Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Galambra lőni szabad légpuskával?

Galambra lőni szabad légpuskával?

Figyelt kérdés
Elvileg kártevő meg nem védett, és betegségeket terjeszt. Szóval ha zavar, hogy összesz*rja a házam, lelőhetem?
2011. máj. 1. 18:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
23%
Tényleg ennyire fáj, hogy színes a világ, és nem csak majmok élnek benne?
2011. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 NanoBattery ***** válasza:
16%

Értelmes ember előbb Kerss, mielőtt egy nácivá válik... :(


[link]

2011. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
13:57: nem igazán értem, mit szerettél volna mondani, de hogy jönnek ide a nácik?
2011. aug. 13. 01:27
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
NanoBattery minden válaszában nácizik, nem kell foglalkozni vele.
2011. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Snikkle válasza:
73%
Azért mindennek van határa barátom ő is élőlény,de viszont telefossa a várost úgyhogy fejre célozz!!!!
2011. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be a hivatalba, és az ezzel foglalkozótól kérdezd meg(ne kérdezd én se tudom milyen beosztás).

Fokozható a hatás ha április másodikán kérded meg:

Nem tekintik áprilisi táráfának, ha meg bírsággal fenyegetőznek mégis mondhatod, hogy áprilisi téráfa akart lenni :)


Tatabányai piacon rendszeresen lövik a galambot. Volt mikor az orrom előtt lőtték ki.

2012. jan. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
Én az ilyen lövöldözõs okoskákat ilyesztgetném légpuskával:),amúgy nem kell lelõni a galambokat ha össze piszkítlyák a panel teraszodat,van maás megoldás is nézz utána(a kérdésedbõl feltételezem hogy panel lakó vagy mert általában csak a panel majmokat idegesíti a természet:)
2012. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
32%

Amúgy meg ha kiakasztasz egy pár cédét a kis teraszodra akkor is elmennek,és nem kell rögtön lepuffantani,mert nem hinném hogy falusi vagy mert a falusiakat nem zavarja ha egy pár madár leszáll a házra,minálunk is egy galamb pár lakik a udvarban lévõ fán és most lett fiókályuk nagyon aranyos és nem kell

rögtön lelõni sõt már évek óta itt vannak és nem találtam galamb ürüléket,úgy hogy nyugodj meg panelrambó

2012. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
57%

megszólalt egy újabb falusi. :D

Ne vedd rossz néven én is az vagyok. Viszont amit írtál az sajnos kikezdhető a következő módon: az udvarodban vagy egy fa amin egy galambfészek és benne jobb esetben 3 galamb.

Ez annyit jelent, hogy van 3 galamb mondjuk 50 m2-en.


(csak a példa kedvéért írom ezeket a számokat, az mindegy menyi)


Viszont ott ahol a kérdező él ott erre az 50 m2-re ennek simán jut 10X-ese: 10 fészek, 30 galamb és ráadásul ezek a galambok nagyobbak mint a sima vadgalambok amiket te látsz, ami azt jelenti, hogy jóval nagyobb az ürülék mennyisége is. Lehet hogy téged nem zavar az hogy az udvarod fáján a levelet akár 600x telibe fossák, de nyilvánvalóan a panelok mellet kevesebb és nyilván kisebb fák foglalhatnak helyet. Ezért a levegőből érkező ürüléknek nem marad más mint az ablak, korlát, autó, terasz, stb... és ráadásul több mint 10x annyi.


Az meg a másik hogy már híradóban is nem egyszer hallottam, hogy az illetékes személyek egyszerűen nem tudnak semmilyen módszert, az irtásukra. Például próbálkoztak fogamzás gátlókkal de nem jött be.


Amit viszont tapasztalatból írok az bevált módszer:

A piacon rendszeresen lefosták a termékeinket a galambok, de beszereztem egy csúzlit, és azzal hajtom őket immár 3. hónapja és tanulnak! reggel fél 8-tól du. 2-ig oda se jönnek, ha meg van egykét tudatlan azt meglövöm azt többet az se jár oda.


A légpuska is jó, de a szomszédok problémát okozhatnak, mert a 80 éves öregasszony a vízipisztolyért is feljelent, mindegy csak fegyver formájú legyen :D, hát még a légpuska. Csak meg kell figyelni az ilyeneket mikor csinálnak valami turpisságot és alkudozni kell ő nem köpik akkor te sem :D. De egyszerűbb ha végig kérdezed őket, hogy lőheted-e a galambokat, de ne rögtön ezzel kezd :D

2012. júl. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Figyi ok hogy te is falusi vagy meg minden,de ezek szerint ha neked 50 négyzet méter az udvar aszt elhiszem,nem kötekszek.De nekünk csak az udvar 80 négyzetméter+ a hátsó udvar ami 65 négyzetméter+a kert ami több mint egy négyzet kilóméter aminek a felénél fák vannak telepítve ott azér asszem több galambfér (valamelyik évbe egy sólyom is lakott ott) mint a kis panel parklyán:D
2012. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!