Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek hazudik anyósom?

Szerintetek hazudik anyósom?

Figyelt kérdés

Nyáron egy hónapig külföldön nyaraltunk, mikor hazaértünk, azzal várt anyósom, hogy neki szívműtétje volt, csak nem akart szólni, hogy ne aggódjunk miatta.


Pár hét múlva összefutottam az orvosával, aki az egész családnak az orvosa, és Megkérdeztem hogy van anyósom, mire azt felelte, hogy neki azt honnan kéne tudnia, hónapok óta nem látta.


Semmi előjele nem volt, és utána is ugyanúgy viselkedett, mintha mi se történt volna, alkoholt ivott, cigizett, stb.


Azzal a különbséggel, hogy elkezdett ugráltatni körülötte mindenkit. A férjemmel kifestette a házát, a mi pénzünkből, mert hogy a műtét miatt neki tiszta, és steril környezetre van szüksége, és neki nincs pénze erre.

Ha valamit csinálnia kéne, pl ott vagyunk és el kéne mosogatni, egyből a szívéhez kap, hogy jajj ő elfáradt nem tud elmosogatni, hátha megcsináljuk helyette.


Mi szívesen segítünk egy beteg rokonunknak, nem azzal van gond, de ha csak hazudozik és nincs semmi baja, akkor én nem szívesen hagynám, hogy így ki használjanak minket. Az a baj, hogy rákérdezni se tudok, hogy mutasson egy leletet, zárójelentést, vagy valamit, mert ez elég kényes téma, és ha ok nélkül vádolom meg, akkor mindenki utálni fog a férjemmel együtt, és teljesen jogosan.


Mit tehetnék?


2019. dec. 5. 12:50
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

Én kérdezgettem őt, de nem nagyon akart válaszolni. Az orvosa nevét megmondta, és tényleg abban a kórházban dolgozik, a neten utána néztem, de mikor kérdeztem, hogy mit csináltak pontosan, akkor teljesen kiakadt, hogy hagyjam már békén, szeretné elfelejteni az egészet. Kontrollja elvileg csak jövő nyáron lesz.


Levetkőztetni meg csak nem vetkőztetném le, az tényleg olyan mintha neki állítanám a falnak, hogy ugyan már bizonyítsa be, hogy tényleg beteg.


A férjem pedig nagyon naív, benne fel sem merül, hogy ilyenbe hazudna az anyja, és rám is teljesen kiakadt mikor elkezdtem kérdezgetni, hogy az anyja haldoklik nekem meg az a legnagyobb problémám, hogy melyik orvos műtötte...

2019. dec. 5. 13:47
 12/53 anonim ***** válasza:
88%
Dehát senki nem látogatta meg a kórházban, senki sem volt jelen amikor mütötték?!Egy kicsit fura-muci a helyzet.
2019. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
82%

Nem semmi, hogy ezek az őrült vénasszonyok miket ki nem képesek találni, hogy sakkban tartsák a gyerekeiket. Az én anyósom amikor összeköltöztünk a férjemmel, odáig elment, hogy szó szerint befeküdt a kórházba egy ismerőse által egy hétre és állandóan hívogatta szerencsétlent, hogy milyen gyerek, hogy nem látogatja meg a halálos ágyán sem - ment ő, csak nem minden nap. Nyilvánvaló volt, hogy semmi baja a banyának. Szinte minden létező vizsgálatot végigzongoráztak rajta, mert folyton a halálán volt, nem találtak semmit, úgy dobták ki, aztán ott nyaralt és foglalta a helyet a beteg emberek elől...

Anyámat sem kell félteni, addig sajnáltatja magát, míg a vejei - ahogy egy másik válaszoló írta -, meg nem csinálják neki ingyen a felújítást. Most megint én vagyok a szemét, mert én viszont nem voltam hajlandó ugrasztani a férjem, dolgozik ő éppen eleget, anyámat meg ismerem az idióta manipulatív trükkjeivel együtt.

Miért jó ez a folytonos hazudozás?


Kérdező, bocs, most jól kipanaszkodtam magam én is :D Nekem szerencsére nem kellett semmit tennem, mert anyóssal a férjem magától szakította meg egy másik ügy miatt a kapcsolatot, velem meg anyám nem hajlandó beszélni, mert fárasztja, hogy nem tud irányítani. Nem hiszem, hogy ez nálad opció lenne :)

2019. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy volt szívműtéten az öreg lánynak.

Be ne vegyétek.


Ha előtte ne mondta akkor utána minek mondta volna?


Biztos megszivatnam a mamat.


Mondanám neki, hogy az egyik ierosom legjobb haverja az orvosa, majd rákérdezel nala, hogy tudok legjobban segíteni.

De nagyon aggofsz érte,és nem szeretnéd meglátni , hogy ilyen súlyos műtét után szittyozik cigizik.

Ehhez mit szol majd az orvosa?

2019. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
Köszi, megerősítették abban, hogy nem csak nekem gyanús ez az egész, nem én vagyok rosszindulatú.
2019. dec. 5. 14:24
 16/53 anonim ***** válasza:
95%

Hazudik.

Édesanyámnak volt szívműtéte. Olyan nincs,hogy csak jövő nyáron legyen controll,főleg nem műtét után.

Anyunak az elején havonta kellett mennie,majd 3 havonta,míg beálltak a féléves controllokra. A szív nem játék,gyakori felülvizsgálatot igényel.

Ezen kívül másfél évente jár Balatonfüredre,a szívszanatóriumba 3-4 hétre. Ezt esetleg megemlíthetnéd anyósodnak mondván,aggódtok érte,és szívműtötteknél van ez az OEP által támogatott lehetőség,miért nem él vele? Ezzel talán ki tudnátok ugrasztani a nyulat a bokorból.

De szerintem (ahogy már írtam is) jó eséllyel hazudik.

2019. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg,kérd el a zároleletet, hogy intezel neki helyet szanatóriumba.
2019. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
96%
Ha már úgyis tudod,hogy állítólag ki műtötte,akkor hívd fel az orvost,és érdeklődj a mama felől. De az még jobb lenne,ha erre a férjedet tudnád rábeszélni. Így leesne neki, hogy az anyja csak játszik veletek.
2019. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
27%
Nyár óta nem tűnt fel nektek ez a dolog? A fiát ennyire nem érdekli az anyja? Ez, bocsánat, de elképesztő. Nem kérte el a férjed a zárójelentést, az sem érdekli, mi a diagnózis, mivel operálták, mi volt a baj a szívvel, engedi elhajtani magát az ügyben. Ilyen érdektelenség mellett még meg is értem, hogy az öreglány hazudozik azért, hogy törődést kapjon. Nem komplett akkor sem, de ekkora hanyagság a saját szülővel szemben - ez elképzelhetetlen. Nem csak a mami a sáros! Ugyanakkor ha eddig nem volt hazudozó a néni, akkor ez egy komoly új tünet - csak nem a szívével, hanem demenciával kapcsolatosan...
2019. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
96%

Biztosan hazudik.

Jézusom mik vannak 🙄

Ez mellett talán jónak mondható anyósom pedig az is megéri a pénzét 🤷‍♀️

2019. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!