Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megkeményedett trapista...

Megkeményedett trapista sajtot ki lehet raki a madaraknak a már több éve üzemelő etetőre csemegének?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy helyen, hogy a lágy sajtokat kedvelik a madarak.

Nos ez kivülről csontkemény lett, talán le kellene reszelni a kérgét és úgy tálalni?

Esetleg áztatni vagy főzni, púhítani egy kevés forró vízben?



2020. dec. 17. 09:44
 71/95 anonim ***** válasza:
100%

Én is látom van itt egy perverz aki lepontoz, szerintem mas orome sincs az eletben, csak hogy itt sunnyog, dehat ilyen a magyar ember, ilyen hatulrol jovos, sunyi, frusztralt.

Igen a komposzt az egy nagyon jo dolog, birom hogy ha jol erjed es rohad, elkezd melegedni :D:D

2020. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 A kérdező kommentje:
Még a cinkék védelmében írnék, széncinkék vannak nagyobb számban. Nem tapasztaltam agresszivitást a viselkedésükben, a verebekében inkább. Teljesen más a cinkék viselkedése, többnyire egy szem megot ragadnak el az etetőből egyszerre. A földről a cinkék csak ritkán szedik fel a magot, míg a verebek, a zöldikék, a gerlék előszeretettel csipegetnek a talajon. A fakopáncsomat sem láttam sosem a földön böngészni. Ügyesebbnek, fürgébbnek, gyorsabb röptűnek tűnnek a cinkék a többieknél. Agresszivitás néha talán a zöldikékre jellemző inkább, a verebekkel szemben. Azt nehéz elképzelni, hogy ölni tudnának a cinkék, bár a fiókái védelmében az is előfordulhat talán...
2020. dec. 20. 11:05
 73/95 anonim ***** válasza:
100%

A széncinke a nála kisebb madarakkal szemben akresszív. Pl.kikopogtatja a kékcinke agyát. Megöli a fészkében és megeszi. Normális, hogy egy galambbal nem fog kikezdeni, de viszonylag agresszív.

A magevők agresszívebbek minden fajjal szemben-zöldike, pintyek, süvöltő, meggyvágó, tengelic, ott a kúp alakú fegyverük, a csőrük, amivel még emberben is kárt tudnak tenni.

2020. dec. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugy tudom jellemzi a széncinkét a kannibalizmus, ezt az agy evést én is olvastam.Feltöri a másik madar koponyajat es kieszi.


[link]


Én bevallom kicsit csalodtam a fajtajaban de azert nem kergetem el.Mondjuk ez megeszi a fustolt szalonnát is...szoval erdekes

2020. dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
100%

Vérszomjas fenevad:


[link]

2020. dec. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 A kérdező kommentje:

Kicsit meglepett, amit írtatok illetve linkeltetek... (((:


Figyelni fogom ebből a szemszögből is a viselkedésüket!


Köszönöm a tájékoztatást!

2020. dec. 20. 19:47
 77/95 A kérdező kommentje:
Egyelőre az összes kihelyezett cingegolyón verebek lógnak, mert simán elzavarják a 'fenevadakat', minden etető tálcát verebek uralnak, mint az egri vitézek tették a bástyákon...
2020. dec. 20. 21:02
 78/95 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is veréb dominancia van. Ide csapatostol szállnak. Lehet ez jobb túlélést eredményez. Sajnos attól félek ezek az énekes madarak ki fognak pusztulni. Eleve úgy látom felenkebbek is azért lepődtem meg ezen a, cikken. De jó neked hogy, eszik a golyot, nálunk vmoert nem annyira eszik.
2020. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 A kérdező kommentje:
Aranyos volt, mikor az egyik veréb annyira telezabálta magát a tálca fölé frissen kilógatott golyóból, hogy utána ott helyben elhasalt a golyó alatt a tálcán, kb 20 perc múlva repült csak el onnan. :)
2020. dec. 20. 23:17
 80/95 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan?! 🤣 Annyira mókás ez az etetés! Direkt úgy, szorom a kaját hogy rá lássák az ablakból. Én is jókat derulok rajtuk. Most emeltem a kaja adagot a hidegre tekintettel.

Neked a veréb eszik szalonnát? Vagy az csak cinke szokta?

2020. dec. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!