Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyum elvitette a macskámat,...

Anyum elvitette a macskámat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok nem sokára 12. Egyik nap anyummal elbeszélgettünk arról hogy nem biztos hogy nekünk belefér két macska és úgy volt hogy egy farmra elviszik mindkettőt. Egy hét elteltével anyum felhívta azokat az embereket akikhez kerülnek és azt mondta hogy egyet mégis megtartunk. (Azt a macskát vitték el aki az egyik legfontosabb személy az életemben mert amikor rossz napom is volt és hazajöttem suliból ő itthon várt engem és vidámmá tett egy pillanat alatt.) Mindezt a tudtom nélkül. Nagyon szeretem és nem bírom ki hogy nincs velem és minden annyira megzavart és össze vagyok kavarodva. Az előbb még boldog voltam most meg már nem. Nem akarom őt elveszíteni, vissza akarom szerezni. Nem akartam hogy elvigyék. Belegondolni is rossz hogy pl amikor hazajövök nem fog körülugrálni meg nem fog felkéreckedni és a buksiját az arcomhoz dörgölni és utána nem fogom köpködni a szőrt a számból. Kérlek valaki segítsen
2017. okt. 14. 19:23
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

És anyád ezzel milyen példát mutat?


Hogy benne se lehet megbízni, hogy bármit megtehet, elvehet tőled, hogy ezt sose fogod megbocsájtani neki, hogy nem is figyel rád, nem is veszi figyelembe, hogy te/ti mit szeretnétek, pedig rá vagytok utalva.


Hogy bármikor bármit elvehet és tönkretehet, tönkretehetnek csak úgy, és még az anyádhoz se fordulhatsz segítségért, sőőőt, ő követi el ellened-ellenetek.


Hogy ezentúl még a biztosnak hitt dolgok se biztosak a számodra, és örök félelemben élhetsz, hogy mi lesz még, mert ha ilyet megtehet, akkor más is megtörténhet.


Ez nagyon rossz üzenet is egyben...


Hogy nem figyel rátok, hogy nem nézi az érdekeiteket, még az anyátok se! Apuka azért nincs a képben, mert anyukával elváltak? Nem csodálkoznék... Vagy anyuka ezzel azt akarja akár tudat alatt is megerősíteni és példát mutatva, hogy akiket szeretünk, azt el lehet dobni és megmutatja hogyan?

2017. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Elváltak, de teljesen más okból.
2017. okt. 14. 20:11
 13/45 anonim ***** válasza:
85%

Vagy ezzel akarja erősíteni kicsi lányát az "élethez", hogyha neki szr volt, mert elbszta, akkor érezze és szokjon hozzá ő is? Ezzel csak lelki sérüléseket okoz, nem az életre edz


(mert tuti elbszta, aki ilyet képes művelni, és nem érzi, azt mást sem és valahol elbszta a saját dolgait is...)


Na, a kérdés! Szüleid együtt vannak még? Ha igen, akkor apuka mit szólt ezekhez? Vagy mit mond?

2017. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Nincsenek együtt. Ő valószínűleg egyetért anyummal.
2017. okt. 14. 20:16
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve... mondd meg anyukádnak, hogy hiányzik a szeretett cicád és ezt csináljátok vissza!


11 éves vagy, lehet nem tudsz kiállni annyira magadért, főleg anyáddal szemben, de próbáld meg, mondd el neki, hogy szeretnéd visszakapni a cicát és hogy neked ez rossz, hátha megérti, felfogja...


Visszacsinálható. Ha le akar rázni, akkor ne hagyd magad! Mert nem csak anyádnak nem fogsz tudni sosem megbocsájtani, de még magadnak se. Pedig nem elvárható egy 11 évestől, hogy érveljen, asztalra csapjon és kiálljon a szüleivel szemben....


Ha úgy érzi, hogy ciki lenne neki, meg sok nyűggel járna, akkor most két választása van:


- vagy nyűggel-utánajárással és neki "ciki" módon visszakéri a macskát azoktól, akikhez került és esetleg előttük ő ciki lesz


- vagy a lánya előtt nem csak ciki lesz, hanem meg is utáltatja magát vele, vagy hozzájárul ahhoz, meg tönkreteszi a lánya boldogságát


Hát válasszon, hogy azt az ismeretlent választja, vagy a lányát. Ki előtt legyen "ciki"

2017. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
Abból gondolom, hogy ilyeneket reagálna, mert önzőn áll a dolgokhoz, hiszen nem nézi az érdeketeket, így a macska visszaszerzésnél is ha egyáltalán eljut odáig a dolog, akkor biztos azt fogja gondolni, hogy ő nem akar ciki helyzetbe kerülni, mikor ezt a problémát ő okozta
2017. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg azt is, hogy kikhez került a cica, próbáld velük felvenni a kapcsolatot, beszélni velük telefonon! Nekik mondd el ezeket!
2017. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim válasza:
100%

Mi baja volt anyukádnak a cicával? És miért csak az egyiktől akart ennyire megszabadulni? Tesódnak is hiányzik gondolom... Együtt meg kell próbálni meggyőzni őt, hogy ha ti viseltétek úgyis a gondját, had tartsátok már meg. Biztosan vissza lehet csinálni még, ha tényleg akarná anyád. De ahogy kiveszem az olvasottakból arra sem méltatta a gyerekeit, hogy megbeszélje velük ezt. Esetleg elmondja mi a probléma a két macskával. De neeem, váratlanul, szó nélkül elveszi tőlük, amit szeretnek. És megmagyarázni már nem tudja a dolgot... Az, hogy rendetlenség van utánuk pusztán egy hülye ürügy. Még te kérdező 11 éves fejjel is átlátsz ezen, hiszen írtad, hogy nem érted a gondot, mert ti viselitek gondját a cicáknak... Ezzel saját magát csapja be, a lelkiismeretfurdallását (ha van...) próbálja oldani, mert ő maga se talál erre logikus magyarázatot. Nekem nincsenek gyerekeim, de azt biztosan megtanultam a szüleim (és mások) hibáiból, hogy az ilyen és más ehhez hasonló vagy ettől független csapásokkal semmit sem lehet elérni, legfeljebb a bizalmatlanságot, rossz szülő gyermek kapcsolatot, kommunikáció hiányát szülő gyerek között és az ezekből fakadó későbbi lehrtségesen felmerülő további problémákat... Nem beszélve egy csomó mindenről...


Ha valami baja volt azokkal a szerencsétlen cicákkal, akik nem is az övéi voltak, hanem a gyerekeié, akkor nincs joga szó nélkül elvenni azt. Ha valami konkrétan nem jó, azt meg lehetett volna beszélni a gyerekkel, elég értelmesnek tűnik a kérdező kislány... Biztosan megértette volna a problémát. De neeem, ezt nem lehetett, mert logikus magyarázat nem volt erre és ezt a gyerek is látja... Mennyivel egyszerűbb így...

2017. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Valamennyire sikerült összeszednem magam és odamentem anyumhoz: Mondtam hogy vissza akarom kapni Minit Ő meg: Miért? Én meg: Azért mert szeretem Ő: Én is szeretem de Kiusz milyen jól el van magába Én: De velem nem beszéltétek meg azt hogy Mini... (itt elcsuklott a hangom vagymi) Ő: Nem elég egy macska? Én: Nem. Ő: De legyen már elég Én: Nem elég erre bejöttem a szobámba mert nem bírtam tovább

(Ha valakinek nem világos Mini az akit elvittek Kiusz (Kiara) meg aki maradt)

2017. okt. 14. 21:51
 20/45 anonim válasza:

Aha.

És nem mondta anyukád miért vitte el Minit?

2017. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!