Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válni, vagy nem válni? Hosszú...

Válni, vagy nem válni? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

2 éve elköltöztünk egy másik országba, apósomhoz és az új feleségéhez. Nem egy lakásban lakunk, csak egy külön albérletben. Azért költöztünk, mert a férjem, mindenáron az apjával akart dolgozni egy cégben, és úgy gondolta, hogy itt sokkal hamarabb előrébb tudunk jutni az életben.


Amivel nekem problémáim vannak mostanában:


-Apósomék csak a férjemmel foglalkoznak, hozzám 2 szót nem szól senki, a gyerekkel szintén nem foglalkoznak heti 10 percnél többet.

-A 3 szobás lakásunkból kiraktak minket, és csak egy garzont találtunk, amire elment az összes spórolt pénzünk, hogy ki tudjuk venni.

-A 2 év alatt se barátokat, se ismerősöket, senkit nem találtam akivel tudnék 2 szót váltani, mert ez egy nagyon kicsi összetartó közösség, akik nem igen fogadják be az idegeneket, főleg nem a magyarokat.

-Újra terhes vagyok, és az országba nincs biztosításom, csak Magyarországon. Úgy volt, hogy lesz 1-2 hónapon belül, de miután kiraktak az albérletből, ez megint tolódik a lakás szerződés miatt, és nem lesz meg, mire szülni fogok.


Haza akarok költözni a szüleimhez, hogy ne csak a férjemnek, hanem nekem és a gyereknek is legyen társaságunk, igaz, hogy pár hónapig a szüleimnél kéne lakunk, hogy ki tudjunk utána venni egy albérletet, de legalább lenne biztosításom, és nem hitelbe verve magam szülném meg a gyereket.


Probléma: A férjem nem akar hazaköltözni, szerinte nem tudnánk Magyarországon megélni, és azért se rajong, hogy a szüleimhez költözünk pár hónapra.


Én viszont itt csak szenvedek, a gyereket nincs mire megszülnöm, és borzasztóan aggódok, hogy mi lesz pár hónap múlva, ha beindul a szülés.


Már azon gondolkodom, hogy elválok, és hazaköltözöm egyedül a gyerekekkel, ő meg maradjon itt és legyen boldog az apjával.


De tényleg, csak a válás az egyetlen megoldás? Hiszen szeretem, ő a gyerekeim apja, nekik is szükségük van rá. De én így meg boldogtalan vagyok...


2020. febr. 25. 03:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
52%
2 év alatt nem sikerült munkát találnid? Meg barátokat?
2020. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
87%
Nem Romániába kell kimenni, hanem nyugat felé.
2020. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
89%
Menj haza, szülni legalábbis mindenképp.
2020. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 A kérdező kommentje:

Azért álljon már meg a menet. Én sehova nem akartam menni. Nekem volt egy szuper állásom, és biztos voltam benne, hogy ha a férjem vár egy kicsit ő is biztos talál munkát. Egyszerűen apósom annyira beetette a férjem, hogy milyen jó lesz nekünk itt, hogy hajthatatlan volt. Én meg, boccs, hogy nem akartam, hogy szétszakadjon a családom. Most sem akarom.


Arról meg nem volt szó, hogy csak egy garzonra telne, meg szarul éltünk volna.


Nincs más kiadó lakás, csak garzon, de az előző 3 szobás lakásunkat is ki tudtuk fizetni, és félre is tudtunk rakni, de a félretett pénz elment arra, hogy beköltözzünk a garzonba.


Ha nem raktak volna ki a lakásból, nem lett volna semmi gond, éltük volna tovább az életünket, mindkét gyereknek lett volna saját szobája, jól meg tudtunk volna élni.


Az meg a kérdés szempontjából nem releváns hol élünk. A lényeg, hogy ahova költözni akarunk 8 óra kocsiútra van, onnan ahol most élünk. Szóval ugyanúgy havi 1x látná a férjem a gyerekeit meg énis őt mintha elválnánk.


Nem én vagyok bunkó, egyszerűen boccs, hogy fel idegesít, ha olyan dolgokat raknak hozzá az életemhez a válaszadók ami nem igaz, mert se ingyenélő nem vagyok, gyereket sem azért szültem, hogy ne kelljen dolgozni, az emberek sem azért bunkók velem, mert nem akarom megtanulni a nyelvet.


Azzal meg szerintem egyáltalán nem segítetek, hogy mit kellett volna másként csinálnom. Mint mondtam, ha ezt akarjátok megbeszélni tegyétek csak, de nélkülem, mert mint mondtam nekem ez nem segítség.


Aki tudott a kérdésre válaszolni, azt felpontoztam, aki meg csak az észt tudja osztani, hogy mi lett volna, ha nem lennék terhes, ha gazdagabb országba költözünk, ha mittudom én, az meg menjen szerintem máshova válaszolgatni, mert itt nem ez volt a kérdés.

2020. febr. 25. 09:30
 55/80 anonim ***** válasza:
100%

#50. Szépen le lett pontozva.


De ez engem is érdekelne,hogy van e olyan ország ahol 6 hónapos munkaszerződés -re/után köthetsz betegbiztositást.

Ne vicceljünk már gyerekek.

Még a cccp ben sem volt ilyen sőt még észak koreában sem működik igy.

Eu-n belül meg pláne.

Olvassatok ám.

2020. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az szűrődik le,,hogy minden képp válni akarsz.

A másik,hogy olyan hülye vagy mint a lyuk.

Mi ez a biztositási kamu?

A magyarok városa ahol diszkriminálnak magyarságod miatt?

2 év alatt egy garzon kaucióra nem futtya?

Anya úr isten!

2020. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
96%

Kerdezo!


A vilagon sehol sem függ az egészségbiztosítás a munkaviszonytol max annyiban, mint Magyarorszagon: itt ha dolgozol, automatikusan vonják a fizetésedből. A megkötésének viszont sehol de sehol nem feltétle a munkaviszony. Mindenütt van háztartásbeli, főállású anya, munkanélküli, nekik ugyanúgy van vagy lehet e.ü. biztosítása. Te lusta/buta/zsugori voltál megkötni. Ennyi a történet.

Mindenkit hibáztatsz magadon kívül, ráadásul hülyeségeket hordasz össze. A történeted egyértelműen kamu, különben rég kinyögted volna, hogy hol élsz. Mivel fogalmad nincs, hol hogyan működik az élet, nem mered azt írni, hogy X országban élsz, mert itt bárki egy pillant alatt azborrod alá tolná, hogy hazudsz.

2020. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
58%

Válni, kedves, úgy kellett volna, hogy nem teszel tönkre egy nyomorult (új) életet. Te viszont úgy tűnik, csak egy kisbabát akarsz, meg egy ürügyet arra, hogy ezúttal megpattanj a férjedtől. És most megszavaztatod a netes népet arról, hogy mennyire vagy te a jó és mennyire rossz. Nos, az én szememben rossz vagy, nem is akármennyire.


Nem, a gyerek miatt nem válni. Felvállalni a felelősséget és dolgozni. Hazaköltözhetsz, de akkor se válj el. A férjed majd sűrűbben mászkál haza, hozzátok. A gyereknek szüksége van és lesz az apjára. Létezik működő távkapcsolat, ha már annyira fontos a pénz. A szex, ami miatt - illetve aminek ürügyén - szétmennek ezek a párok nem számíthat anynit, mint egy gyerek élete.

2020. febr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
95%

De miért nem beszéled meg a férjeddel? 2 éve ki akart költözni, te nem. Te engedtél, hátra hagytad a munkád és megpróbáltad vele. Nem jött be, most a ferjeden a sor, hogy engedjen.

Azért valljuk be, ha 2 év alatt annyi megtakarításotok lett, amit teljesen elvitt a garzonba költözés, akkor valami nagyon félre ment. Nem jött be nyilván a kinti lét, nem kerestek eleget és nem sok értelme van így kint szenvedned család meg barátok nélkül. Nyugodtan mondd el ezeket a ferjednek és állj ki amellett, hogy hazaköltözzetek.

Egyébként 3 szobásból a garzonba költözés hogy vitte el minden tartalékotokat? Pont hogy kevesebbet kéne havi szinten fizetni úgy.

A kaució meg nyilván visszajar a régi helyről, nem zsebből kell. (bár az sem akkora összeg szerintem, hogy reális legyen, hogy elvigye a 2 éve spórolt pénzeteket)

2020. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
42%

Én nem mondanám férjemnek azt aki pont lecar.

Nem válnék,első körben lehúznám lóvéval megélhetési szinten,hazajönnék,megszülném a gyereket,stb.,addig küldje haza a pénzt havonta. Aztán mikor jobban állok,beintenék.De te az ilyesmihez túl gyenge vagy.

2020. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!