Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak ha anyós mindig...

Mit csináljak ha anyós mindig elviszi a kaját itthonról?

Figyelt kérdés
Tudjátok a nagymamákról van egy kép hogy rengeteget főznek és hoznak kaját az egész családnak. Na most az én anyósom elvisz mindig egy adagot (mert úgy is túl sokat főztem).
2019. dec. 20. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez nagyon gaz. Es csak ezért megy? Ti szoktatok néha kaját kapni tőle?
2019. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
93%
Ês te csak állsz, és nézed?
2019. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
20%
Oké, lehet én vagyok túl családcentrikus, de az anyós, a szerelmem anyukája, a gyerekeim nagymamája és még ha vacak ember is, akkor is adok neki ételt, ha nekünk nem kell, ha pedig rá vagyunk szorulva, akkor tisztelettel is meg tudom neki mondani, nem szidom a háta mögött. Amiatt meg pláne nem, hogy nem hoz ajándékot a gyereknek. Neme mindenki tipikus nagymama ez van. Biztosan karácsony előtt kell emiatt patáliát csinálni?
2019. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:
nem szorul rá, csak lusta főzni
2019. dec. 20. 12:03
 15/64 anonim ***** válasza:
32%
Fönt még azt írod, elvisz egy adagot, most meg mát elviszi éthordóban az összes ételt, kipakolja a hűtőt! Egyik kijelentéssel ütöd a másikat, nem baj?
2019. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
88%
Hozzászólás a kritikához...nekem egyszer anyám az amerikai palacsintám szólta le de egy evés alatt vagy 3x elsőre mondtam neki ha nem izlik nem kell megenni 7 embernek jó volt. 3.beszólására kivettem a kezéből és kib@ sztam a kukába mindet. Miért nem mondtad neki h ha ennyire nem izlik nem kell ám vinni belőle...
2019. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
annyit visz amennyi az ételhordóba belefér, 1-2 adagot
2019. dec. 20. 12:21
 18/64 anonim ***** válasza:
80%

Nem engedném. Csakis akkor, ha anyagilag rá lenne szorulva, de akkor is előtte szóvá tenném, nehogy azt higgye, hogy bármit szabad. Sőt, kivárnám míg kér, eszembe se jutna csak úgy adni. Én legtöbbször kiszámolom, pl rántott húst is, tudom, ki mennyit eszik egy étkezés alkalmával, és igen tudom, hogy ha csinálok 12 db - ot, akkor tudom, hogy az másnap ebédre pont elég. De ha anyós jönne, és elvinne két szelet húst, akkor már azon egyik gyerekemnek nem jut, mert pont kettő szeletet enne meg.

De mivel a te anyósod lusta főzni, akkor fizessen elő ebédet, már szinte bárhol lehet, házhoz is viszik. Pláne még be is szól, hogy borsos lett a levesed :D hát biztos a nyakába öntöttem volna, mit képzel ez a vén hülye.

2019. dec. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező arra válaszol már, hogy miért hagyod? Állj ki magadért, más nem fog.
2019. dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
79%

Okoz-e ez bármilyen problémát anyagilag vagy mennyiségileg? Anyagilag gondolom érted, mire gondolok. Mennyiségileg pl. megfőzöl 6 adagot (te, férj, gyerek), ami kétszeri evést jelent, és emiatt valakinek nem jut már a következő alkalommal, és megint főzni kell valamit? Vagy eleve nincs is olyan nagy edényetek, hogy 4 ember 2x jól lakjon a kajából.

Vagy szimplán csak idegesít, mert amúgy jutna neki is?

Amúgy én is valahogy úgy képzelem el, hogy állsz ott bambán, megkukulva, mikor viszi, szólni nem mersz, de itt aztán kiadtad magadból. Csakhogy ezzel meg semmire nem mész. Vagy megmutatod neki a válaszokat?

2019. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!