Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Galambra lőni szabad légpuskával?

Galambra lőni szabad légpuskával?

Figyelt kérdés
Elvileg kártevő meg nem védett, és betegségeket terjeszt. Szóval ha zavar, hogy összesz*rja a házam, lelőhetem?
2011. máj. 1. 18:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
65%
Ha a szomszédban etetik őket akkor fel lehet őket akár jelenteni is, galambot etetni tilos.
2011. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
56%
Szerintem kinyírhatod, ha nem védett. Különben azért is megbüntethetnének, mert agyoncsapsz egy legyet.
2011. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
72%

Helló mindenki


Az én véleményem a következő: Mivel lakott területen lövöldözni tilos, ezért én is kerülném a lövöldözést, vagy utána járnék milyen módon lehetséges. Az hogy elriogatom attól még nem lesz kevesebb. A városban, persze még a hirtelen hangokhoz is hozzá szokhatnak, ezért a zacskós módszer sem jó. Ha sok galambot akarsz fogni, egyszerre és van időd no meg némi galambok által kedvelt eledel akkor készíts egy eféle csapdát a tetőre:

Egy dobozt, vagy egy ketrecet támassz ki valamivel, amire kötsz egy hosszabb zsinórt. Beszórod az étket a doboz alá, és vársz még alá mennek, megrántod és elkaptál egy 5-6 db-ot, ha nem többet. Na ezekkel már azt csinálsz amit akarsz: kiviszed messzire falura, megölöd gyorsan és emberségesen és kidobod, stb...


A másik módszer: mérgezett eledelt szórsz el, ezt eggyik sem tolerálja, a patkányméreg szerintem jó, de ha nem akkor rovarölő, vagy permetező szer, persze valami erősebb, hogy ne csak tüsszögjenek. :)

2011. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%
A különböző mérgeket én nem javaslom, egyrészt mert nem lehet kontrolálni, hogy csak galambok egyenek a mérgezett csaliból és hát védett madarakat nem lenne szerencsés véletlenül elpusztítani. Másrészt a méregtől elpusztult galambokat megehetik macskák, amik szintén elpusztulhatnak a méregtől.
2011. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
36%
Az emberi ürülék meg megy a Dunába! - Akkor ki a kártevő?
2011. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%

Tavaly óta már működik a Budapesti Központi Szennyvíztisztító, szóval már nem kerül tisztítás nélküli szennyvíz a Dunába! Nézz utána a dolgoknak, mielőtt badarságokat írsz. [link]

Egyébként télleg az ember a legnagyobb kártevő a Földön.

2011. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
20%
A galambok is érző lények, csodálatra méltó állatok! Ez azért jusson eszedbe, mielőtt fegyvert fogsz rájuk! Mi is elég sok kárt okozunk az ő élőhelyükön, sosem törődünk vele, hogy, kinek, vagy minek az otthona volt az a terület, ahova most hatalmas gyárakat építünk.
2011. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%
levesnek is jo.
2011. máj. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
67%
A lakott területtel jövőknek irom hogy magánterületen lövöldözhetsz légpuskával!Ha Pest közepén lenne egy nagy magánterületed és odaszállnának a galambok akkor is lelőhetnéd őket...Tehát nyugodtan lődd őket!
2011. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
66%
Na de mi van akkor, ha csak egy albérletem van és az ablakpárkányra száll. Gondolom elég idegesítő lehet heti szinten lapátolni az ablakból a ganét.
2011. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!