Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megkeményedett trapista...

Megkeményedett trapista sajtot ki lehet raki a madaraknak a már több éve üzemelő etetőre csemegének?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy helyen, hogy a lágy sajtokat kedvelik a madarak.

Nos ez kivülről csontkemény lett, talán le kellene reszelni a kérgét és úgy tálalni?

Esetleg áztatni vagy főzni, púhítani egy kevés forró vízben?



2020. dec. 17. 09:44
 41/95 A kérdező kommentje:

Szeretem a verebeket is, bár csak fészkelnének az odúimba.

Gyerekkoromban sokat ártottam nekik, most vezekelek.

A darázs természetesen nálam is befészkelte magát.

Annyi volt a szúnyog nyáron, hogy próbálom csalogatni a segítőmiet... :)

2020. dec. 17. 14:38
 42/95 anonim ***** válasza:
65%
Verebet en is birom foleg mikor leng a madareteto a bunyótól :D akkorat csipnek egymas fejébe,hogy kiszédül aki gyenge:D Nálunk többnyire galamb fészkel, amugy el nem tudom képzelni a verebek hol szoktak. Szerintem bokrokba.De sosem lattam még költeni őket, ellenben a galambokat iden. Ők inkabb nálunk a fáért harcolnak, mert elég jó hely ott költeni ahol duskálnak a kajában
2020. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 A kérdező kommentje:

A szakirodalomból vettem a veréblak méreteit. A fickók ugyanezt játszák el itt is. :)

Mezei vagy házi? Az egyik fajta odúzik, azt tudom, de melyik? Nekem most tök mindegy. Gyerekkoromban a zsúpból szedtük ki őket, a nádtető manapság ritkaság számba megy.

A ggerléket is kedvelem, de tudtommal azok fészekrakók, nem odúznak, mint a házi galambok.

2020. dec. 17. 17:02
 44/95 anonim ***** válasza:
55%

Csak a macskás részre reagálnék: ahol élek, rengeteg (8-10 legalább) macska jár szabadon (nem MO, itt mindenki tudja, hoyg a macska természetes életmódjához tartozik a kijárás is, nem kell bezárni öket), nagy néha elkapnak egy-egy madarat, de általában a betegeseket, vagy amelyik nagyon bamba, és nem reagál a többiek riasztására, szóval nem sok kárt tesznek a madarakban.

Jóval több mint 10 fajta madár jár rendszeresen etetöre, meg egy-két mókus is van minden évben.

2020. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 A kérdező kommentje:

Semmi gond, őrjáratozzanak csak a macsekok, egyetértek. Csak néha elkapnának egy-egy egeret... vagy azért nem fognak, mert nincsenek már egereink?

Ha macskaveszély van, egyszerűen pár emelettel feljebb repülnek a madárkák. Viszont, amikor légi veszély van fröccsennek szanaszét még a környékről is. Kinézek egy sláger időpontban és sehol semmi moccanás, az tutti karvaly és társai.

Sajnos mókus nincs mifelénk...

2020. dec. 17. 18:05
 46/95 A kérdező kommentje:
Megköszönöm mindenkinek a segítséget, számomra mindegyik válasz hasznos, ezért zöld pipát kaptak egytől egyig, ahol piroslik, arról nem tehetek!
2020. dec. 17. 19:27
 47/95 anonim ***** válasza:
50%
A macskakra lehet kapni elektromos nyakorvet és úgy nem tudnak kijarni. Sajnos én nem tudtam és az én macskám megmérgezték. Amúgy majd lehet megnézem ezt a vereblakot.Allitolag vonza őket és ma már a veréb is veszélyeztetett! Én mikor gyerek voltam akkor még apám lőtte őket, meg a szomszéd. Talán én ezért velem őket míg elek. Sose felejtem el mikor a kezem közt tartottam a fejbe lőtt madarat. Ma már szerencsére az ilyen tilos. Törvénytelen! Amit észre vettem régen több száz repült fel a bokrokbol mögöttünk ahol laktunk az utca után már földek voltak. Száz szám volt veréb. Nem tudom mitől fogyatkozik meg. Szerintem kifejezetten jópofa madár a szokdecselessel 😆
2020. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
65%
Igen az tudom elképzelni hogy a veréb szereti az üregeket. Ugyanis nálunk bejött a lyukba amit a villanyszerelő fúrt!! Lehet ő nem fára teszi a fészket!mondasz vmit... Azért mentek a nádtetős ala
2020. dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
65%
Én se értem ki pontoz le itt önkényesen de vmi sunyi lehet mert olvassa de nem szól hozzá!
2020. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
65%
Egy perce írtam ki és már le van pontozva! Aktív olvasó lehet
2020. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!