Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mi a helyzet? Köteles...

Ilyenkor mi a helyzet? Köteles vagyok visszaadni a cicát a "gazdijának"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából 2 hete találtam egy fiatal, sziámi jellegű cicust az utcán. Se nyakörv nem volt rajta, se semmi. Kifejezetten barátságos, bújós cicának tűnt, olyan kis kétségbeesett nyávogással jött oda hozzám, hogy megesett rajta a szívem. Igyekeztem kideríteni, hogy a környéken lakik-e, ezért sorra becsöngettem a környező házakba, megérdeklődtem, hogy nem tőlük veszett-e el a cica, de senki nem ismerte... Így hát végül hazavittem, mert elég forgalmas helyen akadtam rá, sok volt arrafelé az autó, egyszerűen nem hagyhattam ott az utcán. Másnap elvittem állatorvoshoz is, a dokival néztünk benne chipet, hátha mégis kiderül, hogy kié, de a cicának chipje sem volt.


Úgy döntöttem, hogy megtartom. Beszereztem neki mindent, és 2 hete szépen éldegélünk így együtt.

Erre tegnap délután jelentkezett egy pasas, hogy a cica az övé. Kértem, hogy igazolja valamivel. Lobogtatott előttem egy oltási könyvet, de az nem bizonyít semmit és mivel a cicában se chip nem volt, se egy nyakörv a nyakán, így nem tudom, vissza kell-e neki adnom. Még azt se tudom, hogy egyáltalán az övé-e...


Mondtam neki, hogy mutasson valami papírt, bármit, egy adásvételi szerződést, hogy hol vette a cicát (ha már fajtatiszta sziámi, gondoltam, van ilyenje), de nincs semmije, csak az oltási kiskönyv. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de amíg nem tudja minden kétséget kizárólag igazolni, hogy a cica valóban az övé, addig nem adom oda. Ezen a pasi kiakadt, először csak kérlelt, majd követelőzni és kiabálni kezdett, lopással vádolt és rendőrséggel fenyegetőzött.


Kérdezném, hogy ilyenkor mi a helyzet? Valóban köteles vagyok neki visszaadni a cicát, ha semmi perdöntő bizonyítékkal nem tudta eddig igazolni, hogy valóban ő a tulajdonos? Tényleg tehet ellenem feljelentést a rendőrségen, vagy ez csak üres fenyegetőzés volt a részéről? Van bármi félnivalóm, ha megpróbálja jogi útra terelni az ügyet?

Vagy megtarthatom a cicát? Nagyon a szívemhez nőtt, és nem fogom bárkinek csak úgy odaadni, aki azt állítja, hogy az övé, de igazolni nem tudja...


Milyen lépéseket tehet a pasi ellenem, ha megtagadom a cica visszaadását?



2016. szept. 29. 08:20
 61/92 anonim ***** válasza:
75%
A doki nem hiszem, hogy igazolni tudja, hogy az övé, hiszen nincs benne chip és annyi cicàt visznek hozzà, nem fogja tudni, hogy ez a sziâmi az a sziàmi amit netàn tényleg oda vitt oltatni a pasi. A levéllel csak ràd ijeszteni próbàl.....Nem tudom öszintén hajlok afelé, hogy tényleg a pasijê, de ezt nem tudja bizonyítani, még ha elő kerit egy fotot azzal sem nagyon, mert én is fotozkodhatok egy sziàmival egy ismerősnél vagy keresek valakit akinek hasonlo koru van s kérek tőle fotot. Chip nélkül semmit nem tehet szóval ne aggodj, de akàrhogy is tartotta akkor is az ővé.A többi màr rajtad mulik.És a címét nem olvastad ki a kiskönyvböl? Vagy ami most jött levêl nincs azon sem?
2016. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok most olvastam tüzetesebben hogy felszólított péntekig add vissza neki a cicát tehát nyilván feltüntette a levélben hogy hova is vidd vissza neki. Akkor menj oda s a szomszédait kérdezd meg, hogy valóban övé e a cica. Ha az övé csak làttàk a szomszédai.
2016. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
Mi van a cicaval, mi van Veletek?
2016. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Tegnap felkerestem az állatorvost, pontosabban az állatorvosi rendelőt, ami a "gazdinál" lévő oltási könyvben állt. Ott derült ki, hogy az említett doki nyugdíjba ment és már 2 éve nem praktizál.


Elvileg holnapig van határidőm visszaadni a cicát ennek a követelőző jóembernek, de ezek után végképp nem tudom, mi legyen. A doki létezik ugyan, de már visszavonult. Most akkor esetleg keressem fel személyesen? A rendelőben a kollégájának elmondtam, mi a helyzet, azt mondta, ő egészen biztosan nem emlékszik sziámi cicára, legalább is személy szerint az ő "páciensei" között egy sziámi jellegű cicus sincsen, de hozzátette, hogy rajta kívül még két állatorvos dolgozik abban a rendelőben, úgyhogy most azon is gondolkodom, hogy esetleg náluk is megérdeklődöm a dolgot, hátha valamelyikük ismeri a macsekot.


Ja, igen, a doki azt is hozzátette, hogy az elmondottak alapján ő azt mondaná, hogy nem vagyok köteles visszaadni a cicát a "gazdinak". Szerinte a pasi valószínűleg nem tudja tőlem visszakövetelni tőlem a macskát, mivel nincs nála semmi, amivel igazolhatná a tulajdonjogát, bár a doki gyorsan hozzátette, hogy ő csak egy állatorvos és nem jogász, tehát nem tudja, hogy ha esetleg a pasi megpróbálná jogi útra terelni a dolgot, akkor mi lenne. De azt mondta, szerinte nincs rá sok esélye, hogy nyerjen ellenem.


Nagyjából így állunk most. Ha minden igaz, a pasi holnap akar jönni a cicáért, de ezek után szerintem ajtót se fogok nyitni neki. Ha pedig nem száll le rólunk, én fogom feljelenteni őt zaklatásért!

2016. okt. 6. 12:55
 65/92 anonim ***** válasza:
85%
Azt nem tudom felgogni, hogy miért àllt így ràd egy sz.ros 10 ezer ft- os macskàért, ha nem az övé! Ha holnap megy akkor mond el miket tudtàl meg a dokitol és, hatàrozottan add a tudtàta, hogy nem adod vissza, mert utàna jàrtàl mindennek és tiszàban vagy vele, hogy nem nyerhet ellened szóval azt csinàl amit akar! És hozzà teheted, ha együtt működöbb lett volna s megadja cimét ahol a szomszédoktól is érdeklődhettél volna stb. Akkor még egy picit hittél is volna neki, de így te oda nem adod és ha tovàbb zaklat te jelented őt fel. Ha még ezek utàn is zaklat netàn tényleg feljelent, akkor se aggodj, mert chip nélkül semmire nem megy ellened, viszont, ha megteszi ezeket a lépéseket akkor szàz hogy az ővé.
2016. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
100%

Hat...

Tehat, egy nem praktizalo allatorvos (2 eve nyugdijba vonult) altal kiallitott oltasi konyv... Mikozben a rendeloben mar "nem is tudnak rola".

En ezt tudva, finoman jeleznem, hogy takarodjon, mielott te jelented fel hamisitasert.

Mondjuk, lehet, felkeresnem a dokit is, hatha erdeki, hogy valaki visszael a nevevel. Es azt a ragalmat terjeszti, hogy nem kepes megallapitani egy macska nemet :P

2016. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezek alapján amiket megtudtál, szerintem egyértelműen kijelenthető, hogy a csávó nem csak, hogy kamuzik, de még okirat hamisításért és zaklatásért fel is jelenthetnéd. Holnap mindenképp küldd el a fenébe, mert ez nem csak, hogy bűzlik, ez konkrétan úgy ahogy van, már elárulta, hogy biztosan nem az övé a macska. Holnap mindenképp írd meg, mi a fejlemény, mert már érdekel, hogy mi fog ebből az egészből kisülni!
2016. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem meg a kérdező kamuzik, saját magát akarja megerősíteni, hogy jót cselekszik azzal, hogy ellopta a macsekot...
2016. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 A kérdező kommentje:

Hogy jól cselekszem-e vagy sem, azt majd az idő megmondja. Nem szeretnék vádaskodni, vagy az események teljes ismerete nélkül ítélkezni, de az biztos, hogy nem fogom odaadni ezt a cicát valakinek, aki nagy valószínűséggel okiratot hamisított...

És szerény véleményem szerint az továbbra sem számít lopásnak, hogyha az utcán egyedül, gazdátlanul és elhagyatottan talál az ember egy cicát, akit hazavisz a biztonságos melegbe, eteti, orvoshoz viszi és gondját viseli ahelyett a felelőtlen, nemtörődöm "gazdi" helyett, aki minderre képtelen volt.

2016. okt. 6. 20:38
 70/92 anonim ***** válasza:
16%

Akkor te ezek szerint hazaviszel minden olyan macskát, amin nincs nyakörv, és nincs mellette a gazdája? Szép kis macskafarmod lehet már... Én naponta 20-30 ilyet látok legalább. Nem gazdátlanok, csak nem bezárva tartják őket...


Vagy csak a fajtatisztának tűnőket gyűjtöd be?

Építhetsz köré mesét, amit már magad is elhiszel, de ez így attól még tetszik-nem tetszik, lopás!

Hány helyen hirdetted? Kiplakátoltad? Kitetted Facebook csoportokba? Bejelentetted menhelyeken? Megtettél minden tőled telhetőt, hogy megtaláld a gazdáját?

Vagy csak elkönyvelted, hogy felelőtlen, és ezért megtartod?


Tetszik-nem tetszik: Tolvaj vagy!

2016. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!