Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyum elvitette a macskámat,...

Anyum elvitette a macskámat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok nem sokára 12. Egyik nap anyummal elbeszélgettünk arról hogy nem biztos hogy nekünk belefér két macska és úgy volt hogy egy farmra elviszik mindkettőt. Egy hét elteltével anyum felhívta azokat az embereket akikhez kerülnek és azt mondta hogy egyet mégis megtartunk. (Azt a macskát vitték el aki az egyik legfontosabb személy az életemben mert amikor rossz napom is volt és hazajöttem suliból ő itthon várt engem és vidámmá tett egy pillanat alatt.) Mindezt a tudtom nélkül. Nagyon szeretem és nem bírom ki hogy nincs velem és minden annyira megzavart és össze vagyok kavarodva. Az előbb még boldog voltam most meg már nem. Nem akarom őt elveszíteni, vissza akarom szerezni. Nem akartam hogy elvigyék. Belegondolni is rossz hogy pl amikor hazajövök nem fog körülugrálni meg nem fog felkéreckedni és a buksiját az arcomhoz dörgölni és utána nem fogom köpködni a szőrt a számból. Kérlek valaki segítsen
2017. okt. 14. 19:23
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

A kislány anyukájának a kollégájának az ismerőse vitte el a macskát, kiderült, hogy még aznap elszökött (ahogy itt fenn jósolta valaki).


Mindezektől függetlenül az anyja kollégája meglátta a gyakoris kérdést, felismerte, szólt az anyjának, aki csak annyit mondott a kislánynak, hogy nem írhat ki több kérdést (?probléma megoldva?) (apropó... hallotta már, hogy hazugságra nevel, ki tiltással tanít? - ui.: a kislánya nem hazug... jelenleg-eddig).


A kislányt győzködtem, hogy beszéljen az anyjával, mellette csináljon facebook csoportokba posztot az eltűnt macskájával, de nem meri, vagy nem tudja hogy, vagy mindkettő. (Anyuka! A lánya tart magától? Miért lehet?)


A lakóhelyüktől néhány km-re vitték a macskát, ott szökött el. Talán még meglehet.


Anyuka szerintem magának se meri bevallani, hogy tévedett.


Bizonyára azt hiszi, hogyha "megbeszélte" előtte ezt a lányaival, akkor oké.... de gondolom szinte kész tények elé voltak állítva és nem nagyon mert a kislány nemet mondani az anyjának, se kifejezni magát úgy, se érvelni, az anyja meg nem akarta, vagy nem vette észre, vagy nem biztosított elég figyelmet erre, vagy úgy gondolja, hogy ez nem nagy dolog, vagy majd a kislány kiheveri, vagy én nem tudom...


Anyuka! Belegondolt ezekbe? Vagy azt gondolja, hogy ne szóljanak a maga dolgába és kész? Nem lehet, hogy van benne valami? A kislánya segítséget kért.


Anyuka! Ez rossz a kislányának? Igen, rossz.

És nem magának kellett volna látni, hogy a kislányának ez rossz lehet? Vagy ha csak most látja, akkor nem kéne valamit tennie ellene?


Ha igen, akkor komolyan rám mérges, hogy beleszólok a "dolgába" (nem, én a kislányának próbálok-tam segítek-segíteni...), vagy a kislányára mérges, aki vissza szeretné kapni szeretett macskáját? Miért?


Ha a lánya csak úgy elfelejtheti azt a macskát, akkor azt is el tudja felejteni, hogyha az anyja nem tökéletes és tévedett (ha ez is a háttérben áll). Ha viszont nem tudja elfelejteni azt a macskát (ami valószínű....), akkor meg úgyis rájön idővel, hogy maga hibázott azzal, hogy elvitette. Nem? Akkor csak azt teheti, hogy megpróbálja megkeresni a macskát, visszafogadni, nem?


Lehet mérges rám, meg mindenkire, biztos úgy könnyebb, mint szembenézni ezekkel a dolgokkal. Vagy lehet a kislányára büszke, megpróbál a sarkára állni úgy, hogy el van nyomva (az a beszélgetés részlet eléggé egyértelmű a másik oldalon, vagy nem?).


A kislány nem akar velem kommunikálni, meg mondta, hogy ne írjak ide se, sajnálom, megtettem. Bocs. Remélem majd megérted és remélem, hogy anyád nem rajtad akarja kiélni a baját. Egyébként is csak új kérdést nem írhatsz ki, ez alá még írhatsz...


Anyuka! A lányának hiányzik a macskája! És hiányozni is fog neki, ha nem kerül elő!


Anyuka! Ha valamit másképpen lát, mondja el! Írja le! Ha olyan biztos a dolgában, hogy nincs benne hiba, akkor világosítson fel minket! Vagy ha valami nem úgy volt...


Lássa be, hogy meg kellene kerestetni a macskát, kiírni facebook csoportokba, hátha látja valaki, bóklászni az erdőben, hátha meglesz! Nem ér ennyit, hogy a kislánya boldogabb legyen, vagy hogy ne legyen boldogtalanabb ?

2017. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%
Az árulkodó kolléganő legyen szíves megmondani az anyukának, hogy beteg, amit csinál a mami, a pszichopatáknak van hasonló empátiaszintjük, a gyerekét nem akarja véletlenül lepasszolni? Kitelik tőle. A gyerek megfélemlítéséről nem is beszélve, nem csoda, hogy szegény fél ilyen elmebeteg anya mellett! Csak anyuka érdekében remélem, hogy a fél világot felforgatja azért a macskáért és megkerül...
2017. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a kislányt, és a cicát is, akivel így elbántak. Sokszor mondják, hogy a macska nem a gazdájához ragaszkodik, hanem a helyhez, tőle pedig most mindkettőt elvették.

Szobamacskát elvinni, kitenni udvarra, idegen helyre, persze hogy nem marad ott!

Most valahol bóklászik, éhesen, koszosan, fázva. De az is lehet, hogy már elkapta egy kóbor kutya, vagy elgázolta egy autó, netán lelőtte a vadász, esetleg egyéb baleset érte.

Semmivel sem másabb a helyzet szinte, mintha eleve az utcára tették volna ki őt...

2017. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Ez a nő egy kegyetlen idióta. Sajnálom a kislányt, de később ne csodálkozzanak ha utálni fogja a szüleit mert az ilyenek hiába "kis" dolgok, megmaradnak és soha nem fogja elfelejteni hogy nem bízhat igazán a szüleiben. Ezt üzenem. Jó tudni..
2017. okt. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Akik írnak még ide, azokat megkérnék arra, hogy ne túl durván szapulják anyukát, csak mert a lányának ez rosszul esett-esik.
2017. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!