Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mi a helyzet? Köteles...

Ilyenkor mi a helyzet? Köteles vagyok visszaadni a cicát a "gazdijának"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából 2 hete találtam egy fiatal, sziámi jellegű cicust az utcán. Se nyakörv nem volt rajta, se semmi. Kifejezetten barátságos, bújós cicának tűnt, olyan kis kétségbeesett nyávogással jött oda hozzám, hogy megesett rajta a szívem. Igyekeztem kideríteni, hogy a környéken lakik-e, ezért sorra becsöngettem a környező házakba, megérdeklődtem, hogy nem tőlük veszett-e el a cica, de senki nem ismerte... Így hát végül hazavittem, mert elég forgalmas helyen akadtam rá, sok volt arrafelé az autó, egyszerűen nem hagyhattam ott az utcán. Másnap elvittem állatorvoshoz is, a dokival néztünk benne chipet, hátha mégis kiderül, hogy kié, de a cicának chipje sem volt.


Úgy döntöttem, hogy megtartom. Beszereztem neki mindent, és 2 hete szépen éldegélünk így együtt.

Erre tegnap délután jelentkezett egy pasas, hogy a cica az övé. Kértem, hogy igazolja valamivel. Lobogtatott előttem egy oltási könyvet, de az nem bizonyít semmit és mivel a cicában se chip nem volt, se egy nyakörv a nyakán, így nem tudom, vissza kell-e neki adnom. Még azt se tudom, hogy egyáltalán az övé-e...


Mondtam neki, hogy mutasson valami papírt, bármit, egy adásvételi szerződést, hogy hol vette a cicát (ha már fajtatiszta sziámi, gondoltam, van ilyenje), de nincs semmije, csak az oltási kiskönyv. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de amíg nem tudja minden kétséget kizárólag igazolni, hogy a cica valóban az övé, addig nem adom oda. Ezen a pasi kiakadt, először csak kérlelt, majd követelőzni és kiabálni kezdett, lopással vádolt és rendőrséggel fenyegetőzött.


Kérdezném, hogy ilyenkor mi a helyzet? Valóban köteles vagyok neki visszaadni a cicát, ha semmi perdöntő bizonyítékkal nem tudta eddig igazolni, hogy valóban ő a tulajdonos? Tényleg tehet ellenem feljelentést a rendőrségen, vagy ez csak üres fenyegetőzés volt a részéről? Van bármi félnivalóm, ha megpróbálja jogi útra terelni az ügyet?

Vagy megtarthatom a cicát? Nagyon a szívemhez nőtt, és nem fogom bárkinek csak úgy odaadni, aki azt állítja, hogy az övé, de igazolni nem tudja...


Milyen lépéseket tehet a pasi ellenem, ha megtagadom a cica visszaadását?



2016. szept. 29. 08:20
 71/92 anonim ***** válasza:
25%
És hol írja hogy a gazdi erre képtelen volt? Még ha nem is az a csávó a gazda lehet hogy megszökött valahonnan, ahol kapott enni és meleg helyen volt, viszont ha ismered a macskák szokásait tudod hogy szeretnek új dolgokat felfedezni és simán kisurrannak a házból ha olyanjuk van.
2016. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 Platypus ***** válasza:
Egyébként mikor állították ki az oltási könyvet? Praktizált még akkor az állatorvos?
2016. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
83%
Bakker, veletek mi a fene baj van, hogy még a kérdezőt piszkáljátok? Nézzétek, ha valaki tényleg úgy érzi, hogy nem nála van a macskának a helye akkor nyilván nem fog segítséget kérni, hanem vissza adja. Egy állattolvaj nem megy idáig, ráadásul tisztán látszik, hogy valami bűzlik a csávóval. Az alap egyből az lett volna, hogy elmondja, hogy mik ez elérhetőségei, lakcím, stb, de már az a nyitás, hogy "csak úgy hallotta" hogy nála van a macska már régen rossz... Az állatorvosos dologgal meg fölösleges mentegetni a faszit. 2 éve nem praktizál egy orvos. Aki tartott valaha macskát, tudja, hogy egy macska 1-1,5 éves korára eléri a kifejlett állapotot, mivel a macskán nagy eséllyel látszik, hogy fiatal, így nem lehet több 5-6 hónaposnál. De még, ha több is, akkor sem múlhatott el 1 éves, tehát mélyen nézzen magába mindenki, aki a kérdezőt támadja. Köszönöm.
2016. okt. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
63%
De gondoljatok màr bele, hogy mi a bus bànatért jàr a nyakàra a pasi? Levelezget, fenyegeti, nem hagyja élni mindent bevet, hogy megszervàljon egy 10 ezer ft- os macskàt??? Amit az idő eltelével màr 0 ft- ért sem tudna eladni. Ja és okírarot hamisit plusz zaklat valakit, amikért lazàn feljelentheik, de mindez a kockàzat megéri neki csak mert akar egy cicàt ami nem az ővé!:))
2016. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
Na mi ujsàg? Ment a pasi?
2016. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
Végül is, mindegy ki mit írt, és hogyan értékelte mások válaszait. A valóság a valóság lesz.
2016. okt. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
82%

Na, mi volt?? Én személy szerint Neked drukkolok, mert akárhogy is elemezgetjuk, h mit meg nem tett a pasi a cicaert (huuuu, megfenyegetett valakit lopassal.. én annyira nem hidaltam le), de a kérdező már most többet tett érte, pedig nincs nála meg egy hónapja se.. ha a pasie lenne a cica, meg tudna legalább annyit tenni, h nem hazudik. Ha az én elveszett cicamat találna meg valaki, vinnék magammal Neki pénzt, csokit, ajandekkonyvet, megmutatnam az oltási könyvet, a leleteit, a kajastalkajat, az ezernyi fotót és videót, ami egy év alatt készült róla.. ez a normális. Akinek nincs cicaja, az úgysem ertheti meg, az ne is szóljon bele ilyenekkel, hogy "mindent megtett, de elloptak a macskajat"


Aki vissza akarja kapni a cicajat, annak keres nélkül visszaadjak, mert látszik rajta, hogy az övé.


Ez nem vita tárgya, nem lopott el semmit és senkit a kérdező.

2016. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
16%
Utso te nagyon naiv vagy! Az fàtol nem làtod az erdőt.
2016. okt. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
Na mi történt?
2016. okt. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
Kérdező. Mi történt azóta?
2016. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!