Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válni, vagy nem válni? Hosszú...

Válni, vagy nem válni? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

2 éve elköltöztünk egy másik országba, apósomhoz és az új feleségéhez. Nem egy lakásban lakunk, csak egy külön albérletben. Azért költöztünk, mert a férjem, mindenáron az apjával akart dolgozni egy cégben, és úgy gondolta, hogy itt sokkal hamarabb előrébb tudunk jutni az életben.


Amivel nekem problémáim vannak mostanában:


-Apósomék csak a férjemmel foglalkoznak, hozzám 2 szót nem szól senki, a gyerekkel szintén nem foglalkoznak heti 10 percnél többet.

-A 3 szobás lakásunkból kiraktak minket, és csak egy garzont találtunk, amire elment az összes spórolt pénzünk, hogy ki tudjuk venni.

-A 2 év alatt se barátokat, se ismerősöket, senkit nem találtam akivel tudnék 2 szót váltani, mert ez egy nagyon kicsi összetartó közösség, akik nem igen fogadják be az idegeneket, főleg nem a magyarokat.

-Újra terhes vagyok, és az országba nincs biztosításom, csak Magyarországon. Úgy volt, hogy lesz 1-2 hónapon belül, de miután kiraktak az albérletből, ez megint tolódik a lakás szerződés miatt, és nem lesz meg, mire szülni fogok.


Haza akarok költözni a szüleimhez, hogy ne csak a férjemnek, hanem nekem és a gyereknek is legyen társaságunk, igaz, hogy pár hónapig a szüleimnél kéne lakunk, hogy ki tudjunk utána venni egy albérletet, de legalább lenne biztosításom, és nem hitelbe verve magam szülném meg a gyereket.


Probléma: A férjem nem akar hazaköltözni, szerinte nem tudnánk Magyarországon megélni, és azért se rajong, hogy a szüleimhez költözünk pár hónapra.


Én viszont itt csak szenvedek, a gyereket nincs mire megszülnöm, és borzasztóan aggódok, hogy mi lesz pár hónap múlva, ha beindul a szülés.


Már azon gondolkodom, hogy elválok, és hazaköltözöm egyedül a gyerekekkel, ő meg maradjon itt és legyen boldog az apjával.


De tényleg, csak a válás az egyetlen megoldás? Hiszen szeretem, ő a gyerekeim apja, nekik is szükségük van rá. De én így meg boldogtalan vagyok...


2020. febr. 25. 03:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
21%

Elnézést, tudom hogy anyagi nehézségek vannak, elsőre az jutott eszembe, hogy egy konzultáció Skype-n nálunk élő szakemberrel. Ottanit is felkereshetsz (nem tudom árak milyenek) és hogy a nyelv mennyire jelent akadályt e szempontból.

Szüleid mit szólnak egyébként?

2020. febr. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
95%
Csomagolnék és indulnék haza a francba.
2020. febr. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 A kérdező kommentje:

A szüleim támogatnak minket, hogy haza költözzünk, hiszen folyamatosan képbe vannak a problémákkal, rajtuk kívül senki nincs akinek panaszkodhatnék. Szerintük is a férjemmel a langyos sz...rban lubinckolunk, és folyamatosan teszünk rá még egy lapáttal.


Szeretik az unokájukat, a terhességemnek is nagyon örültek, örülnének ha közelebb költöznénk, és az se zavarná őket, ha pár hónapig egy fedél alatt kellene élnünk.


Ők tipikusan azok az emberek, akiknek a gyerekük, az unokájuk boldogsága az első, és ezért bármit képesek beáldozni, de mi sosem éltünk vissza ezzel, 8 éve próbálunk nélkülük boldogulni.


Mind a ketten aktívan dolgoznak még, nagyon keveset vannak otthon, viszont mikor otthon vannak, felváltva vannak otthon, így a legtöbbször lenne segítségem, társaságom, és a gyereknek is.


Ők azt mondták, hogy ha úgy gondoljuk, menjünk nyugodtan, mi megkapjuk a nagyobb hálószobát, ők kiköltöznek a kissebbe, amennyit ők otthon vannak, nekik az bőven elég. Pár hónapig se kajára, se rezsire nem kérnének pénzt, hogy az egész fizetésünket félre tudjuk rakni és minnél hamarabb külön költözhessünk. De nem akarnak beleszólni a döntésembe, így ezzel teljesen egyedül maradtam.


De persze ők csak az én oldalamat ismerik a férjemét nem.

2020. febr. 25. 04:41
 4/80 A kérdező kommentje:

És a garzont amit kivettünk csak ideiglenesen 3-4 hónapra adták ki, szóval pár hónap múlva kezdhetjük előlről az egészet, csak már spórolt pénz nélkül.


Szerintem ez egy oltári nagy hülyeség volt amit a férjem csinált, meg se kérdezett róla, mert szerinte nem volt más választása.


Hát szerintem meg lett volna, mert még spórolt pénzzel együtt költözhettünk volna a szüleimhez, csak ugye ő nem akarja itthagyni az apját, meg a kényelmes munkáját.

2020. febr. 25. 04:51
 5/80 A kérdező kommentje:

Biztosításom is csak azért van Magyarországon, mert a szüleim fizetik a tb-t, eddig az EU-s tb kártyával oldottuk meg itt a dolgokat, viszont abban a kórházban ahol szülnöm kéne, azt mondták, hogy nem fogadják el a szülésre az eu-s tb kártyát. Biztosítást már nem tudunk szerezni itt addigra, mert csak a munkaszerződés után 6 hónappal él a biztosítás, és munkaszerződést nem tudnak írni, amíg nincs lakásszerződés. A 6 hónap miatt ebből rég kicsúsztunk, mert 5 hónapos terhes vagyok.


A férjem azt mondja megoldja, kérünk kölcsön, vagy lehet addigra sikerül újra összespórolni pénzt, de minek szüljek hitelre, meg spórolt pénzre, ha Magyarországon ott a biztosításom?

2020. febr. 25. 05:03
 6/80 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Ezen nem nagyon van mit mérlegelni. Ott az egészségügy és a lakhatás bizonytalan, itt nem az.
2020. febr. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
50%
Ha hazajössz, honnan lesz fizetéses pár hónap múlva?
2020. febr. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
30%

#7

Meg biztosítása

2020. febr. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:

Ahol édesanyám dolgozik (takarítócég) szoktak lenni alkalmi munkák, amikre engem is beszervezne amíg bírom csinálni.


Nyílván nem lesz se gyedem se semmi, mert feketén megy, de itt se lenne, és itt még ilyen alkalmi munkák sincsenek.


De látom csak a fizetés szón akadt meg a szemed 🤦‍♀️


Akkor úgy mondom, hogy a férjem fizetése+gyes+családi pótlék+ a pénz amit alkalmi munkákból tudok keresni.


Bár a fizetés többesszáma rövidebb volt.

2020. febr. 25. 05:25
 10/80 A kérdező kommentje:

8, ugyanúgy, ahogy az elmúlt 2 évben volt biztosításom, úgy hogy itthon se laktunk. Fizették édesanyámék.


Ti tudtok olvasni?

2020. febr. 25. 05:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!