Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek hazudik anyósom?

Szerintetek hazudik anyósom?

Figyelt kérdés

Nyáron egy hónapig külföldön nyaraltunk, mikor hazaértünk, azzal várt anyósom, hogy neki szívműtétje volt, csak nem akart szólni, hogy ne aggódjunk miatta.


Pár hét múlva összefutottam az orvosával, aki az egész családnak az orvosa, és Megkérdeztem hogy van anyósom, mire azt felelte, hogy neki azt honnan kéne tudnia, hónapok óta nem látta.


Semmi előjele nem volt, és utána is ugyanúgy viselkedett, mintha mi se történt volna, alkoholt ivott, cigizett, stb.


Azzal a különbséggel, hogy elkezdett ugráltatni körülötte mindenkit. A férjemmel kifestette a házát, a mi pénzünkből, mert hogy a műtét miatt neki tiszta, és steril környezetre van szüksége, és neki nincs pénze erre.

Ha valamit csinálnia kéne, pl ott vagyunk és el kéne mosogatni, egyből a szívéhez kap, hogy jajj ő elfáradt nem tud elmosogatni, hátha megcsináljuk helyette.


Mi szívesen segítünk egy beteg rokonunknak, nem azzal van gond, de ha csak hazudozik és nincs semmi baja, akkor én nem szívesen hagynám, hogy így ki használjanak minket. Az a baj, hogy rákérdezni se tudok, hogy mutasson egy leletet, zárójelentést, vagy valamit, mert ez elég kényes téma, és ha ok nélkül vádolom meg, akkor mindenki utálni fog a férjemmel együtt, és teljesen jogosan.


Mit tehetnék?


2019. dec. 5. 12:50
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy a férjemet nem érdekli, egyszerűen annyira tiltakozik és elutasít minden segítséget, hogy nem lehet vele mit kezdeni. Erőszakkal meg nem veheti el tőle a leletet, meg erőszakkal nem vihetjük el orvoshoz.


A dokit is próbáltam felhívni, de azt mondta nem adhat tájékoztatást a pácienseiről.

2019. dec. 5. 18:04
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
Csapdában vagytok, a mama meg nyereségben. Ettől fogva évenként lesz neki titkos orvosi beavatkozása, és mind követelőzőbb lesz. Nem hiszem el, hogy annyira nem tudtok vele beszélni, hogy nem adja oda a zárójelentést. Ez a bizalom teljes hiánya lenne. Miféle rokoni kapcsolat az, ahol ilyen fokban nem megy a kommunikáció?? Nem rokon az ilyen, csak egy szomszéd, de nálunk még az utcában lakók is többet beszélnek velünk, mint veletek a mama. Mért nem ültök le a háziorvosával, hogy ti gondoskodtok róla, ne tartsa már titokban, hogy volt-e műtéte. Az orvossal se megy a kommunikáció, ez félelmetes. Amúgy a háziorvos is kap a műtétről papírt központilag. Ha nem volt műtét, akkor is van dolga a dokinak, mert pszichiátriai vizsgálat kell, demenciagyanús a hazudozás, ha a korábbi életében nem csinálta.
2019. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
41%

A mama orvosai tenyleg nem ahaznak ki infot max ha ti lennetek a gyamjai (azaz o beszamithatatlan lenne). Bar ilyen hazugsag alapjan nekem az haha bocs tudom nem vicces.

Sajat kisgyerekemrol a korhaz nem akart leletet kiadni nekem! (Csinaltam is pataliat belole, mert a gyerek eletveszelyes allapotba kerult.) De te ha felhivod a hazidokit, korhazat akarkit nem fog kiadni leletet. Tehat a mamatol kell kicsalni.

Akar oylan aron, hohy bloffolsz. Megmondod negyszemkozt hatarozottan, hogy egy regi osztalytarsad a dokinak a baratja szinten orvos es meselte, hogy egy nenike szivmutetet hazudott a csaladjanak es az osztalytarsad teljesen lepadlozott es utana kiderult rola van szo. Es te ezt nem akartad elhinni de stimmel a nev es az eetkor is es a nyari idoszak is. Ugyhogy vagy megmutatja a zarojelentest a nyari mutetjerol vagy megmondod a fianak es akkor eg majd a feje.

Ha erre se mutatja meg vagy mutat valamit de tenyleg nem mutetet, hanem valami egyszeru vizsgalatot akkor meg mindig mentegetozhetsz vagy folytathatod hatarozottan, hogy de anyuka miert nem mutatta meg egybol hisz latja ugrunk ha hiv minket es segitunk. Ha meg nincs papir es kikel magabol akkor mondhatod ok nem arulod be a rianak de elfelejtheti az ugraltatasotokat, kulonben megmondod es raadasul ha tenyleg egyszer beteg lesz akkor te ra nem fogsz nezni az biztos.

2019. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
90%
Ez abszurdum. Bárhol volt az utóbbi pár évben nagyszülőm, anyám kórházban, mindenütt adott az orvosa szóbeli tájékoztatást az állapotáról, a zárójelentést is megkaptuk mindenütt. Kioktattak annak a módjáról, hogyan gyógyszerezzük a beteget, milyen ápolásra van szüksége. Nincs gyámság vagy ilyesmi. Le kellett volna jattolnotok az orvosnak, akkor készségesebb lenne.
2019. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon egyszerűen utána járhatsz. Ügyfélkapun lekérdezed a Taj száma alapján a beteg életútját. Ki fogja adni hogy volt e műtét vagy sem.
2019. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy az utolsó írja! Sőt, eeszt.gov.hu-n még a zarojelenteseket is eléred szépen feltoltve :)
2019. dec. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
42%

25, 26!


Az meg van, hohy csakúgy senki adatai nem lekérhetőek? Ugyfelkapu annak működik, aki regisztrált és csak a saját adataira. Anyósét nem tudja lekérni. De enm is kellene, mert köze nincs hozzá.

Ha nem hiszi hogy műtötték, ne higyje. Nem kell segíteni, ha nem akarnak.nez nem olyan bonyolult

2019. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:

Utolsó: nyílván segítünk egy beteg emberen, de nem hiszem, hogy te szívesen segítenél egy olyan embernek aki átver és kihasznál.


Rengeteget adakozunk beteg gyermekeknek, és ha anyósomnak semmi baja nincs, olyanoktól veszi el a lehetőséget akinek tényleg szüksége lenne rá, szerintem ez gusztustalan.

2019. dec. 6. 09:01
 29/53 anonim ***** válasza:
90%
Nem kényes téma a zárójelentés. Ha nem mutatja meg, ha megsértődik, az bizonyíték rá, hogy nem volt műtét. Attól fogva kerülni kell őt, a családban meg mindenkinek el kell mesélni, mit talált ki, de papírja nincs a műtétről. Ti egyáltalán nem tudtok egymással kommunikálni a családon belül, mi az, hogy kényes téma, tök idegenként viszonyultok egymáshoz, ez rémes. Ne félj attól, hogy harag lesz, mert ti már így is annyira idegenek vagytok egymásnak, tele tabukkal, elhallgatásokkal, hogy ennél már nem lesz rosszabb.
2019. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
87%
A mama korábban is hazudozott? Vagy csak nem vettétek észre? Az én nagyim úgy lódított többszemközt másoknak, hogy tudta, hogy mi tudjuk, hogy nem igaz, de hallgatnunk kellett, mert közeli rokont nem égetünk le.
2019. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!