Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válni, vagy nem válni? Hosszú...

Válni, vagy nem válni? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

2 éve elköltöztünk egy másik országba, apósomhoz és az új feleségéhez. Nem egy lakásban lakunk, csak egy külön albérletben. Azért költöztünk, mert a férjem, mindenáron az apjával akart dolgozni egy cégben, és úgy gondolta, hogy itt sokkal hamarabb előrébb tudunk jutni az életben.


Amivel nekem problémáim vannak mostanában:


-Apósomék csak a férjemmel foglalkoznak, hozzám 2 szót nem szól senki, a gyerekkel szintén nem foglalkoznak heti 10 percnél többet.

-A 3 szobás lakásunkból kiraktak minket, és csak egy garzont találtunk, amire elment az összes spórolt pénzünk, hogy ki tudjuk venni.

-A 2 év alatt se barátokat, se ismerősöket, senkit nem találtam akivel tudnék 2 szót váltani, mert ez egy nagyon kicsi összetartó közösség, akik nem igen fogadják be az idegeneket, főleg nem a magyarokat.

-Újra terhes vagyok, és az országba nincs biztosításom, csak Magyarországon. Úgy volt, hogy lesz 1-2 hónapon belül, de miután kiraktak az albérletből, ez megint tolódik a lakás szerződés miatt, és nem lesz meg, mire szülni fogok.


Haza akarok költözni a szüleimhez, hogy ne csak a férjemnek, hanem nekem és a gyereknek is legyen társaságunk, igaz, hogy pár hónapig a szüleimnél kéne lakunk, hogy ki tudjunk utána venni egy albérletet, de legalább lenne biztosításom, és nem hitelbe verve magam szülném meg a gyereket.


Probléma: A férjem nem akar hazaköltözni, szerinte nem tudnánk Magyarországon megélni, és azért se rajong, hogy a szüleimhez költözünk pár hónapra.


Én viszont itt csak szenvedek, a gyereket nincs mire megszülnöm, és borzasztóan aggódok, hogy mi lesz pár hónap múlva, ha beindul a szülés.


Már azon gondolkodom, hogy elválok, és hazaköltözöm egyedül a gyerekekkel, ő meg maradjon itt és legyen boldog az apjával.


De tényleg, csak a válás az egyetlen megoldás? Hiszen szeretem, ő a gyerekeim apja, nekik is szükségük van rá. De én így meg boldogtalan vagyok...


2020. febr. 25. 03:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
98%

Nekem fura a férjed hozzáállása. Nem önző egy picit? Ott vagy terhesen, gyakorlatilag magadra maradva, barátok és segítség nélkül. Egyàltalàn nem érzed jól magad, de mindezt nem is érdekli a férjed? Neki mi számít? Csak az, h apuval melózhasson, bármi áron??? Hol marad a te érzéseid?? Azokkal ki törődik?? Szeret egyáltalán az az ember???

Ha én lennék külföldön és a párom nem érezné jól magát, biztos dolgoznék a megoldáson, h mindenkinek jó legyen, mert ez így hosszútávon tarthatatlan! De mit mondd a férjed? Szerinte mi a megoldás? Maradni a végtelenségig, aztán majd lesz valahogy, de az sem baj, ha közben te meg rámész lelkileg? Tényleg nem fontosak neki az érzéseid?

Anyukám, te is aztán beválasztottál pasiból! 👏🏼👏🏼👏🏼



Ui.: A második gyereket mire/hogy gondoltátok???? Nem ráért volna, amikor van már fix és hosszútávú albérletetek és biztosításod stb stb????

Te is picit felelőtlen vagy, jól érzem???

2020. febr. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
90%

Ne is gondolkodj az ott maradáson.


Valamiért azt gondolom,vannak kőzetek egyéb problémák is, mint amit itt felsoroltal.


Simán beadnam a válópert, és hazajönnek.

Neked itt minden adott.

Neki még ott a jó.

2020. febr. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 A kérdező kommentje:

Igen, ráért volna a gyerek, én sem most terveztem, viszont volt elvileg hosszú távú albérletünk (5 évre írtuk volna alá a szerződést, de hirtelen haláleset miatt ez nem történt meg), a lakásszerződéssel pedig a biztosítás is megoldódott volna., mert amikor a szerződést alá akartuk írni még bőven benne lettünk volna a 6 hónapban.


Ha tudtam volna előre, hogy ez lesz 3 hónap múlva, egyértelműen elvetettem volna, de minden megoldhatónak látszott még akkor. Volt biztos lakhatásunk, volt biztos munkahelye a férjemnek, és a biztosítás is megoldódott volna a szülésre.


De a lakás elvesztésével, most mindent elvesztettünk.

2020. febr. 25. 06:10
 14/80 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, mi a férjed hozzáállása? Szerinte nincs más opció, csak az ottmaradás?

Mi a véleménye az álláspontodról? Legalább próbálja megérteni az érzéseid ès azt, h mègcsak nem is èrzed ott jól magad?

2020. febr. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
25%

Biztosításom is csak azért van Magyarországon, mert a szüleim fizetik a tb-t,


Aha. Csakhogy ettől te nem vagy biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult. Gyere haza, jár gyes...

2020. febr. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 A kérdező kommentje:
Hát azt mondja megérti, de szerinte nincs más megoldás, mert az szerinte nem megoldás, hogy a szüleim nyakán éljünk míg nem tudunk elköltözni, meg fél, hogy nem talál normális munkát.
2020. febr. 25. 06:25
 17/80 A kérdező kommentje:
Nem nagyon látok köztes megoldást, mert ebben a helyzetben én szenvedek, ha meg belekényszerítem egy olyan élethelyzetbe, olyan munkába ami neki nem tetszik, akkor meg ő fog szenvedni.
2020. febr. 25. 06:34
 18/80 anonim ***** válasza:
81%
Hat tudod, ha 2 év alatt nem sikerült baratokat találni, akkor a hiba benned van, nem a férjedben. A biztosítást magadnak kellett volna intézni. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy iszonyat nagy idiotizmusra vall meg egy gyereket bevállalni ha szerinted ilyen xar minden és enyhire életképtelenek vagytok
2020. febr. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:

Meg állandóan azt mondogatja, hogy tudja, hogy sz..r a helyzet, de ez csak egy jelenlegi állapot és együtt kettőnknek kellene megoldani.


De én már nem nagyon akarok megoldani itt semmit. Ha csak belegondolok, hogy 2x kell költöznöm egy terhesség alatt, ki ver a víz, és elegem van az egész életből.

2020. febr. 25. 06:48
 20/80 A kérdező kommentje:

18as kölcsönadhatnád a jövőbe látó képességedet.


Nem mondtam, hogy a férjem hibája, hogy nem sikerült barátokat találnom, de nem is az én hibám, hogy konkrétan le büdös magyaroznak és senki nem áll szóba velem csak azért mert magyar vagyok...

2020. febr. 25. 06:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!