, hátha mégis kiderül, hogy kié, de a cicának chipje sem volt.


Úgy döntöttem, hogy megtartom. Beszereztem neki mindent, és 2 hete szépen éldegélünk így együtt.

Erre tegnap délután jelentkezett egy pasas, hogy a cica az övé. Kértem, hogy igazolja valamivel. Lobogtatott előttem egy oltási könyvet, de az nem bizonyít semmit és mivel a cicában se chip nem volt, se egy nyakörv a nyakán, így nem tudom, vissza kell-e neki adnom. Még azt se tudom, hogy egyáltalán az övé-e...


Mondtam neki, hogy mutasson valami papírt, bármit, egy adásvételi szerződést, hogy hol vette a cicát (ha már fajtatiszta sziámi, gondoltam, van ilyenje), de nincs semmije, csak az oltási kiskönyv. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de amíg nem tudja minden kétséget kizárólag igazolni, hogy a cica valóban az övé, addig nem adom oda. Ezen a pasi kiakadt, először csak kérlelt, majd követelőzni és kiabálni kezdett, lopással vádolt és rendőrséggel fenyegetőzött.


Kérdezném, hogy ilyenkor mi a helyzet? Valóban köteles vagyok neki visszaadni a cicát, ha semmi perdöntő bizonyítékkal nem tudta eddig igazolni, hogy valóban ő a tulajdonos? Tényleg tehet ellenem feljelentést a rendőrségen, vagy ez csak üres fenyegetőzés volt a részéről? Van bármi félnivalóm, ha megpróbálja jogi útra terelni az ügyet?

Vagy megtarthatom a cicát? Nagyon a szívemhez nőtt, és nem fogom bárkinek csak úgy odaadni, aki azt állítja, hogy az övé, de igazolni nem tudja...


Milyen lépéseket tehet a pasi ellenem, ha megtagadom a cica visszaadását?



2016. szept. 29. 08:20
 51/92 anonim ***** válasza:
100%

Az oltási könyvben lévő állatorvost kellene felkeresni az állítólagos tulajdonossal együtt. Ő tudna dönteni.

Nekem sincs a cicámról adásvételi szerződésem, nem törvényszerű, hogy legyen, viszont azonnal kértem bele chip-et pont az ilyen vitákat elkerülendő.

Az oltási könyvben kell, hogy legyen tenyésztő, vagy első tulajdonos neve is. Szóval ha minden kötél szakad azért kideríthető, hogy jog szerint kié a cica. A rendőrségen szerintem is neki kell igazolnia, hogy övé.

2016. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 Umaku ***** válasza:
Kérj a "gazditól" képet, videót a cicáról.
2016. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
21%

Hát elvben, ha az én macskámat szedted volna össze az én házam előtt - ami nem fog megtörténni - és nem akarnád visszaadni, megnézhetnéd magad.

Remélem nem a kerítés Mögül vetted ki, mert az már mindennek a teteje.

Az állatot az oltási könyv igazolja.

Amúgy van neve? Hallgat rá? Amit te adtál neki, arra hallgat?

Ja, egy tízezer forintos sziámi macskáért senki nem fog odamenni hozzád, csak a gazdája.

Szerinted ő mennyit nyomozott az után a nagyon "kedves" ember után, aki ellopta a macskáját?

Biztos, hogy minden úgy történt ahogy leírtad nekünk, kicsit nem szépítetted?

Perdöntő bizonyíték? Nyakörv? Macskán? Szintén nem kötelező.

Hol élsz te? Az a macska nem a tied.

Annak a macskának meg az Eredeti Gazdája nőtt nagyon a szívéhez.

2016. okt. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
100%

Kedves elottem levo valaszolo.

Elolvastad te a teljes kerdest? A ferfinak sem rendes oltasi papirja, sem fenykepe, sem semmije nincs, amivel bizonyitani tudna, hogy az a o macskaja.

2016. okt. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
9%

#54: Oltási könyve van! Csak pár adat később lett beírva.


Kinti macskánál a nyakörv életveszélyes, bentinél felesleges. Ha valaki nem készít a macskájáról egy halom képet, akkor már ellopható?


Azért az durva, hogy a mai világban azok vannak felpontozva, akik egy lopással egyetértenek.... Ezért tart itt ez az ország. :/


Kérdező, én feljelentenélek lopásért, beperelnélek kártérítésért. Az állatorvosom bármikor igazolna engem...

2016. okt. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, a te macskád gondolom járt annyit az állatorvosnál, hogy felismerje. A kérdéses macskát életében egyszer láthatta, kiscicakorában az orvos, és még a nemét se sikerült megállapítania. Majd biztos képes felismerni hogy ebből a kiscicából bizony az a felnőtt lett... Plusz a nem kicsit szabálytalan oltási könyv miatt az orvos is megütheti a bokáját, szóval nem biztos hogy lelkesen fog beszállni a nagy bizonygatásba.
2016. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
15%
Kedves kérdező miért nem rakod fel a cicàt több közösségi oldalra? Lehet hevesen keresi, csak nem jo irànyba. Oké hogy becsöngettél pàr helyre, és azon a környéken plakàtokat sem làttàl, de ki tudja milyen messzire futhatott a cica hazulról, ha pl.szoba cica volt és életébe nem jàrt még kint, csak egy alkalommal kiszökött. Lehet valaki most jàrja a menhelyeket sírva, a közösségi oldalakra mindenhova kiteszi a képét, de te nyilvàn meg akarod tartani, szóval ha làtsz is ilyen hirdetést ugysem fog érdekelni, màr így is elég bosszantó volt a faszi...Nagyon önző ember lehetsz...Amugy meg ha netàn tényleg a foszeré a cica, gondollom màr rég ràjött, hogy jogilag nem ér el semmit szóval, ha màkod van bele törödött, de azért én mindíg a hàtam mögé néznék a helyedben.
2016. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 55. válaszoló, oltási könyve van, ami hiányosan lett kitöltve, többek között ezert sem azonosítja azt az állatot.

Ha a te állatorvosod nem tud szexálni egy olyan korú macskát, amit mar lehet oltani, ezt a tényt lehetőleg semmilyen nyilvános helyen ne hirdesse, komolyan.

(16. kerdezoi hozzaszolast nezd. Az ugy tobb mint gyanus)


Persze, én is kiakadnék, ha valaki lenyulná a macskámat, de nekem és gondolom, neked sem csak egy "hiányosan" kitöltött oltási könyved van

2016. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 Andizsuzsi ***** válasza:
18%
Azért azt ne felejtsük el, hogy a macska nem a kérdezőé. És nem tett meg minden elvárhatót azért, hogy a gazdáját megtalálja, holott ez kötelessége lett volna. A macskáért jelentkező pedig nem tehet róla, hogy hiányosan adtak ki neki oltási könyvet. Ha a könyvben szereplő macska kora és fajtája megfelelő, neki fogják ítélni a cicát.
2016. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Annyi fejlemény történt azóta, hogy találtam a postaládámba bedobva egy levelet, miszerint péntekig adjam vissza a cicát, különben megteszi ellenem a feljelentést. Úgy gondolom, hogy ha valóban tudna ellenem feljelentést tenni, már bement volna a rendőrségre. Vagy az is lehet, hogy volt bent, de kiröhögték, ahogyan azt többen is írták már...

Tehát elvileg péntekig van határidőm visszaszolgáltatni a cicát.


Úgy döntöttem, felkeresem az állatorvost, aki állítólag kiállította ezt az oltási könyvet. Ha ő tudja nekem igazolni, hogy a cica valóban a férfié, természetesen visszaadom a cicát. Amennyiben viszont az orvos nem támasztja alá egyértelműen, hogy ez a pasas a tulajdonos, nem fogom odaadni.


Ezen túlmenően csak annyi hozzáfűzni valóm lenne a történethez - tekintve, milyen sokan megvádoltak lopással és azzal, hogy önző vagyok -, hogy szerintem az az ember, aki ennyire felelőtlenül tart állatot, hogy sem az állat oltásaira, sem a megfelelően vezetett orvosi kiskönyvre ill. a cica adatainak dokumentálására nem ügyel kellőképpen, ezen felül pedig engedi forgalmas környéken, ivarosan csavarogni a fajtatiszta cicáját, az egyrészt ne csodálkozzon, ha valaki kóbornak nézi azt a szegény jószágot és befogadja, másrészt véleményem szerint az ilyen felelőtlen "gazdi" nem is érdemli meg, hogy visszakapja az állatot. Persze, most lehet ezért engem elítélni, de úgy gondolom, aki ennyire magasról tesz rá, hogy az általa vállalt kisállatot ténylegesen gondozza és rendben tartsa, annak egyáltalán nem is való állatot tartania... Szerintem. Nem hiszem, hogy önző lennék, mert összeszedtem egy gazdátlanul kóborló macskát egy igencsak forgalmas út mellől, orvoshoz vittem, önköltségen beoltattam, enni és inni adtam neki, gondját viseltem, majd ezek után nem akarom szó nélkül odaadni bármilyen jött-mentnek, aki azt állítja, hogy a cica az övé, de igazolni viszont nem tudja.

2016. okt. 3. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!