Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak ha anyós mindig...

Mit csináljak ha anyós mindig elviszi a kaját itthonról?

Figyelt kérdés
Tudjátok a nagymamákról van egy kép hogy rengeteget főznek és hoznak kaját az egész családnak. Na most az én anyósom elvisz mindig egy adagot (mert úgy is túl sokat főztem).
2019. dec. 20. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
86%
Párod mit szól ehhez? Ha ő is természetesnek veszi, nem nagyon tudsz ellene tenni. Egyébként ne főzz, egy ideig, közöld anyósoddal, hogy éttermi menüt fogtok enni. Abból meg nem jut, vagy rendelsz neki is, de fizesse ki. Hátha észhez tér.
2019. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is ki van számolva az adag, mert tudom ki mennyit eszik. És bizony, ha egy felnőtt fővel több enne, már máshogy jönne ki.

Nem főzök előre három napra tíz főnek, hogy plusz mínusz adagok jussanak...

Évek alatt kitapasztaltam, főzelékből is, rakott dolgokból is, három gyerek plusz két felnőtt.

Anyósod egyébként kérdez, vagy szól, hogy szeretne enni? Vagy csak szó nélkül oda megy a tűzhelyhez és merít az ételhordóba? Mert ez, akárhogy nézzük, pofátlanság.

2019. dec. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
82%
Rendeljen ebédet valahonnan és fizesse ő ki, ha már ennyire lusta főzni. Azért minden nap kaját vinni eléggé nagy bunkóság, főleg ha nem is kéri.
2019. dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező! Én is lusta vagyok főzni. Az étterem, ahol enni szoktunk, 2 hétre bezár. Ételhordó van. Mehetek én is hozzátok?
2019. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
83%
Annyira azért nem zavarhat, ha azóta is hagyod neki és nem nyitod ki a kicsi szád. Engem ha zavar valami, akkor kiállok magamért, felétek nem így működik?
2019. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
16%
Ez a magyar emberek 70%-nak a szinvonala. Az ételen veszekszenek mint a kutyák. Undorító! Az a szegény asszony lefogadom nem a kaja miatt megy oda, hanem hogy odafigyelést kapjon. Mindig a dolgok mögé kell nézni, nem pedig a kaján veszekedni. Ne halgass a sok meg.ba.sszom az anyámat egy szelet kenyérét emberre, vagy te is ilyen akarsz lenni? Az én véleményem az, hogy adj annak a szegény asszonynak annyit amennyit akar. Boldog karácsonyt mindenkinek! Kívánom, hogy legyen szebb az életetek annál, hogy az ételen vitatkoztok.
2019. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
88%
Na anyósod most regisztrált kérdező, övé a 26-os komment.
2019. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
88%
Tehát a drága áldott jó anyós pofatlan módon csak úgy elveheti más elől a kaját? Főzzön magának, biztos nem adnék neki!
2019. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
78%

Biztos, hogy nem úgy történt, hogy megbeszélés nélkül egyszer csak jött az éthordóval. Veled nem beszélt róla, de 100%, hogy a fiának panaszkodott a nyugdíjáról, az meg azt mondta erre, egyen tőletek. Tisztázd ezt a dolgot a férjeddel, mert csak ő ajánlhatta ezt fel neki. Ha kevés a pénze, beszéld meg vele, hogy előfizetsz neki mindennapra kihozós menüre, attól fogva viszont nem tőletek viszi az ebédet, ezzel álljon le, három adag étel nem kell neki egy nap. Ha fikázza a menüt, nagyon határozottan azt kell mondani, akkor főzzön saját magára. Nálunk volt egy házsártos nagymama, aki folyton szidta a főztünket, egyszer csak közöltük neki, hogy többé nem főzünk, rendeljük az ebédet, neki is. Kész.

Kellett lennie kezdete is ennek az éthordós megjelenésnek, nem kérdezted tőle, minek hozta a hordót? Meg hogy talán meg kellene beszélnie veled, hogy elviszi a főztödet? Ilyen gyáva hogy lehetsz, hogy a szád se mered kinyitni, vernek ott téged, vagy mi??

2019. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
90%
Legközelebb jön, gyorsan állj be a hűtő elé, kezdj el legyezni a karjaiddal, és közben ingerülten kiabáld, hogy: Hess! Hess!
2019. dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!