Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megkeményedett trapista...

Megkeményedett trapista sajtot ki lehet raki a madaraknak a már több éve üzemelő etetőre csemegének?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy helyen, hogy a lágy sajtokat kedvelik a madarak.

Nos ez kivülről csontkemény lett, talán le kellene reszelni a kérgét és úgy tálalni?

Esetleg áztatni vagy főzni, púhítani egy kevés forró vízben?



2020. dec. 17. 09:44
 81/95 A kérdező kommentje:

Nincs szalonnám, azaz füstölt és avas lett volna, de inkább kidobtam.


Golyókat rakok ki december közepétől, 6 darabot egyszerre. Bár cinkegolyó a neve, jobbára a verebek eszik, más madarat eddig még nem láttam rajta...


Hájat akartam volna venni, de nálunk nincs a hentesnél.


Olvastad az mme koma nyilatkozatát a #75-ben, nyáron nem tanácsos etetni őket!

2020. dec. 21. 08:50
 82/95 anonim ***** válasza:
100%
De neked nem azik meg a golyó a fán? Nálunk miért nem fogy annyira szted?
2020. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 A kérdező kommentje:
A zabagép veréb komoly, este felé volt, szürkülettájt, végignéztem, mert féltem, hogy halálra zabálta mágát.
2020. dec. 21. 09:44
 84/95 A kérdező kommentje:

Egy golyó nem ázik, a többi igen, semmi gond vele, ha vizes esetleg.


Lehet, hogy még nincs annyira hideg? Én az etető tálcák fölé lógattam a golyókat, hogy hamar rátaláljanak, meg a morzsák se menjenek a talajra.

2020. dec. 21. 09:57
 85/95 anonim ***** válasza:
100%
Hát értem, megpróbálom így. Lehet majd később rajarnak. Az látszik meg van kostolva mert ott a csipesnyom. De vhogy nem eszik. Ellenben a város másik felén apameknal meg megeszik egy nap alatt
2020. dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 A kérdező kommentje:

Van más kaja is nálad, valami miatt azt preferálják. Már csipegettek a golyóból, akkor felfedezték, nincs több gond vele.

Nálam a verebek rendületlenül rohamozzák, a zabagép viszont visszafoghatta magát kissé, mert azóta nem hasal el a golyó alatt.

2020. dec. 21. 10:52
 87/95 anonim ***** válasza:
100%

🤣🤣🤣 itt is megy a zabálás.


Fekete napraforgó lehet amit nálam jobban szeretnék és nem megy úgy a golyo

2020. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 A kérdező kommentje:

Próbaként, tavaly vettem pár zacskó vegyes téli madáreleséget is... mi történt, a fekete apraforgót kiszemezték belőle a barátaink, a többi (zab, köles és társai) ott maradt az etetőn, vagy lesöpörték kis szárnyacskáikkal a földre.

Idén 'csak' fekete napraforgó van, óne búza, kukorica és társai... persze golyók is vannak.

Jövőre szerzek hájat, a golyókat is magam készítem.

2020. dec. 21. 11:55
 89/95 anonim ***** válasza:
100%
Detto!!! Nekem is átválogatták!! Most kettő 20 kilós fekete napraforgó mag zsakkal vágtam neki a telnek😈😈😀😀
2020. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 A kérdező kommentje:
Még azt akartam megkérdezni tőletek, hogy a gerlék héjastól nyelik a napraforgót? Szerintem igen...
2020. dec. 21. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!