Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek kiengedjem a...

SilverWolf kérdése:

Szerintetek kiengedjem a hullámos papagájom röptetni a szobába?

Figyelt kérdés
Még fiatal a hullámosom... kb. egy vagy két hete kaptam az osztálytársamtól. Szerintetek kilehet e már engedni had röpködjön?
2011. okt. 29. 16:30
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
Ha ráülteted az egyik ülőrúdjára (később pedig amikor már szelíd az ujjadra) akkor könnyen be tudod rakni a helyére. De ha valamiért nem ül rá akkor tedd elé a kalitkája ajtaját és valószínűleg bemegy.
2011. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm még nem engedem ki mert engedélyt kell kérnem:)és hogy engedjem szabadjára? a kezemmel vegyem ki vagy várjak hogy ő kimenjen?
2011. okt. 29. 17:18
 13/51 anonim ***** válasza:
Várd meg, míg ő kimegy. De ez alapszabály a papagájokkal kapcsolatban: minden, amit Te akarsz, csak akkor fog működni, ha ő is akarja. Csak azt csinálják meg, amihez nekik is kedvük van, ha erőszakkal akarod rávenni, hogy jöjjön ki, onnantól kezdve benned sem fog bízni, és magától sem jön ki többé.
2011. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
köszönöm:) idáig ezt csak sejtettem de most már tudom:) És amikor repül meg amikor már kiengedtem akkor ugye nem fog félni tőlem?
2011. okt. 29. 17:25
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

:) Dehogynem.. adj neki sok időt, egy-két hét az még nem idő. Ha látja, hogy nem piszkálod, nem bántod, sem, ha kint van, sem, ha bent, akkor is kell még neki egy-két hónap, mire kijelentheted, hogy "nem fél". De majd úgyis látod, mit enged neked, mit nem..


Személyes tapasztalat, szóval cáfolható és biztosan nem is igaz mindegyik papagájra, de nekem majdnem az összes akkor kezdett bennem bízni, mikor levegőnek néztem őket, mikor kint repkedtek. Nem figyeltem rájuk (feltűnően.. azért annyira figyeltem, hogy ne legyen bajuk), nem foglalkoztam velük kalitkán kívül, és egy idő után azt vettem észre, egyre közelebb merészkednek, egyre bátrabbak, mivel "úgysem figyelek rájuk".

Egyszer csak ott tartottunk, hogy eszem az almát, és pofátlanul rászáll a vállamra, hogy ő is kér. Addig az ujjamra sem állt rá, ha kalitkán kívül volt..:)

2011. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon kevés időbe telt mire megszelídűlt:) olyan mintha ismertük volna egymást:) ennek lehet jelentősége hogy ha kiengedem?:) vagyis, hogy akkor is kevés idő mire odajön? most is amikor meg simizem és hozzá teszem a fejéhez meg a kis testéhez a kezem akkor annyira élvezi szerintem, hogy becsukja a szemét is.:)aztán mikor elveszem mert kell a kezem:DD akkor meg bújik utána:)
2011. okt. 29. 17:45
 17/51 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jóban vagytok már most, akkor kint sem kell féltened:)
2011. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
:)) de jó :)) tudsz még tanácsokat mondani, hogy biztonságos legyen a szoba?:)
2011. okt. 29. 17:47
 19/51 anonim ***** válasza:

Szobanövényeket ne engedd, hogy egye -a többségük mérgező, biztosan van olyan, amelyik nem, de ha nem vagy biztos, ne kockáztass.. Magas helyekre fog repülni, tehát függönytartó, szekrénytető.. utóbbin sanszos, hogy, ha még nem repült, és nem tud jól navigálni, akkor le fog verni mindent, amit le tud verni egy hullámos:) A kisebb dolgokat inkább tedd le addig a földre, ha nem akarod, hogy összetörjenek:)


Én felszereltem a falra egy virágtartót, az a kedvenc helyük. Van két kifúrt kókuszom, azok vannak egy kötélen ráakasztva, imádnak rajtuk hintázni, és benne bújkálni..

Kineveztem a szobában egy sarkot, ami csak a papagájoké, ott van ez a kókuszos virágtartó, alatta a kalitka, és egy óriási fűzfaág a kalit tetején egyéb kis játékokkal.


Így elég sok takarítást spórolok meg, mert repülnek egy-két kört, de itt vannak az izgalmas dolgok, úgyhogy a napok 90%-ában csak itt tanyáznak, nem máshol potyogtatják a csomagokat:)

2011. okt. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
:))) nagyon aranyos lehet:))) a mi szobánk elég nagy lesz szerintem számára:)) nem hiszem hogy tud valamin is állni maximum a karnis meg a polcok meg a szekrény. A szoba vagyis a nappali kifejezettem repülésre alkalmas:DD
2011. okt. 29. 18:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!