Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Galambra lőni szabad légpuskával?

Galambra lőni szabad légpuskával?

Figyelt kérdés
Elvileg kártevő meg nem védett, és betegségeket terjeszt. Szóval ha zavar, hogy összesz*rja a házam, lelőhetem?
2011. máj. 1. 18:09
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

//az elõzõ vagyok//

Amúgy én csúzlival a seregélyeket meg a csulikat szoktam riogatni,de nem lelõni:D

Kétlem hogy nagyobb galambok vannak ott.De az itteniek amik itt vannak aranyosak:D,már nem is félnek tõlünk,amúgy az itteni legtöbb vén asszony már akkor is rádszól ha csúzli van nálad:D

2012. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én is tapasztaltam már a csúzlis dolgot. :D


Viszont igen is nagyobb galambok vannak városban. Ennek az az oka, hogy ott több az élelem, és kevesebb a ragadozó madár.


Amit általában falun lehet látni az az úgy nevezett balkáni gerle, ami így néz ki:

(Magyarországon nem védett)

[link]

Súlya pedig 170-240 grammig terjed.



Budapesten fellelhető fajták:

Örvös galamb (Magyarországon nem védett)


[link]


aminek súlya 280-600grammig terjed


valamint egyéb természetesen kialakult hibridek, amik még mindig nagyobbak a balkáni gerlénél.


Az hogy nagyobb a telked az csak annyit jelent hogy nagyobb hely marad ugyan annyi ürüléknek, viszont a városban mindegy hol van a galamb, ott nagyobb a valószínűség annak hogy nem a fát tojják le.


Ezt úgy tudnám neked érzékeltetni, hogy tegyük fel nincs fád az udvaron, telken belül, hanem egy kisebb játszótér a gyerekeidnek. A tetődön van 5 galambfészek, azokban összesen 15 galamb. Mivel nincsen fa ezért valószínű hogy a játszóteret fogják bepiszkítani, vagy elég ha az ürülékes lábával oda száll. Ugye nem szeretnéd hogy a gyerek a galambtól legyen beteg.


Ez a probléma jóval súlyosabb a városon belül.


Mellesleg nekünk is jóval nagyobb telkünk van, 300 m2 a veteményes kertünk, +durván 200 m2 az első udvarunk, valamint van gy szántónk is. De azt oda írtam hogy a számokat érzékeltetésnek írtam.

2012. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Par kommentelonek uzenem hogy ha a fejet lovi az illeto, akkor nem allatkinzas.. ;)
2015. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!