Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lányok, asszonyok a férjetek...

Lányok, asszonyok a férjetek /párotok ruhásszekrényét ti tartjátok rendben?

Figyelt kérdés

Minden nap igyekeztek a férjetek ruhásszekrényét is rendben tartani? A kulcsszó a rendben tartani-n van , merthogy az valamiért alap , hogy a gyönyörűen kivasalt ruhákat , pólókat, ingeket , nadrágokat szépen behelyezzük mi nők a kis férjecskénknek a szekrényébe.

Magától nyilván nem vasalja ki senki..

Na szóval miután szépen bepakoltatok, és miután a férfi összetúrta a ruhákat, mondván keresi a mindennapi kis ruhácskáit , azt ti igyekeztek utána megint összehajtogatni, hogy a szekrényben rend is maradjon?

Illetve ti mondjátok meg a férjeteknek /párotoknak hogy milyen ruhát húzzon fel vagy hagyjátok, hogy azt a pár ruhadarabot hordja amit szeret, de ami kevésbé csinos?

Valóban ez (is) a nők dolga?

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy működik, mert a párom anyukája szerint ezekre a dolgokra nekem nőnek kellene figyelnem..

egyszerűen annyira rosszul esik, hogy tényleg állandóan mosok, vasalok (komolyan napi szinten mosok, már-már túlzásba is viszem) minden holmija a páromnak gyönyörűen ki van vasalva, még kis illóolajos sprével is lefújom, hogy kellemes illata legyen, frissebb legyen és erre ma feljött anyukája és elkezdte rendbe rakni azt a polcot , ahol a párom a nadrágait összetúrta és azt mondta, hogy ezeket nekem kellene megcsinálni, mert ez a nő dolga...

komolyan..annyira rosszul esik, amikor az ember a lelkét kiteszi, gyönyörű rendet tartok a lakásban és kiszúrja azt a 2 dolgot ami épp nem volt rendben.

Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet??

Komolyan nem értem, mert mások szerint is rendmániás vagyok.

Konkrétan ma már véresre takarítottam a kezem, annyit sikáltam, mosogattam , takarítottam.

Szülinapot tartottunk és 8 fő után egy óra alatt mindent elmosogattam , gyönyörűen felmostam (fertőtenítővel) ma már másodjára , mert ugye az ember igyekszik a covid miatt is mindent megtenni, és komolyan sírva tudnék fakadni attól, hogy ilyen....

úgy érzem ha a világ legtökéletesebb nője lennék , akkor sem lennék elég jó neki...

Most őszintén kérlek válaszoljatok, tényleg ez is az én dolgom lenne ?

Még a jogosítványt is nekem kell megcsinálni , mert a párom nem akar jogosítványt, viszont a családban is , főleg majd ha gyerek lesz, ugye kelleni fog, így kénytelen vagyok megcsinálni.

Ok a páromnak diplomája van , nekem nincs, de 3 szakmám van egy negyediket egy évig tanultam (rájöttem , hogy nem nekem való) , mellette folyamatosan dolgoztam, közben csináltam egy középfokú nyelvvizsgát csak úgy és most vezetni fogok járni.

Minden kis pénzem a tanulásra, saját magam fejlesztésére költöttem, akkor most rosszabb vagyok vagy kevesebb mint a párom, mert nekem nincs diplomám?

Ő egyszer elvégezte az egyetemet, azóta ha hazajön munkából csak játszik...

engem nem zavar, mi jól megvagyunk, sőt ha megkérem bármire segít a takarításban (elmosogat, néha felsöpör) de igazából főleg mindent én csinálok. Főzni is szokott néha ami tök jó.

Részemről a takarítás miatt nincs sok konfliktusunk, mert megvannak a kis trükkjeink, hogy mivel lehet kiváltani a takarítást (pl. egy masszázs) de azt gondolom, hogy amíg én is ugyanúgy dolgozom, addig alap hogy ő is kiveszi a részét a házimunkából néha.

Sőt..én azért nem olyan könnyű fizikai munkát végzek és mégis itthon nekiállok takarítgatni, megcsinálni mindent amit kell.

Nem mintha lenézném az ő munkáját, de tudom, hogy azért neki sokszor sokkal lazább a munkája mint nekem.

Komolyan nagyon elszomorít az anyukájának a hozzáállása.

Én a gyerekeimet arra szeretném majd tanítani , hogy igenis amíg mindketten dolgoznak a nő és a férfi kutyakötelessége mindkét félnek kivenni a részét mindenből..

Főleg a mai világban úgy érzem a nők most már annyi szerepet vállalnak , hogy nem csoda , ha néha kibuknak..

Nálatok hogy működnek ezek a dolgok?

Tényleg minden a mi dolgunk?



2020. nov. 17. 22:28
 11/98 anonim ***** válasza:
94%
Nekem azért fura, hogy ennyire meg akarsz felelni, főleg hogy csak az anyósodnak. Én már ilyen munkamegosztáson is osztanám a páromat (mi az, hogy csak akkor mosogat, ha megkérem), de hogy még anyós is beleszóljon, az válóok lenne.
2020. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 Miss Endzsi ***** válasza:
60%
90%-ban én tartok rendet. Néha elmosogat, az utcai ruhás szekrényét szépen rendben tartom. Az itthoni, munkás ruhaszekrényt nem annyira, nem érem fel teljesen a tetején a polcot, így ahogy sikerül, úgy rakom be. Mosni én szoktam, rendet rakok a szobákban, sosem takarított még fürdőt sem, de én szeretem is csinálni. Tudom, hogy a leghatékonyabb, higiénikusabb, úgyhogy, jobb, ha én csinálom. Én takarítom a tyúkólat is, macskaalmot, minden nap porszívózás, meg eprsze én teszem hangulatossá is az otthonunkat.
2020. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem tűnik úgy, hogy a kérdező úgy beszél a partjáról, mintha a gyereke lenne?
2020. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
88%

Pl. Ha te most nem dolgozol akkor persze csináld meg hisz idődből kitelik.


Anyós mit turkál a szekrénybe? Biztos szóltam volna!


Majd rend lesz a szekrényébe ha rendet rak vagy ha én úgy gondolom épp kedvem van.


Az, hogy a pasi nem akar jogsit??? Kicsit fura. Hiába lesz neked mikor terhesen majd kényelmetlen lesz + Sos magadat kell bevigyed 2 fájás közt... Marha rendes és figyelmes urad van!


Ha párodat nem zavarja a kupis szekrény akkor hagyjad, mellesleg segítsen be többet


Én is ezt csináltam exemmel, meló után be se estem az ajtón már nyúltam a porszívóért szó szerint, kinyalok mindent fél óra alatt, erre haza jön dobált szét minden, hordta be a koszt, fogdosott össze olajos kézzel mindent... Aztán kérdi mi bajom

2020. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
100%

Kimosok, összehajtom, be a szekrénybe. Vasalni ritkán vasalok, nincsenek olyan cuccaink, de ha kell, megcsinálom. Ettől függetlenül soha nincs rend a szekrényében, mert turkálva keres benne. De nekem ezzel nincs gondom, mert ugyanilyen vagyok, csak pepitában. A levetett holmit magamról csak kb bebas*om a szekrénybe (pl melegítő felsőt nem mosom ki minden alkalom után).

Csak nálunk az anyós a hálószoba közelébe sem megy. Nem is értem hogy ez hogy van nálatok. Leülnek a nappaliban és kész, néha elmennek mosdóba. De hogy nyitogatja a szekrényeiteket...Nálunk egy ilyen beszólás után repülne a házból.

2020. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A diplomát csak azért írtam, mert már arra is gondoltam , hogy lehet az a baja velem, hogy nincs diplomám...

régóta agyalok az egyetemen , de ami engem érdekel az nem indul levelezőn sehol az országban és munka mellett nem engedne el a főnök.

Csak szokta kérdezgetni, hogy mi van az egyetemmel, meg hogy nézzek után, ez már többször téma volt..Neki nagyon fontos, hogy az embernek legyen diplomája..Amúgy kedves velem, de ezek a dolgai nagyon rosszul esnek.

A takarítás része engem alapból annyira nem zavarna , mert ha megkérem vagy mondom neki, hogy mit csináljon megcsinálja, köztünk ebből alapból nincs probléma, és ahogy írtam van egy kis trükkünk, hogy amikor úgy érzem nekem sok a házimunka, akkor vagy segít vagy megmasszíroz...

Ez a módszer nálunk nagyon bevált.

A játék engem tényleg nem zavar, mert ahogy írtad, inkább mint hogy kocsmázzon, de azért bízom benne , hogy ha gyerek lesz, akkor nem ez fogja kitölteni a napjait..:)

Amúgy természetesen pihenek én is munka után , de előtte vagy utána megcsinálom amit kell.

A mi kapcsolatunkkal amúgy tényleg nincs gond, én úgy érzem nagyon jól tudunk együtt élni..talán az a szerencsénk, hogy mindketten elvagyunk a saját kis világunkban...

Én is mindig elfoglalom magam valamivel és ő is.

Igen amúgy az lehet a baj, hogy túlságosan meg akarok felelni sokszor, vagyis inkább azt mondanám, hogy sokszor eszembe jut az a mondás amit egyszer egy régi kolléganőm mondott nekem az akkori munkahelyemen , hogy soha ne hagyj támadási felületet...na már most ezzel az élet sok területén így vagyok és sajnos bár hiába vagyok tisztában vele, hogy aki keres az úgyis talál kivetnivalót a munkánkban , tudásunkban , de mégis sokszor beleesek ebbe a hibába, hogy megpróbálok tökéletes lenni...:D elég bután hangzik, mert nagyon nem vagyok az, de azért az ember igyekszik megtenni, amit tud.

Érdekes , mert valamikor meg pont az ellenkezője vagyok, hogy eldöntöm, hogy nem érdekel ki mit gondol és akkor meg lazára veszem..

2020. nov. 17. 23:14
 17/98 anonim ***** válasza:
100%

Ha pároddal elvagytok kit érdekel az anyós?


Elvagytok a saját lelkivilágotokban? Hát érdekes egy kapcsolat lehet, hogy csak éldegéltek de fontosabb momentum nincs nem is foglalkoztok egymással

2020. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
96%

Nem vasalok, olyan ruhaink vannak, amik nem igenylik. A kimosott, megszaradt ruhakat valamelyikunk leszedi, elpakolja belole a sajat holmijait, a masiket meg otthagyjuk a fotelben, majd elrakja, amikor gondolja. Szerintem kb ket honapja nem pakoltam a parom szekrenyebe semmit.

Amugy meg MINDEN hazimunkat felosztunk, nem segitget nagy kegyesen elmosni ket bogret.

2020. nov. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
98%
Hála az égnek nem egy középkorú gyerekkel élek együtt, hanem egy normális, felnőtt férfival, aki rendben tudja tartani a saját szekrényeit.
2020. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
95%
Jézus isten... Én meg nő létemre is menekülnek egy olyan önismeret tél nem rendelkező, megalkuvo, anyaskodo cseledkent viselkedő nőtől, mint a kérdező. Az ilyeneket szoktak megcsalni, bocs.
2020. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!