Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha nem szólok lehet, hogy jobb?

Ha nem szólok lehet, hogy jobb?

Figyelt kérdés

Szóval a menyeméknél voltam és a szobájukban,amikor nem voltak otthon.Nem kell megijedni nem kutakodtam,csak az unokám ott alszik és muszáj volt bemennem.En vigyáztam az unokámra,amig a menyem elment valahova.Szóval az unokám ledobta a cumiját és beesett az ágy alá.Azt láttam,hogy a por vastagon sürüsödik az ágy alatt.Szó nélkül megcsináltam volna, mint több esetben,de a derekammal problémák vannak,ha cipelek vagy hajolok.Amikor terhes volt én csináltam meg helyette,mert a fiam megkért rá.Na végeredményben mondtam finoman a menyemnek,hogy semmi közöm hozzá, és elmeséltem neki,hogy mit láttam.Láttam rajta,hogy nem tetszett neki és utána egész idõ alatt nem szólt hozzám és nyujtogatta rám a nyelvét.A másik probléma a fiam allergiás,tehát néha mélyebben kellene takaritania.

Nagyon sokszor én takaritok náluk és fõzök is mert a menyem nem akar és nem is tud.


2019. szept. 2. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
:):)Azért irsz igy,mert problémád van az anyósoddal, és biztos te vagy a sunyi alak és nem az anyósod!
2019. szept. 3. 14:30
 42/62 anonim ***** válasza:
43%
Akik szerint a háztartás vezetése ugyanúgy férfi munka mint női, remélem fiukat neveltek és majd ha anyósok lesztek, akkor teljesen természetes lesz, hogy a fiatok vasal, míg a menyetek a körmét lakozza vagy a barátnőivel beszélget.
2019. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
27%

Kíváncsi vagyok közületek hányan takaríttatnak az anyósukkal, meg kik alszanak egész nap úgy, hogy a mama vigyáz a gyerekre.


Én ha nem tetszene az anyós kidobnám, de itt ez sosem fog megtörténni, mivel ez így túl kényelmes.


Nálam sosem volt kosz, sosem kellett másnak főzni nemhogy takarítani. Ráadásul porszívózni, ami a legegyszerűbb.


Kérdező tényleg nem mennék a helyedben. Csinálja meg a nő.

2019. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
55%

Hát nem tudom, nekem elég vegyes érzéseim vannak ezzel az írással kapcsolatban.


Kedves Kérdező!

Amíg csak a kérdésedet olvastam, még nem is volt rossz véleményem rólad, sőt, még egyet is értettem volna veled, hogy ha a menyed takarít, akkor az ágy alatt is valóban miből tart neki gyorsan felporszívózni (Persze ez csak abban az esetben igaz, hogy ha kinyitható-összecsukható ágyuk/kanapéjuk van, akkor valóban nem nagy ördöngősség gyorsan betolni az ágyat, összeporszívózni alatta, aztán vissza kihúzni. Ha rendes nagy ágyuk van, akkor azért azt valóban nem várhatod, hogy a menyed majd egyedül azt arrébb teszi ). Azzal is egyetértek, hogy ilyet csinálni,hogy nyújtogatja a nyelvét, enyhén szólva marha gáz, ilyet kb az 5évesek csinálnak, nem felnőtt emberek.


DE!


Az első kommentedet olvasva változott meg bennem a helyzet kb. teljesen!

„Mi az,hogy a fiam is megmozdulhatna a feleség otthon van,a férje meg 10-12órát dolgozik,sőt még este éjfélig otthon dolgozik.”

Na ebből semmi,de semmi más nem jött le,minthogy 1.utálod a menyedet és 2.Te is tipikus fiús anyós vagy,aki azt gondolja,hogy mert hímnemű gyereket szült,akkor ő egyből fel van mentve minden alól, hogy „Jajj hát nehogy már az én ici-pici kisfiam is megmozduljon,hát nehogymár!!!”

Hát DE,mozduljon! Tudod,az ici-pici fiad is otthon,abban a háztartásban él,meg az ici-pici fiad az unokád apja. Ne értsen félre senki,annak ellenére,hogy nő vagyok,nem vagyok egy hú de extrém feminista,sőt…de azt gondolom,hogy nem véletlenül van egy gyereknek két szülője. Nem csak arra kell a férfi,amíg össze kell hozni a gyereket,az aki csak addig van ott,az az én szótáramban nem apa,hanem spermadonor. A gyereknek is ideális esetben kell az apja is,azt az anyja nem tudja helyettesíteni. Jó esetben egy gyereket KETTEN akarnak,akkor KETTEN is kell,hogy kivegyék a nevelésből a részüket. De a háztartásba is besegíthet a fiad nyugodtan. Főleg írod,hogy egészségügyi gondja van. Szerintem,hogy ha ez nagyon zavarná,akkor csak megemlítené ezt a feleségének! Az meg külön elkeserítő,hogy Te,aki szintén anya vagy és volt a Te fiad is pici,mégis azt gondolod,hogy a nő/anya az egyenlő a házicseléddel és,hogy a menyed „vakációzik” amíg otthon van a picivel. Tudom,sokan valóban azt hiszik,hogy a GYES az 3év nyaralás,de azért nem mindenki. Viszont GYESen lenni nem egyenlő azzal,hogy 0-24 reggeltől estig csutakolni kell a házat,meg főzöcskézni. A gyes szerintem első körben a GYEREKNEVELÉSRE van kitalálva,nem (csak!) a takarításra. Érdekes,anyám-apám amikor még házasok voltak tudtak pl. együtt főzni,sőt apu sokszor ma is segít a feleségének főzni,mégse akar meghalni,pedig ő is sokat dolgozik hétköznaponként és hulla fáradtan jön haza.


Ami a 10-12órázást illeti,megkérdezhetem,mi a fiad szakmája? És ha este otthon van 19órára,akkor mégis, hogy jön ki az a 10-12 óra? Meg mit csinál/mit kell dolgoznia még éjfélkor? Mert amikor azt írtad 10-12órázik,akkor azt hittem,kb este 9-10,mire hazaesik,akkor még meg is érteném,hogy a menyed ne várja el,hogy akkor kezdjen neki bárminek is,de így nem jogos. Meg az azért nehogy már a menyed hibája legyen, hogy a férje nem tudja lerakni a fenekét miután hazajött a melóból a munkát meg nem tudja bent hagyni a munkahelyén. Arról nem beszélve, hogy itt nem az lesz a legnagyobb gond,hogy ki mikor takarít,de ha reggeltől éjfélig kb csak dolgozik,akkor mikor van ideje a gyerekre?

Egyébként és is dolgoztam (ruhaüzletben) 10órában (10től – 21ig és majdnem volt éjfél mire ágyba kerültem) és igen,kegyetlen fárasztó volt,de mivel a szombatjaim szabadnapokra estek ugyanúgy mentem itthon takarítani a lakást,fürdőt,wc-t stb,amíg a többiek meg főztek kint,nem dobtam hanyatt magam,hogy „Bocs én 10órázom,ma szabad napom van,nem csinálok semmit!”

A másik apróság,ami szemet szúrt:

„A fiam hazamegy este 7-re,vigyáz a babára,amíg a menyecske elkészíti a vacsorát. Ugye mert egész nap nem ér rá”

Ne haragudj,biztos én jövök valami defektes családból,de nálunk sem délben kezdik el a vacsit csinálni,hanem mielőtt leülünk enni. Igaz mondjuk nálunk nem is elvárás,hogy legyen minden nap meleg vacsora (mint ahogy az a kommentedből lejön,nálad ez az elvárás), de ha 7körül leülünk enni, akkor is max 6-fél7 mikor nekiállunk kaját csinálni,pl ha meleg szendvicset eszünk vagy ilyesmi. Egyébként meg nálunk,ha meleg kaját akarunk enni,akkor eszünk a levesből és/vagy másodikból,amit szombatonként ebédre csináltak,mert nem csak 1-2 napra van főzve a kaja,igaz mi mondjuk hatan lakunk együtt,szóval viszonylag sokan.

Egyébként meg lényeg a lényeg,süt rólad a rosszindulat. Meg a mártírkodás,mert az írásodból az is látszik,hogy előadod,hogy „igen a fiad kedvéért megcsináltad” de valójában csak azért csináltad meg,hogy most sajnáltathasd magadat,meg,hogy felhánytorgathasd a menyednek,hogy „Te bezzeg mit meg nem tettél érte!” Na tudod az ilyen emberektől hányingerem van. Ha csak azért segítesz másoknak valamit,hogy legyen mit az orra alá dörgölni később,akkor inkább NE tedd meg!

2019. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
56%
42-es, a körömlakkozás házimunka? Amíg a fiam vasal, a menyem főz. Vagy amíg a fiam főz, a menyem mosogat. Elég egyszerű megérteni.
2019. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:

Erdekes engem kiáltatok ki rosszindulatunak meg mindennek, mert szemet szurt nekem,hogy vasatagon van az ágy alatt a pormacska vagy mi a neve.Az mindenkinek elkerülte a figyelmét,hogy irtam hétvégén sõt van amikor hétközben a fiam fõz.A ruhákat õ mossa,õ vasalja.Egyébként mérnök a fiam.Pontosan azon csodálkoztam eddig mindig,hogy akár TV.-ben vagy akár fórumokon vagy bárhol látok szülõket mennyire kifejezik a nem tetszésüket.Mindig azt mondtam magamban,ha én ilyen lennék a gyerekeim adnának a fejemre.Mindenben elnézõ vagyok, leteszem a fejemet, de birálhattok ahogyan akartok, nem tudtok meggyõzni, mert én ismerem a dolgokat.De soha nem tudnám megbántani a menyemet,aki mindennap ugy cselekszik,ahogyan az anyuja akarja.Egész nap szinte hivogatja a skype.-on és adja neki az utasitásokat.Ha olyan lennék akkor a fiamat uszitanám a felesége ellen.Mindig azt mondom,hogy majd meg tanulja magától.Amikor a fiam kérdezi,hogy a felesége mivel tölti a napjait, mert tudja, hogy én csinálok mindent.Mondtam nem tudom én nem figyelem,hogy mit csinál.Nem árultam be,hogy egész nap az anyjával beszélget, meg mit tudom én kivel.Ezzel kezdi a napját.

Szóval lányok nem kell ennyire anyós undorotoknak lenni.:):)


Még annyit, a fiam évekig egyedül élt,mindent magának csinált.Szóval ennyit a fiam lustaságáról.Egy nõ is megirigyelhetné,ahogya

2019. szept. 3. 17:17
 47/62 A kérdező kommentje:
ahogyan fõz,ahogyan mos, takarit stb.és jó munkaerõ.
2019. szept. 3. 17:18
 48/62 A kérdező kommentje:

Na még annyit utolsó,hogy ne hivd a fiamat ici-pici fiamnak:)mert véletlenül sem lett ugy nevelve.

Ez a mai lányoknak a szó kifejezése,akik anyós gyülölõk.

2019. szept. 3. 17:35
 49/62 anonim ***** válasza:
52%

Nem, ez felnőtt nők szavajárása, akik beleuntak abba, hogy az életük annyi, hogy az anyuka által tisztára nyalt valagú kölyköket kiszolgálják.


Persze vannak emberileg nulla vigyori vén banyák, akiknek a porcica az egyetlen örömük az életben. A férjük már nem kívánja őket, marad az ici-pici fiú, aki viszont már nem a mamát szereti a legjobban, ezért szekálják a menyüket.

2019. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:

17:42


:):) Neked is büzlik valami az életedben,de arról is csak te tehetsz.


Dehát mit lehet tenni, ha ennyire negativ az életetek.

Egy férj szeretõ vagy egy család szeretõ nõ teljesen másképpen irna.Sõt akik boldog házasságban élnek, és igen vannak itt a válaszolók között is,akik felfogták a kérdés lényegét.Ami végeredményben hülyeség.

2019. szept. 3. 17:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!