Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válni, vagy nem válni? Hosszú...

Válni, vagy nem válni? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

2 éve elköltöztünk egy másik országba, apósomhoz és az új feleségéhez. Nem egy lakásban lakunk, csak egy külön albérletben. Azért költöztünk, mert a férjem, mindenáron az apjával akart dolgozni egy cégben, és úgy gondolta, hogy itt sokkal hamarabb előrébb tudunk jutni az életben.


Amivel nekem problémáim vannak mostanában:


-Apósomék csak a férjemmel foglalkoznak, hozzám 2 szót nem szól senki, a gyerekkel szintén nem foglalkoznak heti 10 percnél többet.

-A 3 szobás lakásunkból kiraktak minket, és csak egy garzont találtunk, amire elment az összes spórolt pénzünk, hogy ki tudjuk venni.

-A 2 év alatt se barátokat, se ismerősöket, senkit nem találtam akivel tudnék 2 szót váltani, mert ez egy nagyon kicsi összetartó közösség, akik nem igen fogadják be az idegeneket, főleg nem a magyarokat.

-Újra terhes vagyok, és az országba nincs biztosításom, csak Magyarországon. Úgy volt, hogy lesz 1-2 hónapon belül, de miután kiraktak az albérletből, ez megint tolódik a lakás szerződés miatt, és nem lesz meg, mire szülni fogok.


Haza akarok költözni a szüleimhez, hogy ne csak a férjemnek, hanem nekem és a gyereknek is legyen társaságunk, igaz, hogy pár hónapig a szüleimnél kéne lakunk, hogy ki tudjunk utána venni egy albérletet, de legalább lenne biztosításom, és nem hitelbe verve magam szülném meg a gyereket.


Probléma: A férjem nem akar hazaköltözni, szerinte nem tudnánk Magyarországon megélni, és azért se rajong, hogy a szüleimhez költözünk pár hónapra.


Én viszont itt csak szenvedek, a gyereket nincs mire megszülnöm, és borzasztóan aggódok, hogy mi lesz pár hónap múlva, ha beindul a szülés.


Már azon gondolkodom, hogy elválok, és hazaköltözöm egyedül a gyerekekkel, ő meg maradjon itt és legyen boldog az apjával.


De tényleg, csak a válás az egyetlen megoldás? Hiszen szeretem, ő a gyerekeim apja, nekik is szükségük van rá. De én így meg boldogtalan vagyok...


2020. febr. 25. 03:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
100%
szóval nincs melód, lakhatásod de jön a 2.gyerek egy kaki házasságba. oké.
2020. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt biztosításom, csak nekem azért mert Amerikában nem volt zöldkártyám és amíg így volt nem is vállaltam gyereket felelőtlenül. Ha kicsit is bizonytalan a helyzet akkor ilyet nem teszünk jobbik esetben. Nekem is nehéz volt beilleszkedni az elején, a nyelvet se nagyon beszéltem, ezért tettem ellene. Jártam nyelvtanfolyamra, ide-oda és sok barátot szereztem, az igaz hogy az amerikaiak kedvesek. A biztosításom viszont nem oldódott meg, haza is jöttem. Te meg anélkül akarsz szülni?


Te már egy ideje nem érzed jól magad odakint, már akkor is így volt szavaid alapján mikor még ki sem költöztetek, de tudtad hogy mentek, hiszen volt egy jó mukahelyed amit nem akartál volna feladni.


Valami viszont nem tiszta nekem, az ország ahol éltek miért titok. Valószínűleg egy Trianon utáni országban élsz, de már ebben sem vagyok biztos, mert ahol csak magyarok élnek (Székelyföld mondjuk) ott nem büdös magyaroznak le, azt a szlovákok, románok szokták. Beilleszkedni meg magyarként ott betudnál ha nagyon akarnál.


A választ egyébként a kérdésedre te minden kommentedben már megírtad, csak nem közvetlenül. A férjed meg láthatóan jobban szereti az apját mint titeket, vagy legalábbis végtelenül elfogult.

2020. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
77%

Én se értem ezt a magyar útálat dolgot. Valahogy nem tűnik reálisnak. Bár lehet létezik ilyen, de miért pont egy kisgyerekes anyukát pécéznéndek ki? Miben nyilvánul meg, hogy utálnak téged vagy a családodat vagy akárki akárkit?

Ráadásul nem tudom ki matekozni, hogy miért volt olcsóbb, könnyebben fizethetőbb nektek egy 3 szobás lakás, mint a jelenlegi garzon? Kaukció vitte el a megtakarítást? Bár gondolom az előző 3 szobás visszajáró kaukciója fedezné a mostani garzon (talán kisebb) kaukcióját? Szóval zavaros ez így nekem, miért álltok most jóval rosszabbul, mint az előző lakásban (amiről nyílván nem tehettek, hogy felmondta a másik fél, ez sajnos megesik...).

Férjed, apósód cége nem megy olyan jól, hogy legyen esély kitörni a kis garzonból? Vagy férj szülei nem tudnak átmenetileg segíteni, ameddig nem találtok normálisabb lakhatást?

2020. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Pl abban nyílvánult meg, hogy le mentünk a gyerekkel motorozni, nem tudunk máshogy kimenni az útra, csak a társasházak között, erre kikiabál az ablakból a nő, hogy az ocsmány magyaroknál lehet az a szokás, hogy őrjöng a gyerek, de itt nem.

Délelőtt 11 órakor...


A játszótéren mondta a gyerekének az anyuka, hogy menjünk haza, mert megjöttek "ezek"


A férjemnek beszólogattak a szomszédok, hogy ne 8ra járjon dolgozni, mert ők aludni akarnak (wtf?????)


Hiába köszönünk mindenkinek, senki nem köszön vissza, pedig apósom ék direkt ránkszóltak, hogy itt ez a szokás, köszönjük mindenkinek.


Kaukciót itt nem kellett fizetni, a garzonba viszont 2 hónapot, és hűtőt, mosógépet is venni kellett, mert mikor költöztünk nem fért be a kocsiba, és apósom rábeszélte, hogy hagyjuk ott, mert itt úgyis van.jah, csak ami itt volt, az a tulajé volt, azt elfelejtette említeni. Úgyhogy ott maradt anyáméknál, és ide hozni a benzinnel +autóbérléssel annyi lett volna, mintha itt veszünk használtat. Mint mondtam a garzon romhalmaz volt amit kibéreltek így élhetővé is kellett tenni minimálisan, az is elvitt egy csomó pénzt.

2020. febr. 25. 12:06
 65/80 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, de Románia azon területein, ahol mindenki magyarul beszél, magyarok élnek, baromira nem utálják a magyarokat.
2020. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 A kérdező kommentje:
Oké, mindenki itt él helyettem és mindenki jobban tudja, hogy mi a helyzet. Én már nem vitatkozom veletek. Gondolhattam volna, hogy itt senki nem tudja értelmezni a kérdést, válaszolni sem képes rá, csak mindenki jobban tudja, hogy hogyan és hol, és miként élek.
2020. febr. 25. 12:42
 67/80 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyelőre költözz haza, szüld meg a gyereket. A férjed maradjon, de keressen állást itthon. Ha nem, akkor válj el, és házasodjon az apjával.
2020. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
88%

Értsd már meg, nem tudnak ötletet adni, amíg nem tudják hol laksz!

Mert itt is sokan vannak külföldről és az ország ismeretében, lehet a váláson kívül is tudnának tanácsot adni.

Értsd már meg ez mennyire fontos infó!

2020. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
88%

Én eleve nem vállalnám be gyerekkel (pláne nem újszülöttel) a sátoros cigány életmódot, hogy x havonta szedem a sátorfámat és újabb lyukba költözök.


Ha a férjed kint jól keres, akkor megértem az álláspontját a hazaköltözésről, de nem írtál semmit a hosszútávú tervekről. Mert ha azt mondja, hogy x éven belül vesztek egy lakást/házat Magyarországon, akkor addig érdemes kint kibírni, de ilyen körülmények között nem tervezném hosszútávra kint az életemet.

2020. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
52%

#66

Ez azért van mert mi magyarok utáljuk a magyarokat!

2020. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!