Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mi a helyzet? Köteles...

Ilyenkor mi a helyzet? Köteles vagyok visszaadni a cicát a "gazdijának"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából 2 hete találtam egy fiatal, sziámi jellegű cicust az utcán. Se nyakörv nem volt rajta, se semmi. Kifejezetten barátságos, bújós cicának tűnt, olyan kis kétségbeesett nyávogással jött oda hozzám, hogy megesett rajta a szívem. Igyekeztem kideríteni, hogy a környéken lakik-e, ezért sorra becsöngettem a környező házakba, megérdeklődtem, hogy nem tőlük veszett-e el a cica, de senki nem ismerte... Így hát végül hazavittem, mert elég forgalmas helyen akadtam rá, sok volt arrafelé az autó, egyszerűen nem hagyhattam ott az utcán. Másnap elvittem állatorvoshoz is, a dokival néztünk benne chipet, hátha mégis kiderül, hogy kié, de a cicának chipje sem volt.


Úgy döntöttem, hogy megtartom. Beszereztem neki mindent, és 2 hete szépen éldegélünk így együtt.

Erre tegnap délután jelentkezett egy pasas, hogy a cica az övé. Kértem, hogy igazolja valamivel. Lobogtatott előttem egy oltási könyvet, de az nem bizonyít semmit és mivel a cicában se chip nem volt, se egy nyakörv a nyakán, így nem tudom, vissza kell-e neki adnom. Még azt se tudom, hogy egyáltalán az övé-e...


Mondtam neki, hogy mutasson valami papírt, bármit, egy adásvételi szerződést, hogy hol vette a cicát (ha már fajtatiszta sziámi, gondoltam, van ilyenje), de nincs semmije, csak az oltási kiskönyv. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de amíg nem tudja minden kétséget kizárólag igazolni, hogy a cica valóban az övé, addig nem adom oda. Ezen a pasi kiakadt, először csak kérlelt, majd követelőzni és kiabálni kezdett, lopással vádolt és rendőrséggel fenyegetőzött.


Kérdezném, hogy ilyenkor mi a helyzet? Valóban köteles vagyok neki visszaadni a cicát, ha semmi perdöntő bizonyítékkal nem tudta eddig igazolni, hogy valóban ő a tulajdonos? Tényleg tehet ellenem feljelentést a rendőrségen, vagy ez csak üres fenyegetőzés volt a részéről? Van bármi félnivalóm, ha megpróbálja jogi útra terelni az ügyet?

Vagy megtarthatom a cicát? Nagyon a szívemhez nőtt, és nem fogom bárkinek csak úgy odaadni, aki azt állítja, hogy az övé, de igazolni nem tudja...


Milyen lépéseket tehet a pasi ellenem, ha megtagadom a cica visszaadását?



2016. szept. 29. 08:20
 81/92 anonim ***** válasza:
Hova tüntél kérdező?
2016. okt. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudok mit írni, mivel a pasi végül nem jött el pénteken. A cica így továbbra is itt van nálam, és azon leszek, hogy ez így is maradjon. :)

Természetesen írni fogok, ha bármi fejlemény adódna az ügyben, de egyelőre nincs semmi említésre méltó újdonság.

2016. okt. 10. 09:45
 83/92 anonim ***** válasza:
19%
Éljetek boldogan a cicàval, de azt sose felejtsd, mivel te semmit nem tettél az érdekében, hogy megtalàld a gazdàjàt, valaki sokat sírt érte!
2016. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 A kérdező kommentje:
A gazdi sem tett érte valami sokat, ha a cica se normálisan oltva, se chipelve, se ivartalanítva, se rendszeresen féreghajtva nem volt és mindemellett még simán ki volt engedve az utcára is, ivarosan, oltatlanul, ráadásként egy számára igen veszélyes, forgalmas helyen... Nem hinném, hogy egy ilyen felelőtlen gazdi egyáltalán könnyet hullatna érte. Ha pedig mégis, akkor remélhetőleg a következő cicájára már ennél sokkal jobban vigyáz és felelősebben viseli a gondját.
2016. okt. 11. 10:39
 85/92 anonim ***** válasza:
13%
akárhogy szépited akkor is egy hülye macska tolvaj vagy.
2016. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 A kérdező kommentje:
Akárhogy is, a cica mindenesetre ezerszer jobban járt velem, a "hülye macskatolvajjal", mintha maradt volna a hanyag, nemtörődöm, felelőtlen gazdájánál. :)
2016. okt. 11. 20:40
 87/92 anonim ***** válasza:
83%
Az utolsó válaszoló vagy egy troll, vagy irigy, hogy nem ő találta meg a macskát. Hagyjad csak! :D
2016. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem most már ne is nézegesd miket írnak a gyengeelmejuek, mert csak rossz érzésed lesz tőle, és azt fogod hinni, hogy nem jól cselekedtel. A lényeg, hogy a cica jó helyen van Veled, a többi nem számít. :)
2016. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező most mennyi idős a cicàd?
2016. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 A kérdező kommentje:
Igazatok van! :) Nektek nagyon szépen köszönök mindent. :)
2016. okt. 12. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!