Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válni, vagy nem válni? Hosszú...

Válni, vagy nem válni? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

2 éve elköltöztünk egy másik országba, apósomhoz és az új feleségéhez. Nem egy lakásban lakunk, csak egy külön albérletben. Azért költöztünk, mert a férjem, mindenáron az apjával akart dolgozni egy cégben, és úgy gondolta, hogy itt sokkal hamarabb előrébb tudunk jutni az életben.


Amivel nekem problémáim vannak mostanában:


-Apósomék csak a férjemmel foglalkoznak, hozzám 2 szót nem szól senki, a gyerekkel szintén nem foglalkoznak heti 10 percnél többet.

-A 3 szobás lakásunkból kiraktak minket, és csak egy garzont találtunk, amire elment az összes spórolt pénzünk, hogy ki tudjuk venni.

-A 2 év alatt se barátokat, se ismerősöket, senkit nem találtam akivel tudnék 2 szót váltani, mert ez egy nagyon kicsi összetartó közösség, akik nem igen fogadják be az idegeneket, főleg nem a magyarokat.

-Újra terhes vagyok, és az országba nincs biztosításom, csak Magyarországon. Úgy volt, hogy lesz 1-2 hónapon belül, de miután kiraktak az albérletből, ez megint tolódik a lakás szerződés miatt, és nem lesz meg, mire szülni fogok.


Haza akarok költözni a szüleimhez, hogy ne csak a férjemnek, hanem nekem és a gyereknek is legyen társaságunk, igaz, hogy pár hónapig a szüleimnél kéne lakunk, hogy ki tudjunk utána venni egy albérletet, de legalább lenne biztosításom, és nem hitelbe verve magam szülném meg a gyereket.


Probléma: A férjem nem akar hazaköltözni, szerinte nem tudnánk Magyarországon megélni, és azért se rajong, hogy a szüleimhez költözünk pár hónapra.


Én viszont itt csak szenvedek, a gyereket nincs mire megszülnöm, és borzasztóan aggódok, hogy mi lesz pár hónap múlva, ha beindul a szülés.


Már azon gondolkodom, hogy elválok, és hazaköltözöm egyedül a gyerekekkel, ő meg maradjon itt és legyen boldog az apjával.


De tényleg, csak a válás az egyetlen megoldás? Hiszen szeretem, ő a gyerekeim apja, nekik is szükségük van rá. De én így meg boldogtalan vagyok...


2020. febr. 25. 03:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 A kérdező kommentje:

Na jó elfáradtam.


Boncolgassátok nyugodtan a mi lett volna ha kérdést, és hogy miért nem tanultam meg az adott ország nyelvét, ha 300 kmen belül csak magyarul beszélnek, de lehetőleg nélkülem.

2020. febr. 25. 07:49
 42/80 anonim ***** válasza:
93%

Nem nagyon van ezen mit mérlegelni. Gyere haza, a baba érdekében ! Legalább szülni . Hova jársz terhesgondozásra? Mi van ha valami komplikáció adódik a terhesség végén? Ha nem sikerül pénzt szerezni a szülésre? Mire kaptok hitelt ha se munka se lakás nincs? Hol fogtok lakni ha azt írod ebből a lakásból is menni kell? Miből lesz meg az a rengeteg cucc ami a babának kell?

Nem kell mindjárt elválni, utána is kitalálhatod mi legyen, de újszülöttel ilyen helyzetbe ne kerülj! Felelőtlenség lenne. Amúgy sincs értelme ennek, ha 2 év alatt nem sikerült előre jutni semennyire, sőt pucér seggel kell hazajönni.

2020. febr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
64%

#45 vagyok

Akkor minek vegye itt bárki komolyan a kérdésed, ha annyit nem bírsz leírni, mihez értesz, melyik országban élsz?

Ráadásul még flegma is vagy kérdező. Itt senki nem fogja helyetted eldönteni hogy vállj el és túrd ki a szüleidet a saját szobájukból.

2020. febr. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
98%

Hat ha még mindig vaccilallsz akkor csak gratulálni tudok. Ha kissebb komplikacio lép fel ykkor mit csinálsz?



Pakolj es indulj haza

2020. febr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
85%

Nincs olyan ország ahol 6 hónapos munksszerződés után lehet biztositani magad.

Magad fizeted a betegbiztositást,ugy mint most a szüleid.

Amugy ha nincs biztositásod a gyerek hogyan van biztositva?

Ekkora felelőtlenséget ...

Jó hogy eu-s tb -re eddig ellátak,és nem volt nagyobb bajod vagy a gyereknek.

Akkor lenne igazán gáz a pénztárcádnak.

2020. febr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
88%

Én több dolgot nem értek. Külföldre azért költözik az ember, hogy jobb színvonalon éljen.

Hova mentetek, hogy mindenki magyarul beszél : Romániába, Ukrajnába? Nyilván mindkettő szegény ország, Magyarországhoz hasonlóan.

Előre lépni egyikben sem tudtok szerintem, kár erőltetni.

Annyira nem lehet jó az a vállalkozás, ha 2 év után is ott tartotok, hogy egy garzonra alig futja.

Én csak a meglevő gyereket és a pocakban lévőt sajnálom. Miért kellett még egy gyerek?

A férjedről elég lekezelően és utalattal beszélsz. Szerintem uljetek le és beszéljétek meg ezt.

Szerintem ha már mindenáron külföldön akar élni, akkor egy gazdag országba kellett volna menni, ahol átszámítva 1-1,5 misit megkerestek fejenként. Mindent kifizetve is maradnia kéne, hogy tudjatok a jövőre alapozni és tartalékolni.

Ennek nincs értelme, amit most csináltok, ugyanmindegy lenne Orbániában vegetalni.

2020. febr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
72%

Elég csúnyán beszélsz a válaszolokkal kérdező. Nyugodtan hülyézz le mindenkit, a férjeddel együtt.

Attól még nincs igazad és nagyon elcseszted, hogy vegetálva, biztosítás nélkül lettél terhes. Lehet másra mutogatni, lehet mindenkit hülyének titulálni, attól még nem lesz jobb a helyzeted.

Neked kell utána járni, hogy mi van a biztosítással, mi van, ha pár hét múlva beindul a koraszülés. Neked kell megbeszélni a jovotoket a férjeddel.

Szerintem nem feltétlenül kell elválni, de normálisan, felnőtt módjára ki kéne találni egy megoldást, ami mindkettőtöknek jó és a gyerekeknek is.

2020. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
87%

De bmeg, ha szomszédos ország, akkor mi a gond? Kerestek egy lakást a határ környékén, a férjed àtjár dolgozni, te meg boldog leszel itthon a magyarságoddal.

Amíg nincs kaucióra keret, és/vagy lakást kerestek, te hazajössz anyuékhoz dolgozgatni, a férjed meg marad melózni apunál a garzonban. Nem kell válni, meg összeveszni meg semmit, ha itt van a szomszédban, legrosszabb esetben is hetente láthatjátok egymást.

2020. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
97%

Tuti Szlovákia. Szerintem nem kamu, csak a kérdező hülye. Ott nincs barátod/rokonod/ismerősöd, nem fog senki segíteni egy gyerekkel meg egy pici babával, nincs biztosításod, nincs lakásod, nincs megtakarított pénzed, a férjed sz a r i k rád, de te nem tudod, hogy ott maradj e még.

A javaslatom a következő: költözz haza, aztán később majd kiderül, hogy elváltok e.

2020. febr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
100%
Valaki kérdezte,hogy miből fogsz majd itthon megélni. A válaszod között a férjed fizetése is ott volt. Azért én a te helyedben arra nem alapoznék. Már most látszik,hogy nincs minden rendben köztetek. Örülj,ha gyerektartást ki tudod majd belőle szedni. Ráadásul az sem lesz egy nagy összeg,ha csak egy garzon fenntartására futja a férjed fizetéséből. A másik,ha tényleg Románia felé vettétek az irányt,hát akkor...onnan mindenki nyugat felé menekül.
2020. febr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!