Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válni, vagy nem válni? Hosszú...

Válni, vagy nem válni? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

2 éve elköltöztünk egy másik országba, apósomhoz és az új feleségéhez. Nem egy lakásban lakunk, csak egy külön albérletben. Azért költöztünk, mert a férjem, mindenáron az apjával akart dolgozni egy cégben, és úgy gondolta, hogy itt sokkal hamarabb előrébb tudunk jutni az életben.


Amivel nekem problémáim vannak mostanában:


-Apósomék csak a férjemmel foglalkoznak, hozzám 2 szót nem szól senki, a gyerekkel szintén nem foglalkoznak heti 10 percnél többet.

-A 3 szobás lakásunkból kiraktak minket, és csak egy garzont találtunk, amire elment az összes spórolt pénzünk, hogy ki tudjuk venni.

-A 2 év alatt se barátokat, se ismerősöket, senkit nem találtam akivel tudnék 2 szót váltani, mert ez egy nagyon kicsi összetartó közösség, akik nem igen fogadják be az idegeneket, főleg nem a magyarokat.

-Újra terhes vagyok, és az országba nincs biztosításom, csak Magyarországon. Úgy volt, hogy lesz 1-2 hónapon belül, de miután kiraktak az albérletből, ez megint tolódik a lakás szerződés miatt, és nem lesz meg, mire szülni fogok.


Haza akarok költözni a szüleimhez, hogy ne csak a férjemnek, hanem nekem és a gyereknek is legyen társaságunk, igaz, hogy pár hónapig a szüleimnél kéne lakunk, hogy ki tudjunk utána venni egy albérletet, de legalább lenne biztosításom, és nem hitelbe verve magam szülném meg a gyereket.


Probléma: A férjem nem akar hazaköltözni, szerinte nem tudnánk Magyarországon megélni, és azért se rajong, hogy a szüleimhez költözünk pár hónapra.


Én viszont itt csak szenvedek, a gyereket nincs mire megszülnöm, és borzasztóan aggódok, hogy mi lesz pár hónap múlva, ha beindul a szülés.


Már azon gondolkodom, hogy elválok, és hazaköltözöm egyedül a gyerekekkel, ő meg maradjon itt és legyen boldog az apjával.


De tényleg, csak a válás az egyetlen megoldás? Hiszen szeretem, ő a gyerekeim apja, nekik is szükségük van rá. De én így meg boldogtalan vagyok...


2020. febr. 25. 03:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

"Hol éltek? Az EU-ban mindenütt 90 nap utan torvenyi kötelezettséged a lakoheyled országában egészségügyi biztosítást kötni. 2 eve nem sikerül. Életképtelenek vagytok"


Mindegy hol élünk. Amíg nincs lakásszerződés, nincs munkaszerződés, amíg nincs munkaszerződés addig nincs biztosítás. A lakásszerződés meg nagyon nem rajtunk múlott, mi minden héten zaklattuk a tulajt, hogy menjünk és írjunk lakásszerződést.


Én már fél éve mondtam a férjemnek, hogy keressünk másik lakást, mert vicc, hogy másfél éve várunk a lakásszerződésre, de ő bele van habarodva az apjába, az apja meg állandóan etette, hogy hát várjunk, mert ismerőse a tulaj, és minden rendben lesz.


De ez is biztosan az én hibám. Én már 1 éve haza akarok költözni, mert ülünk itt a bizonytalan langyos sza...rban, de a gyerekre tekintettel csak vártam és vártam, hogy történjen valami, mikor meg tudtam, hogy terhes vagyok is el akartam menni magánban elvetetni, de ott is győzködtek, hogy ne csináljam, minden meg fog oldódni.


Az egyetlen hibám, hogy hagytam magam áltatni, és mindenkinek elhittem mindent.


De azzal, hogy magamat hibáztatom, a mostani helyzeten nem fog segíteni.

2020. febr. 25. 07:21
 32/80 anonim ***** válasza:
69%

31!


Külföldön elek. Mindenkimbe tud illeszkedni, aki akar. Mondjuk kb 100% hogy kérdezőnk addig nem jutott el, hogy a nyelvet meg kellene tanulni.


Kérdező!

Nem, nem mindegy hogy hol élsz. Esélyes hogy kamuzol ezerrel, most állsz neki kiokoskodni, hogy ugyan mit is mondj, hol élsz.n

2020. febr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 A kérdező kommentje:

"Jobban fog járni. Az jól látszik hogy te csak élősködsz rajta. Inkább bevállaltál a semmire két gyereket csak dolgozni ne kelljen. Hidd el áldani fogja azt a napot amikor elhúztál onnan."


És ezt te meg honnan a jó büdös francból vetted?


2 éves volt a gyerek mikor elköltöztünk. Már mentem volna vissza dolgozni, jó állásom volt, jó gyedet kaptam, de a férjem elveszítette az állását. Erre jött az apja, hogy hát költözzünk ki, biztosít nekünk nagyobb lakást, jó állást jó fizetéssel, kocsit mindent.


A lakás már sehol sincs, a jó fizetés sehol sincs, egyedül a kocsi maradt meg, amit cseszhetünk, mert nem tudjuk fenn tartani.


Hülye voltam, hogy belementem, de nem akartam, hogy a férjem munkanélküliként szenvedjen. Ennyi a történet.

2020. febr. 25. 07:30
 34/80 anonim ***** válasza:
57%
A masodikngyereket nem a semmire vállaltad?
2020. febr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 A kérdező kommentje:

"Külföldön elek. Mindenkimbe tud illeszkedni, aki akar. Mondjuk kb 100% hogy kérdezőnk addig nem jutott el, hogy a nyelvet meg kellene tanulni."


Olyan városban élünk, ahol csak magyarok élnek. Nem ezzel volt a probléma, hanem azzal, hogy egy ember megtudta, hogy Magyarországról jöttünk, utána az egész város tudta, és mi voltunk a közellenség meg a büdös magyarok.

2020. febr. 25. 07:33
 36/80 A kérdező kommentje:
Javítok. Nem magyarok élnek, hanem magyarul beszélők.
2020. febr. 25. 07:34
 37/80 anonim ***** válasza:
60%
Minden hasonló kérdésnél megfigyelhető a "két táborra való oszlás" és hogy valakire azonnal rá kell tolni a felelősséget - így ismeretlenül
2020. febr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
27%
Remélem: mielőbb meg tudjátok oldani.
2020. febr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon nem az volt a kérdés, hogy ki a hibás 😂😂😂😂 mind a ketten hibásak vagyunk, ezt tudjuk. Az volt a kérdés, hogy csak a válás marad e, vagy van más megoldás is.
2020. febr. 25. 07:44
 40/80 anonim ***** válasza:
63%

De most komolyan, melyik ország ez?

Olyan város, ahol CSAK magyarok élnek?

A nyelvet beszéled valamilyen szinten kérdező eme rejtélyes külföldi országban vagy azt hitted, ott majd megtanulod (így tényleg nehéz ismerkedni)?

Mi a végzettséged? (gondolom volt valami terv, mikor elindultatok és nem csak a papa cége lebegett lelki szemeitek előtt).

Ha eddig se bírtad anyósékat és már 1 éve érzed, hogy gond van és nem volt ott az asztalotokon a lakásbérleti szerződés aláírva, akkor talán meggondolottlan volt még egy terhesség, nem igaz?

Szerintem lehetsz már annyira felnőtt, ha érzed, itt gáz van, itt én egy kiszolgáltatott idegen vagyok, akkor rúgja meg a macska, egyszer elmegyek arra az abortuszra és nem süppedek bele még jobban az útvesztőbe két gyerekkel, nulla pénzzel.

2020. febr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!