Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha nem szólok lehet, hogy jobb?

Ha nem szólok lehet, hogy jobb?

Figyelt kérdés

Szóval a menyeméknél voltam és a szobájukban,amikor nem voltak otthon.Nem kell megijedni nem kutakodtam,csak az unokám ott alszik és muszáj volt bemennem.En vigyáztam az unokámra,amig a menyem elment valahova.Szóval az unokám ledobta a cumiját és beesett az ágy alá.Azt láttam,hogy a por vastagon sürüsödik az ágy alatt.Szó nélkül megcsináltam volna, mint több esetben,de a derekammal problémák vannak,ha cipelek vagy hajolok.Amikor terhes volt én csináltam meg helyette,mert a fiam megkért rá.Na végeredményben mondtam finoman a menyemnek,hogy semmi közöm hozzá, és elmeséltem neki,hogy mit láttam.Láttam rajta,hogy nem tetszett neki és utána egész idõ alatt nem szólt hozzám és nyujtogatta rám a nyelvét.A másik probléma a fiam allergiás,tehát néha mélyebben kellene takaritania.

Nagyon sokszor én takaritok náluk és fõzök is mert a menyem nem akar és nem is tud.


2019. szept. 2. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
78%

A fiad is megcsinálhatta volna, ha a menyed nem tudta. Nem lett volna semmi baja annyitól.


S én egyet nem értek!


Ha nekik valami nem jó, megbeszélik egymás közt! Nem? Majd a fiad szól a feleségének ha van ezzel problémája.

Vagy nem felnőtt emberekről beszélünk?

Ha netán neked panaszkodik ilyenről, mondjad hogy beszéld meg vele! Ne rohanj a konyhába főzni!


Nem biztos, hogy mindent tudsz! Nem jó ha bele avatkoznak!


Nekem bele akart anyósom avatkozni hát elég sok mindenbe! Meg a kedvencem amikor: hát a fiam úgy szereti! Meg jaaj azt a fia nem szereti! Meg a fia úgy szereti mint ő... De amikor ilyeneket beszéltek nekem, hogy a nőnek az a dolga, hogy...! Na mondom most álljunk meg! Az én kapcsolatomba senki nem szólhat bele, még te sem (azaz az anyja sem)! Majd én meg ő megbeszéljük! Miánt beleszól megint, én is bele fogok az ő kapcsolatába! Rám akarta kényszeríteni a baromságát, hogy nekem mint nőnek az a dolgom, hogy a hátsóját kinyaljam kb a fiának, de a fiának nem kellett volna semmit sem érdekes... Arról nem volt szó, hogy a fiának mi lenne a dolga. De én bármit csináltam, sosem volt jó semmi. Meg sosem volt elég semmi! Pedig amúgy kiszolgáltam úgymond a férjemet akkoriban is, pedig nem voltam a felesége sem még. Ha hozzánk jött, főtt kajával vártam meg kitakarított szobával. Ha én mentem hozzá, az ő szobáját is kitakarítottam meg a ruháit mindig szépen elrendeztem. Erre megkaptam, hogy szegény fia szolgál ki engem! Mert egyszer felhorkantam a páromnak, hogy néha ő is kedvezhetne nekem, ha náluk vagyunk... Mert untam egy idő után, hogy két helyen is én ugrálok.


Szóval szerintem hagyd rájuk! Nem kell mindig anyatigrisnek lenni, mert nem biztos, hogy a fiad mindig mindent jól csinált attól mert te elfogult vagy! Ő is ember, jó és rossz tulajdonságai is vannak! Mindeki hibázhat...


Felnőtt emberek!


Nekünk nagyon betett, hogy ők engem folyton cseszegettek, a fia meg minden körülmények között persze maga volt a tökéletesség. Kivéve ha neki nem segített első szóra... Akkor érdekes nekem panaszkodott a fiáról, hogy neki kéne az elsőnek lennie! Nem nekem, a párjának, hanem anyukának kellett volna az elsőnek lenni - szerinte. Mondtam, hogy ez nem így van már azért...

Elrontották a jó viszonyt köztem és közöttük. Azóta sem lett jobb.


Ha jó anyós akarsz lenni és szereted a fiad, hagyd rájuk! Ha kérnek segítséget az más! De ha nem, akkor nem kell.


Azért van vele a fiad, mert szereti akkor is ha netán nem főz olyan jól... Vagy esetleg mutass praktikákat nekik vagy receptet, de nem kioktatósan.

Esetleg úgy, hogy láttál egy jó receptet, ha van kedve kipróbálhatja! Teljesen más így előadni, mint hogy de béna vagy, még ezt is nekem kell megcsinálni! Így én sem főznék, ha a férjem ehhez asszisztálna esetleg, hogy anyuka főzzön mert én nem tudok még olyan jól... El tudja venni az ember kedvét ha csúnyán leszólják.


Nem látok a fejükbe, nem tudjuk ők hogy vannak. Én csak a saját tapasztalataim alapján beszélek. Velem nem voltak kedvesek anyósék... Pedig nem volt okuk és ezt tiszta lelkiismerettel mondhatom. Az, hogy kiállok a saját gondolataimért, mert másként neveltek, még nem ok az utálatra.

2019. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
79%
Semmi közöd hozzá! A no sem a segget mereszti am otthon! En aztan rengeteget takaritok de tenyleg de hupsz az agy alatt nem az elsodleges celteruletem..... Ennyi rossz indulatot mint amit te itt osszehordasz... Es lehet h fontosabbanak tartja h az unokaddal minosegi idot legyen egyutt mint h van egy kis por az agy alatt... Sepregessen mindenki a sajat haza körül!
2019. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
31%

Értem én, hogy az anyósnak semmi köze hozzá, DE szerintetek az rendben van, hogy 12 óra munka után még a férj takarítson??


Holott a felesége otthon van. Én még nem szültem meg, de egyszerűen lesülne a bőr a képemről. Azért dolgozik ennyit a férjem, mert én most nem tudok. Még az itthonit is neki kéne?


Bocsi de ilyen alapon egyedülálló apaként örökbe fogadhatott volna.


Na meg nem főz. Árulják már el, hogy akik szerint a felek egyenrangúak egy házasságban és a férfinek is kell csinálni, azok szerint miért igazságos az a felállás, hogy a nő nem csinál semmit??


Nekem ez undorító kitartott létforma. Nem tudom hogy képes valaki így élni.

2019. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
66%
24es nem tudsz te meg semmit szüld meg a babadat es visszatértünk rá... Egy kisbaba heti 168 órás munka (hasfajas fogzas es tarsai). Persze lehet mellette masz is csinalni de a semmit nem csinal nem egyenlo azzal hogy jaj nem takaritott ki egy helyen ezert semmit nem csinál meg! Baba mellezz nem fer bele h fozzel 3 fofast patikarend es a gyerekkel is foglalkozva legyen!
2019. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
Ti félreértitek legalábbis ugy érzem.En nem szolok bele semmibe, mivel tényleg szeretem a fiamat és a menyemet is.En receptet sem adok,csak akkor ha kérdezi,hogy hogyan csinalok valamit.Nem hivom oda a konyhaba na aztan most figyelj oda,hogy mit hogyan kell.eszem agaban sincs.ha akar tudni valamit odajön és megkérdezi,amit meg is teztt.Ez a por ügy viszont bántotta az csõrömet, mondani is akartam neki, hogy figyelj ha akarod megcsinálom én.De nem mondtam,mert elötte volt gond a csipõmmel.Ugy voltam vele ne hogy már egy 60 nem tudom hány éves csinálja meg egy fiatal helyett, õ meg egész nap dumál az anyjával meg a barátnökkel.A babát is vittem sétálni szóval én ugy gondolom,mint anyós ideális vagyok.Nem szólok a dolgaiba, mert én sem szerettem,szeretem ha az én dolgaimba beleszól valaki,attól függetlenül,hogy a férjem csaladja mindenbe beleütötték az orrukat, a testvérei,mert anyósom,apóm elhaltak.
2019. szept. 2. 13:27
 26/62 anonim ***** válasza:
33%
Hú de savanyú a szőlő az ötvenhat százalékosnak.. Ő bezzeg becsicskulna, csak venné már el valaki...
2019. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy "savanyu lenne neki a szõlõ", honnan tudod,hogy nõ vagy férfi irta?!
2019. szept. 2. 13:42
 28/62 anonim ***** válasza:
74%
Férfi, aki reszket, hogy az ő valagát sem fogja egy nő sem kinyalni.
2019. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
39%

Ki mondta hogy még nincs gyerekem???


Ráadásul a kérdező nem erről az egy dologról beszélt, de könyörgöm ő járt át takarítani meg főzni. Még a terhesség alatt is.


Akkor miről beszélünk????


Ez már a másik véglet amikor valaki a gyerekre hivatkozva szart sem csinál.

2019. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
74%
Igen.
2019. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!