Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megkeményedett trapista...

Megkeményedett trapista sajtot ki lehet raki a madaraknak a már több éve üzemelő etetőre csemegének?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy helyen, hogy a lágy sajtokat kedvelik a madarak.

Nos ez kivülről csontkemény lett, talán le kellene reszelni a kérgét és úgy tálalni?

Esetleg áztatni vagy főzni, púhítani egy kevés forró vízben?



2020. dec. 17. 09:44
 31/95 A kérdező kommentje:

Már írtam volt fentebb, hogy keserű, mint a nyavaja... :)))


Ám, ha poénnak szántad, hálásan köszönöm!

2020. dec. 17. 12:25
 32/95 anonim ***** válasza:
100%
Hát ami keserű az már romlott
2020. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 A kérdező kommentje:

Én diofeleket teszek ki, szoktam golyókat is amit az OBI-ban veszek. Imádom nézni őket kb napi 1kg napraforgó magot szorok szét a kertben, kb 50 veréb és 15 gerle jár hozzám. A napraforgó magot zsakkal veszem. Mindig jókat nevetek hogy van hogy összeverekedtek a kaján a madarak

#10, Kb hasonló nagyságrendű a pacientúránk, bár egyszerre 100 verébnél sose volt több eddig még,,, :)

Rengeteg széncinke is van, de kevesebbnek tűnnek, mint a verebek.

Két tucat gerle is jár, zöldikék, mikor már hó is van, pár kék cinege, plusz a kedvencem, 1 db balkáni fakopáncs.

2020. dec. 17. 12:42
 34/95 anonim ***** válasza:
100%

10- és vagyok. Hát akkor neked szebb gyűjteményed van! Fakopáncs nálunk ritka..Mondjuk én az Alföldon etetek agglomerációban kertes háznál.

Itt sok a vadgerle, rigó is, de az már extra és a rigó finnyas,inkább kukacot eszik. . Meg van vmi fekete-feher nagy dög de az nem eszik sose abból amit kiteszek. Varju nagyságú! Az inkább magányos farkaskent sétálgat a kertben. De a verebek azok nagyon jók , már csapatban szállnak le és repülnek fel! Összeszokott nagy banda jár ide. Megy a bunyó a madaretetoben, de én már kiloszam hittem a magot úgy is csipkedik egymast😆😆 van madaritato is és szándékosan sok bokrot ültették amit szeretnek. Pl tűztovis bokor, hóbogyó is ad nekik eleséget, bár vmiert a Top eleseg a fekete színű napraforgó. A csíkos mag már nem fogy úgy. Válogatnak! Szoktam diót és álmát is kitenni

2020. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egyszer ilyen pirosat is láttam de az nem tudom milyen fajta, ijedos volt, nem volt idő a beazonositasra. A cikkek agresszívak olvastam. Sokszor képesek ölni is. Ide max egy-két kósza jár.
2020. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
100%
*cinkek
2020. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 A kérdező kommentje:

Az alma az ott rohad, amiket kitettem, de nálam nincs rigó, még mutatóba sem, én északon vagyok egyébként. A tűztövis bogyó se kell nekik...

Diót nem kell kraknom, a szomszédban van egy jókora diófa, annak a maradékából elvannak.

Csíkos maggal nem próbálkoztam, a feketét ajánlották.

Van nálam is búvóhely az etető körül, két nagy lucfenyő egymás mellett, egy olasznád sziget, egy szomorúfűz.

A főnök nálam a harkály, amikor odabólint a nagy hegyes csőrével, a többi odébb röppen.

Van viszont 3 nagy dög macska a szomszédokból, meg ki tudja honnan. Nem zavarom őket egyelőre, hátha távol tartják az egereket a szagukkal. A madrak figyelik, nem volt sikerük eddig a 'cicáknak'.

Valószínűleg odaszokott egy karvaly is, megtaláltam a koppasztó helyét.

2020. dec. 17. 13:35
 38/95 anonim ***** válasza:
46%
Na ez tenyleg szep fauna, vhogy ereztem en hogy te nem a kunsagi sivatagban elsz ilyen gyujtemennyel.Itt vmiert a vereb-galamb kombó erős.Rigó mindenhol van, szomszedba is lattam őket.Mondjuk ezek mar szinte urbanizalodtak, mert a varosban is sok van, ott rendszeres a kukazas.. Itt is van macska, de ilyen falak vannak itt nem szoktak atjonni. A fenyo meg eleg jo madar "magnes" , mert azon tudnak feszkelni.Én amugy nyaron is etetek. Meg akkor is jonnek.:D
2020. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 A kérdező kommentje:

Ezen a legutóbbi nyáron én is etettem őket, de csak azzal, ami megmaradt télről, fél zsák búza és kukorica, javarészt a verebek ették, meg a gerlék.

Raktam ki odutelepeket, egyelőre csak be-be kukucskálnak.

Jövőre teljes erővel beszállok a molnárfecske műfésze projektembe, már készek a tervek, tavaszra meglesz a prototipus, remélem... :)

2020. dec. 17. 14:04
 40/95 anonim ***** válasza:
Na ebböl is latszik, itt a búza nem fogy pl. Csak a fekete mag, de pl. Apáméknál a faggyugolyón összeverekednek, nálunk csak turkálják és ritkan csipnek bele. És a város masik vege...ennyit számit ki hol él. Az jo, de sokszor beköltözik a vereb is abba a takolmanyba, mondjuk aki a madarakat szereti szerintem nem gond a foglaló, én is lattam neten, ilyen DIY készítésű madár "lakóparkokat" :D:D De az a baj az inkabb ilyen verebeknek szolt es azok szerintem marjak egymast ha közel van a feszkelés bejárata.Meg nalunk az összes luk bejaratu madarhazakba befeszkeltek a darazsak. Ha meg befujok a darazsirto sprayjel akkor lehet mar a tojasokra fujom a merget veletlen.Szoval nehez ugy. Fecskeknek kell lehet kis ido mig eszreveszik a költési lehetőséget, de ha meg mukodik akkor minden evben jonni fognak. Mondjuk mivel veszelyeztetett faj ez szep dolog töled,hogyha megcsinalod. Emitt kb 10x -sere nőtt a fészekrakasi kedv a kertben miota rendszeres és kiloszám megy az etetes.
2020. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!